هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1402
ساعت 02:01
به روز شده در :

یادداشت سیاست

طنز

سربازی بخر!
محمد سلامی
هیولای ترا
ناهید رفیعی
حکایت لات بازی و بزرگ محل
محمدحسین دهقانی ابیانه
گزارش رجانیوز پیرامون سکوت اصلاح‌طلبان نسبت به انتشار بیانیه ضدایرانی وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا؛
خائن مثل ضد انقلاب/تناقض اصلاح‌طلبان؛ منافع ملی مهم‌تر است یا منافع آمریکا/ ایران در قبال تمامیت ارضی خود محکم ایستاده است
گزارش رجانیوز پیرامون سکوت اصلاح‌طلبان نسبت به انتشار بیانیه ضدایرانی وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا؛
خائن مثل ضد انقلاب/تناقض اصلاح‌طلبان؛ منافع ملی مهم‌تر است یا منافع آمریکا/ ایران در قبال تمامیت ارضی خود محکم ایستاده است
سکوت اصلاح‌طلبان در قبال موضع آمریکا علیه جزایر ایرانی، نشان داد این جریان اکنون با ضدانقلاب مواضع مشترکی خواهد داشت. چرا که اپوزیسیون، از هم‌نشینی با تروریست‌های تجزیه‌طلب ابایی نداشته و با آن‌ها زیر یک بیرق قرار گرفت.
شکست ترکیبی آمریکا و متحدانش در جنگ ترکیبی با ایران/ پیروزی ایران صدای افسران امریکایی را درآورد!
حالا پس از یک سال جنگ ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران با شکست سنگینی مواجه شده است. در یک سال گذشته جمهوری اسلامی ایران توانسته است عضو دو پیمان شانگهای و گروه بریکس شود که به گفته کارشناسان اثرگذاری تحریم‌ها را به حداقل می‌رساند.
رهبر انقلاب در دیدار با پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس؛
دفاع مقدس مرز مقاومت را گسترش داد/ نیروهای مسلح امنیت‌ساز هستند
رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: دفاع مقدس عرصه حضور عمومی ملّت بود. محل تأمین نیرو مسجد، حوزه، دانشگاه، مدارس و پادگان‌ها بودند.
ایران آرام در سایه نه بزرگ مردم به ضدانقلاب!/ مردم در حال تماشای کشتی، ضدانقلاب در آتش کینه
حالا پرونده سالگرد مهسا امینی با یک شکست فضاحت‌بار دیگر برای ضدانقلاب به پایان رسید تا مانند همه این چهل و چند سال پس از انقلاب اسلامی ایران، این مردم باشند که نه بزرگی به درخواست‌های غربی داده باشند.
رئیس‌جمهور در جمع مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی:
اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نمی‌شد تبادل زندانیان زودتر انجام می‌شد/ موضوع هسته ای، حقوق بشر، زن، حجاب، بهانه‌های غرب است
رئیس‌جمهور در جمع مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی تاکید کرد: اگر آمریکا با اشتباه محاسبه و دل بستن به اغتشاشات، میز مذاکره را ترک نمی‌کرد، این اقدام بشردوستانه می‌توانست خیلی زودتر انجام شود
اختلاس کاغذ و تسهیلات با گزارش دروغ!/ آفتاب یزد چگونه با اعلام تیراژ کذب، از جیب بیت‌المال تسهیلات دریافت می‌کرد؟
حال باید مدیرمسئول روزنامه آفتاب یزد که از قضا وکیل و سردبیر نشریه مرکز وکلای قوه قضاییه هم هست، پاسخ دهد که چگونه سوگندنامه وکالت خود را زیر پا گذاشته است
بازخوانی اعلام جنگ روحانی؛
مبارزه با فساد، حتی زیر عمامه رییس دولت سابق/ آیت‌الله رئیسی: برخی افراد در گذشته برای مبارزه با فساد خط قرمز داشتند!
رئیسی با تاکید بر ضرورت و اهمیت پرهیز از عادی‌انگاری فساد در هر سطح و مقداری، اولین گام در ایجاد امیدواری میان مردم در زمینه مبارزه با فساد را داشتن گوش شنوا برای شنیدن گزارشات مردمی از سوی دولت دانست.
رئیس جمهور در همایش سراسری مدیران مدارس:
عدالت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در پرتو تعلیم و تربیت محقق خواهد شد/ هر هزینه‌ای برای آموزش و پرورش، سرمایه‌گذاری برای کشور است/ نقش اصلی ایجاد تحول در جامعه بر عهده مدارس و مدیران است
