هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 08:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ساعت 19:57
دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 18:39 ساعت
2024-5-13 19:57:07
شناسه خبر : 380765
رییس فدراسیون جانبازان و توانیابان از اعزام پنج رشته تیمی و یک رشته انفرادی به پارالمپیک پاریس خبر داد.
رییس فدراسیون جانبازان و توانیابان از اعزام پنج رشته تیمی و یک رشته انفرادی به پارالمپیک پاریس خبر داد.
گروه ورزش-رجانیوز: نشست خبری جلیل کوهپایه زاده رئیس فدراسیون جانبازان و توانیابان امروز دوشنبه در محل این فدراسیون برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، کوهپایه زاده در این نشست با بیان اهمیت ورزش جانبازان و نقش آنان در ارتقا کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی و پارالمپیک اظهار کرد: رسانه نقش مهمی در بازتاب موفقیت ورزشکاران در سال المپیک و پارالمپیک دارد . سال ۲۰۲۴ برای دنیای ورزش یک سال ویژه است زیرا ثمره چهار سال تلاش در تابستان و پاریس مشخص خواهد شد. در ادوار گذشته و اکنون زحمات زیادی در فدراسیون کشیده شده و موفقیت کنونی نتیجه کار بزرگانی و مدیران این فدراسیون در گذشته است.
 
رییس فدراسیون جانبازان ادامه داد: رسانه بازوی توانمند ورزش است و من نیز در تمام دوران کاری ارتباطم به رسانه به بهترین شکل است زیرا باور دارم اخبار رسانه هم انگیزه بخش است و هم حس خوب موفقیت را در جامعه ترویج می‌دهد. زمانی که رهبر انقلاب جهش تولید با مشارکت مردم به عنوان شعار سال انتخاب کردند مسوولیت ما سنگین شد و باید با کمک رسانه این مشارکت را ایجاد کنیم.
 
وی گفت: رویدادهای زیادی تا المپیک پیش رو داریم و باید برای رسیدن به پاریس بهترین‌ها را انتخاب کنیم. در رشته دوومیدانی، تکواندو، وزنه برداری، تیراندازی و تیر وکمان ورزشکاران انفرادی اعزام و تیم والیبال نشسته نیز به صورت تیمی است. باور دارم که ورزش برای جانبازان و توانیابان اهمیت بیشتری دارد تا سالم‌ها، امیدوارم با افزایش رکورد قهرمانان این رشته سهمیه برابر با حضور در پارالمپیک باشد.
 
کوهپایه زاده با اشاره به جذب سرمایه و مشارکت مردم گفت: ورزش جانبازان و توانیابان بیش از گذشته نیاز به حامی مالی دارد و در کنار اسپانسر، خیرین نیز کمک زیادی خواهد کرد تا در نهایت ما برنامه‌ها را به بهترین شکل پیش ببریم. خیرین بیشتر در وزارت آموزش و پرورش شناخته می‌شوند اما باید تلاش‌های زیادی انجام دهیم و به کمک رسانه، خیرین ورزش را معرفی کنیم.
 
تلاش داریم پدیده شوم دوپینگ به صفر برسد
کوهپایه زاده افزود: دوپینگ پدیده شومی است و چند بعدی است و باید دانش مربیان و ورزشکاران نسبت به این مشکل افزایش دهیم باید تلاش کنیم تا این آسیب را به صفر نزدیک کنیم.بخشی از این اقدامات معرفی داروهای دوپینگی است و باید اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم. البته دوره اطلاع رسانی تنها به ورزشکار نیست بلکه برای کادر فنی نیز برگزار می شود. محرومیت ناشی از دوپینگ به حیثیت ورزش کشور لطمه می زند باید ما جرایمی را تعیین کنیم تا بازدارندگی لازم را داشته باشند. در این قرار است یک دوره فشرده آموزش دوپینگ توسط کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار شود که این دوره برای والیبال نشسته اجباری است. ممکن است این دوره‌ها در آینده برای ورزشکاران دیگر رشته‌ها اجباری شود تا بهانه بی‌اطلاعی از ورزشکاران گرفته شود.
 
حضور زهرا نعمتی در پاریس قطعی نیست
رئیس فدراسیون جانبازان و توانیابان در خصوص مصدومیت برخی ستارگان والیبال نشسته گفت: مصدومیت برخی از ورزش است و در رشته های دیگر نیز اتفاق میفتد. امیدوارم مصدومان فدراسیون جانبازان تا برگزاری پارالمپیک پاریس به آماده‌ترین شکل برسد. ما تمام اقدامات پزشکی را برای بهبود شرایط انجام دادیم.
 
وی گفت: زهرا نعمتی تا کنون امادگی خود را برای حضور در پارالمپیک را اعلام نکردند. او پرافتخارترین دختر پارالمپیکی است و امیدوارم نعمتی در المپیک بعدی کمک کاروان ایران باشد. امیدوارم رسانه ها کمک کنند تا نعمتی همان نگاه طلایی را داشته باشد. حضور نعمتی در پاریس قطعی نیست و احتمالا تا ۲۰ روز آینده جمع بندی لازم را برای اعزام وی انجام خواهد شد.
 
تجلیل دولت از مدال‌آوران، مدبرانه و به موقع بود
رئیس فدراسیون ورزش جانبازان با اشاره به دستورالعمل کیفی‌گرایی گفت: معتقدم کسی که می‌تواند کسب سهمیه کند حضورش در مسابقات خارجی یک الزام است و امید را در دل آنان زنده می‌کند. کسب سهمیه برای توانیابان یک افتخار است از دید من مقام پارالمپیکی بسیار ارزشمند است و حتی به کسب تجربه منجر خواهد شد و حتی ممکن است در آینده به نتیجه بهتری برسد.
 
وی ادامه داد: امیدوارم ورزشکاران زیر مجموعه فدراسیون بیشترین کسب سهمیه داشته باشند و طبق دستورالعمل فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک به پاریس بروند.
 
کوهپایه زاده در خصوص مشکلات مالی فدراسیون نیز عنوان کرد: در چند روز گذشته تجلیل از قهرمانان شد و این نتیجه درایت وزیر ورزش و شخص رییس جمهوری بود که در کمترین زمان انجام شد. مشکلاتی وجود دارد و نگرانی وجود دارد که بودجه متناسب با سال المپیکی نیست. بودجه خوبی از طرف وزارت ورزش تعیین شده و امیدوارم به زودی تخصیص پیدا کند.
 
پیدا کردن جایگزین برای زنده یاد مسجدی سخت است
وی با گرامیداشت یاد رشید مسجدی قهرمان پارادوومیدانی گفت: تسلیت عرض می‌کنم خدمت خانواده مسجدی و جامعه ورزش ایران. جایگزینی وی کار راحتی نیست. البته مربیان تمهیداتی را دیدند تا با جابجایی برخی نفرات جایگزین را پیدا کنیم. سوای تمام این مسائل ما یک قهرمان بزرگ را از دست دادیم. برخی از بیماری‌ها فرصت درمان را نمی‌دهند و بیماری مرحوم مسجدی از این دسته مشکلات بود.
 
انتهای پیام/