هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 خرداد 1403 ساعت 12:38
شنبه 26 خرداد 1403 12:06 ساعت
2024-6-15 12:38:17
شناسه خبر : 381467
 حزب‌الله لبنان دیروز پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک المطله در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله قرار داد و تلفاتی قطعی به صهیونیست‌ها وارد کرد.
حزب‌الله لبنان دیروز پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک المطله در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله قرار داد و تلفاتی قطعی به صهیونیست‌ها وارد کرد.
گروه بین الملل - رجانیوز: حزب‌الله لبنان دیروز پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک المطله در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله قرار داد و تلفاتی قطعی به صهیونیست‌ها وارد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رزونامه جوان، شمال سرزمین‌های اشغالی، منطقه معروف به الجلیل علیا، دیروز و روز پنج‌شنبه نیز شاهد شدیدترین حملات حزب‌الله بود. شمار موشک‌های شلیک‌شده به الجلیل البته، به عدد ۲۱۵ موشک شلیک‌شده روز چهارشنبه که از سال ۲۰۰۶ تا الان، شدیدترین عملیات موشکی حزب‌الله است، نرسید ولی چندین صهیونیست زخمی و چندین ساختمان دچار آتش‌سوزی شدند. حزب‌الله می‌گوید از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون، بیش از ۲ هزار عملیات علیه رژیم صهیونیستی انجام داده که منجر به آوارگی ۲۳۰ هزار صهیونیست شده است، آماری که نیوزویک، با کمی تعدیل آن را تأیید و شمار شهرک‌نشینان آواره را ۲۰۰ هزار نفر برآورد کرده است. 
 
حزب‌الله لبنان دیروز پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را در شهرک المطله در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله قرار داد و تلفاتی قطعی به صهیونیست‌ها وارد کرد.
 
 
حزب‌الله گفته که در عملیاتی دیگر شهرک‌های کریات‌شمونا و کفر سولد را با موشک‌های کاتیوشا و فلق هدف قرار داد. حزب‌الله همچنین گفته که نیرو‌های اشغالگر اسرائیلی را در داخل چند ساختمان در شهرک المطله هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کرده است. مقاومت لبنان در بیانیه‌هایی که درباره حملات خود منتشر کرده، گفته که در راستای حمایت از مردم و مقاومت در نوار غزه صبح جمعه تجمع سربازان دشمن صهیونیستی در منطقه «خله‌ورده»، پایگاه «الرمثا» و پایگاه «السماقه» در منطقه اشغالی کفرشوبا و پایگاه متولا را با موشک هدف قرار داد.
 
مقاومت اسلامی لبنان، علاوه بر این، محل استقرار سربازان اسرائیلی را در مجاورت سایت رمثه در تپه‌های کفر شبعای اشغالی لبنان با سلاح‌های موشکی هدف قرار داده است. ارتش اسرائیل تأیید کرده که ظرف ۷۲ ساعت منتهی به ظهر دیروز، حزب‌الله ۱۶ پهپاد مملو از مواد منفجره را از لبنان به سمت اسرائیل پرتاب کرده و ادعا می‌کند که ۱۱ پهپاد را سرنگون کرده است. حزب‌الله، بعد از شدیدترین حمله خود به شمال سرزمین‌های اشغالی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که روز چهارشنبه با شلیک ۲۱۵ موشک به منطقه الجلیل انجام شد، روز پنج‌شنبه نیز با شلیک ۱۵۰ موشک، حمله شدیدی به الجلیل انجام داد. حزب‌الله در حمله موشک - پهپادی روز پنج‌شنبه خود به ۹پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی و بلندی‌های اشغالی جولان حمله کرد. ارتش صهیونیستی شلیک نزدیک به ۴۰ راکت به سمت منطقه الجلیل و بلندی‌های اشغالی جولان را تأیید کرده و مدعی مقابله سامانه‌های پدافندی این رژیم با برخی از این راکت‌ها و اصابت برخی دیگر از آن‌ها به مناطق خالی از سکنه و بروز برخی آتش‌سوزی‌ها در شمال فلسطین اشغالی شد. 
 
حزب‌الله لبنان روز جمعه آخرین آمار از حملات خود به مواضع رژیم صهیونیستی را منتشر کرد که در جریان آن، بیش از ۲ هزار عملیات انجام داده و در پی آن، ۲۳۰ هزار صهیونیست آواره شدند. اینفوگرافی که حزب‌الله منتشر کرده، نشان می‌دهد که در ۲۵۱ روز حمایت خود از غزه، ۲ هزار و ۱۲۵ عملیات نظامی انجام داده که در جریان آن، ۳۰۴ شهرک، هزار و ۳۷۳ منطقه مرزی، ۵۹ پهپاد و پرنده و ۱۱۰ پادگان و مقر نظامی را هدف قرار داده است. نیرو‌های مقاومت لبنان، مناطقی را در شعاع پنج‌کیلومتر هدف قرار دادند که به تخلیه ۴۳ شهرک اسرائیلی و آوارگی ۲۳۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست منجر شده است.
 
آماری که نیوزویک درباره شمار آوارگان اسرائیلی منتشر کرده، به آمار حزب‌الله نزدیک است. نیوزویک گفته تعداد شهرک‌نشینان اسرائیلی آواره شده از مناطق شمالی اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله لبنان ۲۰۰ هزار نفر بوده که این در تعارض کامل با عدد اعلامی ۶۰ هزار نفر از سوی دولت رژیم صهیونیستی است.
 
سرلشکر یفتاح رون طال، فرمانده سابق نیروی هوایی رژیم صهیونیستی می‌گوید که حزب‌الله لبنان به ما هیچ اهمیتی نمی‌دهد. شهرک «کریات‌شمونا» به شهر اشباح و منطقه جنگی تخلیه شده، تبدیل شده است. او گفته که ما در حال از دست دادن منطقه «الجلیل» هستیم و به جای اینکه اسرائیل در جنوب لبنان منطقه امن ایجاد کند، حزب‌الله لبنان در شمال اسرائیل (سرزمین‌های اشغالی) اقدام به ایجاد منطقه امن کرده است. 
 
 تکذیب شایعه شهادت مسئولان حزب‌الله 
بامداد روز جمعه در کشاکش حملات حزب‌الله به شمال سرزمین‌های اشغالی، برخی منابع غیررسمی از جمله شبکه خبری القاهره گزارش کردند که «هاشم صفی‌الدین» رئیس اجرایی حزب‌الله در حمله رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است.
به گزارش ایرنا به نقل از القاهره الاخباریه، در این حمله که با پهپاد‌های صهیونیستی صورت گرفته است، یک ساختمان سه طبقه به طور کامل توسط نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در منطقه جناتا در لبنان تخریب شده است. بعدازظهر دیروز، مجتبی امانی سفیر ایران در بیروت در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: شایعات دروغی درباره شهادت مسئولان حزب‌الله در حال انتشار است که به هیچ وجه صحت ندارد.
 
انتهای پیام/ 


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home