رئیس جمهور در همایش سراسری مدیران مدارس سراسر کشور گفت: آموزش منحصر در مدرسه نیست، اما تعلیم و تربیت در مدارس محور تعالی و رسیدن به الگوی انسان تراز به عنوان هدف عالی خلقت و نهضت و انقلاب اسلامی است.
در سالگرد اغتشاشات اپوزیسیون و جمهوری اسلامی در چه وضعیتی قرار دارند؟
نقش برآب شدن تمام نقشه‌های دشمن/ وقتی ایران قوی بر قله موفقیت قدم می‌زند و ضدانقلاب در زباله‌دان تاریخ، دست و پا
روحیه جمهوری اسلامی در مقایسه با یک سال پیش پیروزمندانه است. جمهوری اسلامی از پس تحریم‌ها و اعتراض‌های داخلی برآمده و با کمک قدرت‌های متحدش اقتصاد را به ثبات رسانده و شروع به تقویت نیروی نظامی خود کرده است.
ترغیب مردم به اغتشاش، پرسودترین تجارت با حداقل سرمایه!/ چگونه افراد بی‌مصرف با فریب شورشیان ثروتمند می‌شوند؟
مدت زیادی از کسب درآمد ۳ میلیون دلاری مسیح علی‌نژاد، فعال رسانه‌ای ضدانقلاب از پول‌های بلوکه شده ایران نگذشته است که دوباره اینگونه افراد با تلاش در فضای مجازی به دنبال بازگشت به صحنه سیاست کشور هستند.
در دیدار خانواده شهیدان امیراحمدی:
آیت‌الله رئیسی: امروز کشور به برکت خون شهدا بیش از هر زمان دیگری امنیت دارد
رییس جمهور گفت: امروز فضای کشور در همه عرصه‌ها فضای کار، تلاش، مجاهدت و پیشرفت بوده و دشمنی که با فتنه و آشوب به‌ دنبال متوقف ساختن حرکت رو به پیشرفت کشور و انقلاب بود، در وضعیت ناامیدی و افول است.
سفر رئیس جمهور به مشهد/ بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به زائران
رییس جمهور دقایقی پیش به منظور بررسی وضعیت خدمت رسانی‌ به زائران دهه آخر صفر و زیارت امام هشتم (ع) وارد مشهد شد.
وزیر اطلاعات در برنامه بدون توقف:
رژیم صهیونیستی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است
وزیر اطلاعات با اشاره به ورشکستگی صهیونیست‌ها در عرصه‌های مختلف گفت:‌ رژیم صهیونسیتی پاسخ ضرباتی که سال قبل به ایران زد را دریافت کرده است.
سبک جدید برنامه‌نویسی در مجلس: کاهش ۳ همت درآمدها و افزایش ۱۶ همت هزینه‌های دولت
کمیسیون تلفیق مجلس در مصوباتی خارج از قاعده، بالغ بر ۱۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان (۱۶هزار همت) به هزینه های برنامه افزوده و ۳۰۰۰ همت هم از درآمدهای آن کاسته و بدین ترتیب حدود ۲۰هزار همت کسری به آن تحمیل کرده است.
سردار سلامی: دشمن شکست خورده اما عقب نرفته و خاموش نشده است
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن مجرب، میدان‌دیده و کارکشته است، گفت: او شکسته خورده اما عقب نرفته و خاموش نشده است زیرا می‌داند زوال او معادل رونق و صعود ماست و ما در چنین میدانی هستیم.
در حاشیه جلسه هیات دولت؛
بهادری‌جهرمی: اعتبار گذرنامه‌ها به ۱۰ سال افزایش می‌یابد
سخنگوی دولت گفت: به پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران برای کاهش هزینه‌های سفر خارج از کشور مدت اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال افزایش می‌یابد.
گزارش سی‌ان‌ان و آسوشیتدپرس از جزییات تازه‌ی اجرای توافق مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا؛
صدور معافیت دولت آمریکا برای انتقال دارایی‌های ایران به قطر/ آمریکا از مواضع افراطی قبلی خود در قبال ایران عقب‌نشینی کرد
طبق اعلام رسانه‌های آمریکایی، دولت بایدن معافیت‌هایی را صادر کرده است که در بطن آن به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا 6 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران را بدون ترس از تحریم‌ها به قطر منتقل کنند.
گزارش رجانیوز پیرامون ادعاهای جدید رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست فصلی شورای حکام؛
