هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 خرداد 1403
ساعت 12:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ساعت 19:51
دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 18:39 ساعت
2024-5-13 19:51:36
شناسه خبر : 380760
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در نشست ماهانه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از برگزاری همایش بزرگ ورزش پاک خبر داد و تاکید کرد: قهرمانان سرمایه‌های ورزش کشور هستند و باید معاینات دوره‌ای منظمی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در نشست ماهانه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از برگزاری همایش بزرگ ورزش پاک خبر داد و تاکید کرد: قهرمانان سرمایه‌های ورزش کشور هستند و باید معاینات دوره‌ای منظمی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.
گروه ورزش-رجانیوز: نشست ماهانه شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، با حضور سیدمحمدشروین اسبقیان، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ امروز دوشنبه برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، در این جلسه فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل شورای مرکزی مبارزه با دوپینگ گزارش‌هایی در خصوص آخرین وضعیت سلامتی ورزشکاران و مسائل مربوط به دوپینگ ورزشکاران ارائه داد. همچنین غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره فعالیت‌های انجام شده برای المپیک پاریس و برنامه‌های آتی توضیحاتی ارائه دادند.
 
اسبقیان در این جلسه اظهار کرد: جلسات ما هر ماه پیگیری خواهد شد. آن چیزی که مسلم است این که ورزش پاک، شعار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی است و ما باید روی این شعار به‌صورت عملیاتی کار کنیم. کشور ما اسلامی است و آمار دوپینگ‌های ما باید حداقل باشد و باید پیشگیری‌های لازم را صورت دهیم.
 
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری همایشی درخصوص مبارزه با دوپینگ با حضور روسا و سرمربیان فدراسیون‌های ورزشی گفت: همایش ورزش پاک بدون دوپینگ باید با حضور روسا، ورزشکاران سرمربی‌های فدراسیون‌های ورزشی برگزار کنیم و در این راستا کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک بدید در کنار هم، هم هم‌افزایی داشته باشند. قرار گرفتن برگزاری این دوره در دستور کار، اقدام بسیار عالی خواهد بود. پس از آن نیز اگر بتوانیم آموزش‌های لازم را در سطح استان‌های مختلف کشور داشته باشیم مفید خواهد بود.
 
اسبقیان در خصوص الزام حضور پزشک در تیم‌های ورزشی گفت:‌ باید برنامه‌های آموزشی در این خصوص صورت بگیرد و این مسئله را باید در نظر گرفت که در رقابت‌های مختلف حضور یک پزشک در مسابقات الزامی است. پزشک به تیم آرامش می‌دهد و این اهمیت مسئله پزشکی را نشان می‌دهد. همچنین با نظر فدراسیون پزشکی ورزشی، شرایط و چارچوب کمیته پزشکی فدراسیون‌ها مشخص می‌شود.
 
او در خصوص لزوم انجام معاینات روی ورزشکاران و پیگیری وضعیت سلامتی‌شان خاطرنشان کرد: باید معاینات دوره‌ای منظم برای قهرمانان در نظر گرفته شود. قهرمانان سرمایه‌های ورزش کشور هستند و اگر این معاینات صورت گیرد، نظارت خوبی روی ورزشکاران قهرمانان رقم خواهد خورد.
 
در این جلسه مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و رضا زندی مدیرکل دفتر حقوقی وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.
 
انتهای پیام/


3
پسندیدم