هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 02:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ساعت 19:59
دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 18:39 ساعت
2024-5-13 19:59:49
شناسه خبر : 380766
مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ژیمناستیک درحالی صبح امروز آغاز شد که به دلیل حساسیت بالای آن، ۲ نمایندگان فدراسیون جهانی، ناظر ویژه برگزاری انتخابات هستند.
مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ژیمناستیک درحالی صبح امروز آغاز شد که به دلیل حساسیت بالای آن، ۲ نمایندگان فدراسیون جهانی، ناظر ویژه برگزاری انتخابات هستند.
گروه ورزش-رجانیوز: مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک صبح امروز (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت) به ریاست سیدمحمدشروین اسبقیان و با حضور سیدمناف هاشمی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک، مزجی مدیرکل حراست و احمد نامنی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در محل آکادمی کمیته ملی المپیک در حال برگزاری است و به دلیل حساس بودن این انتخابات، دو نماینده فدراسیون جهانی نیز در این مجمع حضور دارند. آندره فرانسیس نماینده ارشد و جراما دیاگو نماینده حقوقی فدراسیون جهانی در این مجمع بودند.
 
به گزارش رجانیوز، قبل از برگزاری، اعضای مجمع با حداکثر آرا معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان را به عنوان ریاست مجمع انتخاب کردند.
 
زهرا اینچه‌درگاهی، عابد حقدادی و حبیب نوظهوری سه کاندیدایی که از دوره قبل برای این پست ریاست نام‌نویسی کرده بودند، در مجمع انتخاباتی حضور دارند.
 
سیدمحمد شروین اسبقیان، رئیس مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک، از همکاری، هم‌افزایی و همگرایی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی ‌المپیک و فدراسیون جهانی این رشته برای برگزاری مجمع به نیکی نام برد و اظهار داشت: همچنان که نماینده ارشد فدراسیون جهانی پیشرفت‌های ژیمناستیک را باورنکردنی توصیف کرد، سند این مهم هم راهیابی مهدی الفتی به المپیک است که امیدوارم سیر صعودی ژیمناستیک همچنان ادامه باید.
 
آندره فرانسیس نماینده ارشد فدراسیون جهانی ژیمناستیک طی سخنانی پیشرفت ژیمناستیک در ایران را ستود و به اهمیت در کنار هم قرار گرفتن همه‌ی اهالی این رشته اشاره و تصریح کرد که همه باید این ورزش محبوب را رشد و توسعه دهیم و در این بین احترام متقابل و روحیه‌ی همکاری حاکم است.
 
پیش از این مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ژیمناستیک در تاریخ ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد. در جریان برگزاری این مجمع تایید صلاحیت تنها سه کاندیدا اعلام شد و این مسئله واکنش اینچه‌درگاهی را به دنبال داشت تا در اعتراض به احراز نشدن صلاحیت حضورش در انتخابات، مجمع را ترک کند. با خروج او از مجمع انتخاباتی، ۲۴ عضو نیز مجمع را ترک کردند.
 
با این وجود انتخابات در حضور نماینده فدراسیون جهانی برگزار و عابد حقدادی با اکثریت آرا به عنوان رئیس انتخاب شد اما پس از گذشت مدتی فدراسیون جهانی حقدادی را به عنوان رئیس به رسمیت نشناخت‌ و در نهایت انتخابات ابطال شد تا اینچه درگاهی در کسوت رئیس دوباره به فدراسیون بازگردد.
 
اتفاقات رخ داده در ژیمناستیک ایران، حساسیت فدراسیون جهانی را برانگیخت و همین مسئله هم باعث شد که مسئولان جهانی روی برگزاری مجمع انتخاباتی امروز وسواس زیادی به خرج دهند تا جایی که برای جلوگیری از تعلیق این رشته برای برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر (امروز ۲۴ اردیبهشت‌ماه) نیز اولتیماتوم داده بودند.
 
انتهای پیام/