هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 19:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 دى 1401 ساعت 18:37
دوشنبه 26 دى 1401 18:25 ساعت
2023-1-16 18:37:38
شناسه خبر : 364096
آئین رونمایی از سه‌عنوان کتاب با نگاه به زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی در مجتمع فرهنگی مختار سلیمانی شهرداری منطقه ۱۸ برگزار شد.
آئین رونمایی از سه‌عنوان کتاب با نگاه به زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی در مجتمع فرهنگی مختار سلیمانی شهرداری منطقه ۱۸ برگزار شد.
گروه فرهنگی-رجانیوز: آئین رونمایی از سه‌عنوان کتاب «مرا بپذیر» با نگاهی به زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی، «فصل رسیدن» روایتی از شهید هادی طارمی و «خواب‌های ناتمام» درباره شهید محمد شیبانی محصول انتشارات روایت فتح در قالب مجموعه برنامه‌های فرزندان خمینی (ره) در مجتمع فرهنگی مختار سلیمانی شهرداری منطقه ۱۸ برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز؛ در این برنامه خانواده شهید هادی طارمی، مهدی محمدخانی، مدیر انتشارات روایت فتح، اطیاف زبیدی همسر شهید محمد شیبانی و سیده فاطمه مطهری مدیر نشر مکتب حاج قاسم سخنرانی کردند.
 
مهدی طارمی در ابتدا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش، حاج قاسم را فاتح قله‌های زیادی دانست و دلیل آن را پرورش روحش اعلام کرد. الگوی خانوادگی هادی، برادرم جواد بود که با کمک سایر شهدا و شهید جواد طارمی به جایی رسید که حاج قاسم انتخابش کرد تا محافظ و همراهش باشد.
 
وی گفت: هادی در رشادت مثال‌زدنی بود. او در ابعاد کوچک‌تر مشابه حاج قاسم بود. او هم تلاش کرد تا روحش را بپروراند. آرام آرام رشد کرد تا خدا خریدش. شهدا عزیزکرده‌های خدایند. ما باید بدانیم که راه ادامه دارد. خوب است با بهره‌گیری از کتاب‌های شهدا مثل همین کتاب فصل رسیدن، با شهدا انس و الفت بیشتری بگیریم.
 
شهدای فرودگاه بغداد، معیار تشخیص سره از ناسره‌اند
اطیاف زبیدی همسر شهید محمد شیبانی، مهمان عراقی و سخنران بعدی این مراسم بود که صحبت‌هایش را با تلاوت آیه ۱۳ سوره حجرات آغاز کرد.او در ادامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و ملازمان با وفایشان را همچون پاره‌های یک تن دانست. شهدای جنایت فرودگاه بغداد همانند سایر شهدا چراغ راه و معیار تشخیص سره از ناسره هستند، باید به طوری ویژه‌تر به آنها اهتمام داشته باشیم. چراکه آنها با درهم آمیختن خون‌هایشان، برنامه‌های شیطانی شیطان بزرگ آمریکا را با ممات خود همانند حیات خود بر هم زدند و با پایان سرخ خود برای همیشه ما را به این حقیقت متنبه ساختند که شیعیان ایران و عراق هم‌فکر و همراه و از گوشت و پوست و استخوان ولایتند و هیچ چیز همانند اتحاد و در کنارهم بودنشان آشفتگی خاطر دشمنان مشترک و در رأس تمام آنها آمریکا نمی‌شود.
 
من به عنوان عضوی از خانواده پر شهیدم رهسپار مسیر آنها هستم و با همراهی دخترانم ضحی و فدک این راه را با صبر و استواری به پایان می‌رسانم و در این مجال با اقتدا به سالار و طلایه‌دار تمام شهدای تاریخ، حسین بن علی (ع) عرضه می‌دارم اگر دین محمد جز با قتل من برقرار نمی‌ماند، پس ای شمشیرها مرا دربرگیرید.
 
سیده فاطمه مطهری، مدیر نشر مکتب حاج قاسم در ادامه در مورد کتاب «مرا بپذیر» صحبت کرد و گفت: کتاب «مرا بپذیر» که با حمایت پژوهشی مکتب و قلم خوب خانم نژاد صداقت و توسط انتشارات روایت فتح نوشته شده، هم خلاصه‌گویی دارد و هم اشاره به روایت‌های مختلف صحیح در مورد حاج قاسم و محققان ونویسندگان می‌توانند با بهره‌گیری از اشارات این کتاب به موضوع حاج قاسم به طور تفصیلی‌تر بپردازند.
 
در پایان برنامه مراسم رونمایی از سه کتاب «مرا بپذیر»، «خوابهای ناتمام»، «فصل رسیدن» با حضور سردار ایران‌منش رئیس دفتر فرماندهی سپاه نیروی قدس، مدیر بنیاد فرهنگی روایت فتح، معاونت امور اجتماعی-فرهنگی شهرداری منطقه ۱۸ و مهدی محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح و خانواده شهدا و نویسندگان این سه کتاب انجام شد.