هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 23 خرداد 1403
ساعت 18:14
به روز شده در :

یادداشت سیاست

طنز

سربازی بخر!
محمد سلامی
هیولای ترا
ناهید رفیعی
حکایت لات بازی و بزرگ محل
محمدحسین دهقانی ابیانه

توصیه شده‌ها

نشست مسئولان ستاد انتخاباتی شهرستان‌های دکتر سعید جلیلی:
جلیلی: گفتمانی که شهید رئیسی آغاز کرد با قدرت ادامه می‌دهیم/ منصوری: پاسخگویی و اخلاص از ویژگی‌های بارز دکتر جلیلی است
نشست مسئولان ستاد انتخاباتی شهرستان‌های دکتر سعید جلیلی:
جلیلی: گفتمانی که شهید رئیسی آغاز کرد با قدرت ادامه می‌دهیم/ منصوری: پاسخگویی و اخلاص از ویژگی‌های بارز دکتر جلیلی است
نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در اینجا بحث فرد نیست گفت: بحث یک حرکت و گفتمان و یک راه ناتمام است که شهید رئیسی با قدرت شروع کرد و ما باید با قدرت ادامه دهیم.
پوستر رسمی ستاد سعید جلیلی رونمایی شد
روابط عمومی ستاد انتخاباتی سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از رونمایی پوستر رسمی این ستاد خبر داد.
حمایت ۱۳۰۰ استاد دانشگاه از جلیلی/ بارقه امید برای استمرار خدمت در دل مردم زنده شد
۱۳۰۰ تن از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای از سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.
زاکانی: حکمت و خردگرایی از شاخص‌های دولت خدمت است/ دولت ما می‌خواهد با توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات عقب نادگی در عدالت را جبران کند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری، به تشریح ۸ ویژگی و شاخص ضروری در دولت چهاردهم پرداخت و نوشت: حکمت و خردگرایی شاخص دیگر دولت خدمت است.
سخنگوی دولت:
انتخابات آزمون سرافرازی ملت ایران است/ دولت شهید جمهور، کلید حل مسایل را از مردم جستجو می‌کرد
سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی همواره در انتخابات‌های مختلف سرافراز و سربلند بوده‌ و کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته‌ است و در انتخابات پیش‌رو نیز با حضور پر شور خود برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار نظام اسلامی...
باقری: ایران به عنوان عضوی از بریکس توانایی ترسیم مسیرهای جهان آینده را دارد
سرپرست وزارت خارجه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای بریکس می‌تواند در کنار دیگر قدرت‌ها در ترسیم مسیرهای اصلی جهان آینده سهیم باشد و دیگر اینگونه نخواهد بود که دیگران مسیر را تعیین کنند و ایران در لابه لای آنها در جستجوی صیانت از...
معاون هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور:
اطلاعی از سرنوشت فرش‌های مفقودی کاخ سعدآباد نداریم/ پرونده در دادسرای ویژه روحانیت مفتوح شد
معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده مفقودی فرش‌ها گفت: طبق اطلاعاتی که ما از پرونده داریم و پیگیری‌هایی که از قضات پرونده به صورت مداوم داشته‌ایم هن...
دکترسعید جلیلی در برنامه با مردم؛
با مطالعۀ شب امتحانی نمیتوان در بزنگاه تاریخی، تصمیم درست گرفت/ انضباط مالی اصلی‌ترین اولویت من است/ مقام ریاست جمهوری به معنی پیمانکاری نیست، ریاست جمهوری، جایگاه تشخیص و تصمیم است
سعید جلیلی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این جمله که رئیس‌جمهور آینده حتی فرصت یک روز تردید و تاخیر ندارد، گفت: با تصمیمات نقطه زن، راهبردی و اولویت دار کار خواهیم کرد و نه تصمیم‌های فرعی و نمایشی.
سعید جلیلی شعار ستاد انتخاباتی خود را اعلام کرد/ «یک جهان فرصت، یک ایران جهش؛ هر ایرانی یک نقش باشکوه»
سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، شعار ستاد انتخاباتی خود را «یک جهان فرصت، یک ایران جهش؛ هر ایرانی یک نقش باشکوه» اعلام کرد.
روایتی از بذرپاش تا روز اعلام صلاحیت‌ها؛ الحمدلله علی کل حال
جانشین ستادهای مردمی آیت‌الله رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ درباره حضور مهرداد بذرپاش در دولت سیزدهم و داوطلبیش در انتخابات ریاست‌جمهوری، تاکید کرد که در بذرپاش هیچ عطشی برای قدرت ندیدم؛ او مرحله به مرحله متواضع‌تر و مخلص‌تر می‌شود و این را همه اذعان می‌کنن...
معاون اجرایی رئیس جمهور شهید، رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی شد
محسن منصوری معاون اجرایی ریاست جمهوری با انتشار نامه‌ای خطاب به سرپرست ریاست جمهوری و اخذ مرخصی از دولت، از آغاز فعالیت به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی خبر داد.
در نخستین جلسه ستادهای استانی و اقشاری؛
زاکانی: برای تداوم راه شهید رئیسی تکالیف سنگین داریم/ همه ما به مردم و شهدا بدهکاریم و باید پاسخگو باشیم
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه ما برای تداوم راه شهید رئیسی تکالیف سنگینی داریم؛ البته سوابق، کارنامه و مواضع نامزدها در این باره برای مردم روشن است.
