هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 12:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 آبان 1400 ساعت 09:58
شنبه 8 آبان 1400 09:33 ساعت
2021-10-30 09:58:08
شناسه خبر : 352134
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، ترکیبات سمی مورد استفاده در ساخت لوله صنعتی و دستکش پلاستیکی در ۸۰ درصد غذاهای مک دونالد،برگر کینگ و «Pizza Hut» یافت می‌شود.
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، ترکیبات سمی مورد استفاده در ساخت لوله صنعتی و دستکش پلاستیکی در ۸۰ درصد غذاهای مک دونالد،برگر کینگ و «Pizza Hut» یافت می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، ترکیبات سمی مورد استفاده در ساخت لوله صنعتی و دستکش پلاستیکی در ۸۰ درصد غذاهای مک دونالد،برگر کینگ و «Pizza Hut» یافت می‌شود.
 
محققان دانشگاه جرج واشنگتن با آزمایش متوجه شدند، ۸۰ درصد از غذاهای مک دونالد و پیتزا هات حاوی ماده شیمیایی فتالات است که مستقیما به بیماری آسم، ناباروری و کوچکی بیضه مربوط است.
 
این محققان ۶۴ منوی مک دونالد، برگر کینگ، پیتزا هات، دومینو، تاکوبل و چیپوتل را آزمایش کردند و متوجه شدند اقلامی که با گوشت تهیه شده سطوح بالاتری از فتالات داشته و سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا پنیر کمترین فتالات را دارا هستند.
 
کارشناسان تاکید می‌کنند، مردم علاوه بر نگرانی‌هایی که برای کلسترول، کالری و کربوهیدرات موجود در فست فود دارند، باید درباره ماده شیمیایی فتالات موجود در این غذاها نیز نگران باشند.
 
فتالات‌ها گروهی از موادشیمیایی آلی بهم مرتبط هستند که معمولا در صنعت پلاستیک سازی بعنوان مواد نرم کننده مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مردم با خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی که با محصولات حاوی فتالات تماس دارند یا با تنفس مستقیم ذرات فتالات در هوا در معرض آسیب‌های ناشی از آنها قرار می‌گیرند.