هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 02:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 خرداد 1403 ساعت 14:33
چهارشنبه 23 خرداد 1403 13:27 ساعت
2024-6-12 14:33:32
شناسه خبر : 381446
جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطین پاسخ خود در خصوص طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه را به میانجیگران قطری و مصری تحویل داده‌اند.
جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطین پاسخ خود در خصوص طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه را به میانجیگران قطری و مصری تحویل داده‌اند.
گروه بین الملل - رجانیوز: جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطین پاسخ خود در خصوص طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه را به میانجیگران قطری و مصری تحویل داده‌اند.
 
به گزارش رجانيوز، به نقل از شهاب نیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیانیه مشترکی را در خصوص پاسخ گروه‌های مقاومت به طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه و همچنین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در این باره، صادر کردند.
 
بر اساس این بیانیه مشترک، هیأت مشترک اعزامی از سوی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین عصر امروز در دیدار با نخست‌وزیر قطر، پاسخ گروه‌های مقاومت به طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه را به وی تحویل داده‌اند.
 
علاوه بر این پاسخ گروه‌های مقاومت فلسطین به طرح پیشنهادی آتش‌بس در نوار غزه برای میانجیگران مصری نیز ارسال شده است.
 
در این بیانیه آمده است: اولویت در این پاسخ با منافع ملت فلسطین و تاکید بر ضرورت توقف کامل تجاوز مداوم به نوار غزه بوده است.
 
جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین بیان کردند: هیأت فلسطینی با تکیه بر احساس مسئولیت ملی، آمادگی خود برای برخورد مثبت جهت دستیابی به توافقی که جنگ علیه ملت ما را پایان بخشد، اعلام کرد.
 
کمی پیش‌تر نیز «سامی ابو زهری» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در گفت‌وگو با رویترز از پذیرش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برقراری آتش‌بس در نوار غزه سخن گفت.
 
ابوزهری اعلام کرد: حماس با قطعنامه شورای امنیت در خصوص آتش‌بس، عقب‌نشینی اسرائیل و مبادله اسرا موافقت کرده و آماده گفت‌وگو درباره جزئیات است.
 
این عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تاکید کرد: دولت آمریکا در بوته آزمون واقعی وفاکردن به تعهدات خود از طریق ملزم‌نمودن اشغالگران به آتش‌بس فوری در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت است.

انتهای پیام/ 


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home