هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 09:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ساعت 17:19
دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 17:08 ساعت
2024-5-13 17:19:36
شناسه خبر : 380705
نخستین دوره جایزه دانشمند جوان مصطفی(ص) در سال ۲۰۲۵ با منابع حاصل از وقف پروفسور امید فرخزاد، برگزیده دوره پنجم این جایزه برگزار می‌شود.
نخستین دوره جایزه دانشمند جوان مصطفی(ص) در سال ۲۰۲۵ با منابع حاصل از وقف پروفسور امید فرخزاد، برگزیده دوره پنجم این جایزه برگزار می‌شود.
گروه اجتماعی-رجانیوز: اولین دوره جایزه دانشمند جوان مصطفی (ص)، با هدف تشویق دانشمندان جوان زیر ۴۰ سال در حوزه‌های علم و فناوری زیستی و پزشکی فراخوان داد.
 
به گزارش رجانیوز، اولین دوره جایزه دانشمند جوان مصطفی(ص) در سال ۲۰۲۵ با منابع حاصل از وقف پروفسور امید فرخزاد، برگزیده دوره پنجم این جایزه، برگزار می‌شود.
 
این جایزه به دو دانشمند جوان زیر ۴۰ سال جهان اسلام در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی اعطا می‌شود و شامل نشان دانشمند جوان مصطفی(ص) لوح و جایزه نقدی معادل ۱۰ هزار دلار است.
 
براساس اعلام بنیاد مصطفی (ص)، نامزدها تنها توسط دانشمندان برجسته یا نهادهای علمی شامل دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، انجمن‌ها و قطب‌های علمی و فناوری، فرهنگستان‌ها، پارک‌های علم و فناوری می‌توانند معرفی شوند.
 
نامزدها باید در حوزه های علم و فناوری زیستی و پزشکی فعال باشند، دانشمندان مسلمان (فارغ از تابعیت آنها) و دانشمندان مقیم کشورهای اسلامی (فارغ از مذهب)، امکان دریافت این جایزه را دارند.
 
همچنین مبنای محاسبه ۴۰ سال، پایان سال اعطای جایزه است؛ برای دوره اول در سال ۲۰۲۵، متولدین سال ۱۹۸۶ به بعد می‌توانند نامزد شوند.
 
نهادها و دانشمندان برجسته‌ای که مایل به معرفی نامزدهای مدنظر خود برای شرکت در این جایزه هستند تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۳ وقت دارند و آیین اعطای جایزه نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۴ برگزار می‌شود.
 
جایزه دانشمند جوان مصطفی(ص) در راستای تشویق دانشمندان جوان جهان اسلام و ارج نهادن به دستاوردهای تأثیرگذار آنها، به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی نسل جوان نخبه شکل گرفته است.
 
این جایزه به صورت دوسالانه به آثاری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط دانشمندان جوان در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد. برگزیدگان جایزه علاوه بر لوح و نشان، با دریافت مبلغی نقدی که از محل خیرین و واقفین علم و فناوری تأمین می‌شود، طی مراسمی با حضور دانشمندان و فرهیختگانی از کشورهای مختلف، تقدیر می‌شوند.
 
علاقمندان برای معرفی نامزدها به دبیرخانه جایزه دانشمند جوان مصطفی(ص) به نشانی‌ پایگاه اینترنتی: www.mustafaprize.org/young و نشانی الکترونیکی: young@mustafaprize.org یا تلفن: ۲۲۲۲۰۸۵۰-۹۸-۲۱، دورنگار: ۲۲۲۲۰۶۵۰-۹۸-۲۱ مراجعه کنند.
 
انتهای پیام/