هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 02:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 خرداد 1403 ساعت 12:36
شنبه 19 خرداد 1403 12:22 ساعت
2024-6-8 12:36:18
شناسه خبر : 381361
منابع رسانه‌ای مطلع مدعی شدند که رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل امروز شنبه جدایی خود از کابینه جنگی بنیامین نتانیاهو را اعلام خواهد کرد.
منابع رسانه‌ای مطلع مدعی شدند که رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل امروز شنبه جدایی خود از کابینه جنگی بنیامین نتانیاهو را اعلام خواهد کرد.
گروه بین المل - رجانیوز: منابع رسانه‌ای مطلع مدعی شدند که رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل امروز شنبه جدایی خود از کابینه جنگی بنیامین نتانیاهو را اعلام خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، وب‌سایت خبری آکسیوس آمریکا که ارتباط نزدیکی با مقامات رژیم اسرائیل دارد، بامداد امروز شنبه نوشت که بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم اسرائیل طی امروز شنبه در کنفرانس خبری خود استعفای خود را اعلام می‌کند.
 
گانتس رئیس حزب «اردوگاه دولت» است و طی بیش از هشت ماه با نتانیاهو بر سر اداره جنگ اختلافاتی داشت و با طولانی شدن جنگ و به‌تبع آن دور شدن از اهداف اعلامی آن، این اختلافات روز به روز بیشتر شد و طی هفته گذشته او رسماً تهدید کرد چنانچه پرونده مذاکرات تبادل اسرا با حماس به سرانجام نرسد، از کابینه جنگی جدا خواهد شد، این ضرب‌الاجل فردا به پایان می‌رسد.
 
نتانیاهو نیز در واکنش به این تهدید به استعفای گانتس گفت که در صورت عملی شدن آن، مجبور خواهد شد کابینه را منحل کند. اوضاع هر روز برای ارتش اسرائیل و کابینه و حزب متبوع نخست وزیر رژیم اسرائیل سخت‌تر می‌شود و بنا به اذعان رسانه‌های صهیونیست، ارتش اشغالگر در‌به‌در دنبال نیرو است؛ چرا که با کمبود شدید نیرو و نظامی مواجه شده است.
 
62درصد صهیونیست‌ها به حزب نتانیاهو رأی نخواهند داد
 
در همین راستا، نظرسنجی‌ای که شبکه 12 رژیم اسرائیل از صهیونیست‌ها انجام داده در خور توجه است؛ بر اساس این نظرسنجی، 62 درصد از صهیونست‌ها گفته‌اند که به حزبی که از ادامه حکومت نتانیاهو حمایت کند، رأی نمی‌دهند.
 
همچنین 56 درصد از صهیونیست‌ها معتقدند که حکومت رژیم اسرائیل به‌نخست‌وزیری نتانیاهو باید توافق‌نامه تبادل اسرا با حماس را قبول کند و 56 درصد نیز معتقدند که ملاحظات اصلی نتانیاهو در مورد پرونده تبادل اسرا، سیاسی است.
 
هاآرتص: در همه جبهه‌ها گیر کرده‌ایم از جمله جبهه لبنان
 
در همین راستا، روزنامه هاآرتص رژیم اسرائیل به نقل از «عاموس هارئیل»، ستون‌نویس نظامی خود نوشت: تل‌آویو به‌سمت یک شکست فاجعه‌بار چندبعدی حرکت می‌کند. ما در همه جبهه‌ها گیر کرده‌ایم و مهمترین این جبهه‌ها، جبهه لبنان است که در حال تبدیل شدن به یک آتش بزرگ (علیه اسرائیل) است.
 
اعتراف  به شکست در برابر حزب‌الله
 
از سوی دیگر، روزنامه معاریو، چاپ سرزمین‌های اشغالی اذعان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی نتوانسته است پهپادهای انتحاری حزب‌الله را در حمله به سایت نظامی مرج بنی‌عامر رهگیری کند.

انتهای پیام/ 


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home