دوربین‎‌ها تنها با این شرط که فیلم‌ها در اختیار ایران بماند، نصب شده بود/ تنها «سرعت غنی‌سازی» ایران کاهش پیدا کرده و تغییری در «خلوص» آن ایجاد نشده‌‌است/ تمام اقدامات در چارچوب تعاملات بین ایران و آژانس بوده است
گروسی پیرامون بحث دوربین‌ها و عدم دسترسی آژانس به فیلم‌‌ها نوشت: بازسازی تصویر دقیقی از فعالیت هسته‌ای ایران بدون فیلم دوربین‌ها غیرممکن خواهد بود.
رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیر لیبی مطرح کرد:
آمادگی ایران برای امدادرسانی به مردم مناطق آسیب‌دیده لیبی
در پیام آیت‌الله رئیسی به نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی آمده است: وقوع طوفان و جاری شدن سیل گسترده و خسارت‌بار در مناطقی از آن کشور که منجر به جان باختن، مصدوم و مفقود شدن عده‌ای از مردم آن کشور شد، موجب تاثر و اندوه فراوان شد.
رئیس‌جمهور در آیین تجلیل از قهرمانان مدال‌آور ورزش کشور اظهار داشت:
موافق ایجاد یک مجموعه ورزشی جامع در تهران هستم/ موانع و مشکلات بر سر راه بانوان ورزشکار برطرف شود/ قهرمانان ما موجب افتخار کشور و جمهوری اسلامی ‌اند
اگر بتوانیم یک مجموعه ورزشی کامل و جامع که در شأن ملت ایران باشد در تهران شکل دهیم، خوب است و من با این مسئله مهم موافق هستم. البته تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام نیز اولویت است.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه طی سخنانی به بیان ابعاد و چهارچوب‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم پرداخت؛
بهای امنیت و توسعه، وادادگی در قبال آرمان‌ها و ارزش‌ها نیست/ ایران در صورت پرهیز طرف‌های مقابل از تکرار اشتباهات گذشته، مانعی برای ازسرگیری مذاکرات نمی‌بیند
خط قرمز نقد سیاست خارجی همان خط قرمز اجرای سیاست خارجی است که همانا منافع ملی است، لذا هیچ فرد یا دستگاهی هرچند به نوبه خود هویت شخصی و حیثیت اجتماعی قابل احترامی دارد، هیچگاه خط قرمز نقد سیاست خارجی نیست.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی:
دشمن وحدت و امنیت ملی را هدف گرفته است/ اطلاع داریم که آمریکا به دنبال بحران سازی در ایران است/ برای تامین حق آب مردم زابل همه‌ی راه‌ها باید پیموده شود
دشمن دو نقطه اساسی یعنی «وحدت ملی» و امنیت ملی» ایرانیان را هدف گرفته است. نگذارید دشمن وحدت ملی را بهم بزند. کسانی که امنیت ملی را تهدید می‌کنند، دشمن ملت هستند و دانسته یا نادانسته برای دشمن کار می‌کنند.
رویترز طی گزارشی مدعی شد؛
اوایل هفته آتی، دارایی‌های بلوکه شده‌ی ایران در کره جنوبی به بانک‌های قطر واریز می‌شود/ ایران و آمریکا در آستانه مبادله زندانی‌ها
انتقال منابع مالی ایران از کره جنوبی به حساب‌های محدود شده در موسسه‌های مالی در قطر انجام خواهد شد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتظار می‌رود انتقال به بانک‌ها در قطر تا چند روز دیگر انجام شود.
سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات دولت سیزدهم در برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیما مطرح کرد؛
قرار بود بیش از ۴۰ بمب در هیئات عزاداری منفجر شود/ سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس، رژیم صهیونیستی و آمریکا سرویس‌هایی‌اند که علیه کشور ما فعالیت دارند/ نزدیک مرز ایران کارخانه اسلحه‌سازی راه انداختند
گزارش‌های فراوانی به دست ما می‌رسد که سعی دارند از یک آشوب ساختگی بهره دیگری ببرند، در این مدت ما حدود ۴۰۰ بمب جمع کردیم که بنا بوده بیش از ۴۰ عدد از آن‌ها در ایام دهه محرم در هیأت‌ها منفجر شود.
دیدار نماینده ویژه اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجه در تهران
نماینده ویژه اتحادیه اروپا در جریان سفر به ایران، ظهر امروز با حسین امیرعبداللهیان دیدار و رایزنی کرد.

صفحات

آخرین اخبار سیاست