هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 09:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ساعت 20:28
دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 18:39 ساعت
2024-5-13 20:28:31
شناسه خبر : 380777
وزیر امور خارجه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، گزارشی از سومین نشست گفت وگوهای ایرانی - عربی ارائه کرد.
وزیر امور خارجه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، گزارشی از سومین نشست گفت وگوهای ایرانی - عربی ارائه کرد.
گروه سیاست-رجانیوز: حسین امیرعبداللهیان در پیام تصریح کرد: عصر امروز در جریان سخنرانی در سومین نشست گفت‌وگوهای ایرانی - عربی که به همت شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان برگزار شد، تاکید کردم که از مرحله گفتگوهای ایران- عربی عبور کرده ایم و اکنون در مرحله‌ گفت‌وگوهای منطقه‌ای و فراتر از آن، همکاری‌های منطقه‌ای قرار داریم.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: نشست‌های نخبگانی و مباحث عالمان و اندیشمندان منطقه را به عنوان راهی موثر برای پالایش اذهان و افکار از ادراکات ناصواب و بدون مبنا درباره یکدیگر دانستم.
 
عبداللهیان تصریح کرد: ایران برای ارتقاء و تعمیق تفاهم و همدلی بین کشورهای منطقه مصمم است و رویکرد قطعی دولت در برجسته سازی سیاست همسایگی، ناظر به درک همین نکته اساسی است.
 
وزیر امور خارجه ادامه داد: به راهبرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر توسعه و امنیت پایدار، همگرایی و همکاری منطقه‌ای اشاره کردم و رفع اشغالگری و خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی در جهت تحقق کامل صلح، ثبات و امنیت کامل و حقیقی در غرب آسیا را ضروری دانستم.
 
عبداللهیان افزود: در پایان طی مصاحبه اختصاصی در مورد مناسبات تهران و قاهره گفتم: در چارچوب توافق روسای جمهور ایران و مصر، ما مذاکرات رو به جلویی با آقای سامح شکری در مسیر ارتقای روابط قاهره و تهران داریم. گام های مشترکی برداشته ایم و این مسیر درست را مشترکا ادامه خواهیم داد. نگاه راهبردی به گفتگو و همکاری های منطقه ای طیف گسترده ‌ای را در جهان اسلام و جهان عرب از جمله مصر شامل می شود.
 
انتهای پیام/