هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 13:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1403 ساعت 17:25
يكشنبه 26 فروردين 1403 16:13 ساعت
2024-4-14 17:25:04
شناسه خبر : 379128
 تصویب نامه هیات وزیران در خصوص اصلاح ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت ابلاغ شد که از ابتدای فروردین ماه امسال قابل اجراست.
تصویب نامه هیات وزیران در خصوص اصلاح ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت ابلاغ شد که از ابتدای فروردین ماه امسال قابل اجراست.

گروه سیاست-رجانیوز: تصویب نامه پنجم فروردین ماه هیات وزیران درخصوص «اصلاح ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت» با امضای محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ۲۱ فروردین به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

 

به گزارش رجانیوز، این کتاب خدمات حوزه پزشکی و سلامت به طور شفاف تعیین و تعرفه گذاری شده اس و مبنای تعیین و محاسبه ارزش نسبی خدمات در نظام ارائه خدمات سلامت کشور در بخش دولتی و خصوصی است؛این کدها و تعرفه‌ها به صورت سالانه بررسی و بازنگری شده و پس از تصویب هیات وزیران به همه دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه سلامت اعم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان نظام پزشکی کشور ابلاغ می‌شود.

 

پیش از این سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشتر درباره افزایش ۳۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۳ گفته بود: تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی تا سقف ۳۵ درصد در هیات وزیران تصویب شد و اجزای تعرفه شامل جزء حرفه ای و جزء فنی، ویزیت، تعرفه پرستاری، دارو و ملزومات پزشکی، خدمات آزمایشگاه و تصویر برداری و جزء هتلینگ بیمارستانی است که هریک دارای وزن های هزینه ای مختلف و فرمول های پیچیده محاسباتی هستند و دستمزد کادر درمان حدود یک سوم وزن تعرفه های پزشکی را شامل می شود.

 

وی اظهار داشت: رعایت مصوبات دولت برای همه گروه ها الزامی است و اعلام هرگونه تعرفه و رشد اجزای تعرفه خارج از مصوبات دولت فاقد وجاهت قانونی است.

 

انتهای پیام/