هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 02:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 خرداد 1403 ساعت 12:44
چهارشنبه 23 خرداد 1403 12:41 ساعت
2024-6-12 12:44:01
شناسه خبر : 381434
مخبر صنعت فضایی و فناوری‌های نوین را از جمله پیشران‌های اقتصادی و مؤلفه‌های قدرت و اقتدار کشور دانست و با بیان اینکه بومی‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت‌های این بخش است.
مخبر صنعت فضایی و فناوری‌های نوین را از جمله پیشران‌های اقتصادی و مؤلفه‌های قدرت و اقتدار کشور دانست و با بیان اینکه بومی‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت‌های این بخش است.
گروه سیاسی - رجانیوز: مخبر صنعت فضایی و فناوری‌های نوین را از جمله پیشران‌های اقتصادی و مؤلفه‌های قدرت و اقتدار کشور دانست و با بیان اینکه بومی‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت‌های این بخش است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایران، سومین جلسه شورای‌عالی فضایی در دولت سیزدهم، روز گذشته به ریاست سرپرست ریاست جمهوری و با تصویب 6 مصوبه در جهت تکمیل طرح‌های باقیمانده و تقویت و توسعه هر چه بیشتر صنعت فضایی کشور برگزار شد.محمد مخبر در این جلسه با اشاره به دستاوردهای درخشان فضایی در دولت سیزدهم، احیا و توسعه این صنعت در کشور را از جلوه‌های مدیریتی موفق رئیس جمهور شهید دانست و بر پرهیز از هرگونه توقف و تعلل در توسعه توانمندی‌ها در این عرصه تأکید کرد. سرپرست ریاست جمهوری با بیان اینکه نگاه دولت به صنعت فضایی راهبردی، فرصت‌ساز و اقتدارآفرین است، به اهمیت زنجیره ارزش و خدمات مؤثر صنعت فضایی کشور در بخش‌های دفاعی، پژوهشی و دانشگاهی، کشاورزی و توسعه دیگر صنایع کشور اشاره و بر ضرورت تأمین اعتبارات مورد نیاز و رفع موانع توسعه و تقویت این صنعت در کشور تأکید کرد.
 
مخبر صنعت فضایی و فناوری‌های نوین را از جمله پیشران‌های اقتصادی و مؤلفه‌های قدرت و اقتدار کشور دانست و با بیان اینکه بومی‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نخبگان از مزیت‌های این بخش است، شتاب‌بخشی به توسعه صنعت فضایی به منظور استفاده حداکثری و کاربردی از مواهب این صنعت برای شتاب دادن به پیشرفت و بهبود زندگی مردم را ضروری دانست.
 
 
پیش از سخنان مخبر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی تفصیلی از دستاوردهای دولت مردمی در صنعت فضایی و اقدامات صورت گرفته در دو سال نیم گذشته در روند توسعه این صنعت از جمله توسعه زیرساخت‌های فضایی کشور، ایجاد و راه‌اندازی ایستگاه‌های فضایی در نقاط مختلف کشور، ارتقای شبکه ملی آزمایشگاهی و سامانه‌های ماهواره‌ای، تکمیل آزمایشگاه‌های ماهواره‌بر سنگین و تکمیل فاز اول پایگاه فضایی چابهار به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه فضایی غرب آسیا ارائه کرد. همچنین با حضور سرپرست ریاست جمهوری از 12 نفر از دست‌اندرکاران و متخصصین صنعت فضایی کشور به پاس خدمات و زحمات‌شان در دستیابی کشور به توانمندی‌ها و دستاوردهای ارزشمند، از جمله ثبت رکورد پرتاب موفق 12 ماهواره در دولت مردمی، با لوح یادبودی که پیش‌تر به امضای رئیس‌جمهور شهید رسیده بود، تشکر و قدردانی شد.
 
انتهای پیام/ 


15
پسندیدم

 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home