بهادری جهرمی: دولت سیزدهم در بین قشر جوان و دانشجو امیدآفرینی داشت/ شهید رئیسی اهل بگم بگم‌ها نبود؛ بهانه جویی نداشت و همیشه وسط میدان بود
سخنگوی دولت در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان در دانشگاه شاهد گفت: همه دولت‌ها نقاط ضعف و قوتی داشتند؛ اما دولت سیزدهم علاوه بر پاسخگویی در قبال کارهای انجام شده، در بین قشر جوان و دانشجو امیدآفرینی هم داشت.
اطلاعیه ستاد انتخاباتی سعید جلیلی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی/ با خشکاندن ریشه برخی رفتار‌های مافیایی در ستادها، می‌توان به تشکیل دولتی فسادستیز امیدوار بود
ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در اطلاعیه‌ای از هواداران خود خواست کمک‌ های مالی را به شماره حساب اعلام شده واریز کنند و مجموع واریزی ها نیز در ادامه به صورت شفاف و علنی اعلام خواهد شد.
در آیین قرعه کشی با حضور نمایندگان نامزدهای ریاست‌جمهوری؛
جدول زمان‌بندی برنامه‌های تلویزیونی نامزدهای ریاست‌جمهوی مشخص شد/ اولین مناظره ۲۸ خرداد برگزار خواهد شد
جدول زمانبندی برنامه‌های تبلیغات تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوی طی مراسمی برگزار و نخستین مناظره روز دوشنبه ۲۸ خردادماه برگزار خواهد شد.
بنی گانتس، عضو کابینه جنگ اسرائیل استفعا کرد/ نتانیاهو: زمان مناسبی برای استعفای گانتس نبود
بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بطور رسمی استعفای خود را اعلام کرد و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
پایدارسازی منابع بودجه؛ دستاورد دولت شهید رئیسی/ کاهش درآمدهای نفتی در بودجه ۱۴۰۳
پایدارسازی منابع بودجه عمومی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت سیزدهم است؛ به طوری که متوسط رشد درآمدهای مالیاتی و گمرکی در دولت سیزدهم به حدود ۶۰ درصد رسیده؛ در حالی که متوسط آن در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ حدود ۲۰ درصد بوده است.
وزیر ارتباطات:
نگاه ویژه شهید رئیسی سبب رونق صنعت فضایی شد/ دولت قبل مانع پرتاب ماهواره‌ها می‌شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در دولت قبل دستور عدم پرتاب ماهواره‌ها صادر می‌شد، گفت: رئیس جمهور شهید پرتاب ماهواره را پشتوانه دیپلماسی می‌دانست و معتقد بود پرتاب هر ماهواره‌ای سبب تولید قدرت و ثروت می‌شود و از صنعت فضایی پشتیبانی می‌ک...
بیانیه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتخابات ریاست جمهوری؛
وزیر فرهنگ: انگیزه‌ام برای حضور در انتخابات تداوم راه شهید رئیسی بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای درباره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بر حسب تکلیف شرعی، تصمیم به ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گرفتم، انگیزه اصلی بنده، تببین و دفاع از گفتمان عزت‌آفرین انقلاب اسلامی برای تداوم راه نورانی شهید عالی‌...
کدام چهره‌های سیاسی از انتخابات چهاردهم باز ماندند؟/ لاریجانی بار دیگر تایید نشد
با اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳،تعدادی از چهره‌های شاخص سیاسی از حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم باز ماندند.
از سوی شورای نگهبان؛
۶ نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری معرفی شدند
سخنگوی ستاد انتخابات کشور، اسامی نهایی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم را اعلام کرد.
رئیس صداوسیما:
۵ مناظره انتخاباتی ۴ ساعته از شبکه یک پخش می‌شود/ مجری مناظرات ریاست جمهوری فعلا مشخص نیست
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: تلویزیون پنج مناظره چهار ساعته را برای نامزدهای چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری درنظر گرفته است که از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
طحان نظیف: مهلت ۵ روزه بررسی صلاحیت‌ها امروز تمام می‌شود/ احتمال تمدید مهلت شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: براساس قانون، امروز مهلت پنج روزه بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری تمام می‌شود در صورت تصمیم برای استفاده از مهلت قانونی جدید، اطلاع رسانی خواهیم کرد.
رونمایی از جزئیات مناظره‌های تلویزیونی/ آسیب‌شناسی ۴ دوره‌ای که گذشت
مناظره‌های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری در چهار دوره گذشته شیوه‌ها و مجری‌های متنوعی را به خود دیده‌اند، تجربه‌هایی که هرکدام می‌تواند مکمل جریان بعدی خود باشد تا کم خطاترین شکل ممکن رقم بخورد.
سخنگوی مرکز مبادله ارز:
۱۳.۶ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد/ ۳.۳ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی
سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرد: از ابتدای فروردین ماه تا روز ۱۸ خرداد سال جاری ۱۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی تامین شده است.

صفحات

آخرین اخبار سیاست