هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 10:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 20:07
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 19:38 ساعت
2024-4-21 20:07:50
شناسه خبر : 379917
وزیر دفاع عراق از رایزنی نخست وزیر این کشور با وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن درباره قراردادهای خرید بالگرد و سامانه پهپادی خبر داد.
وزیر دفاع عراق از رایزنی نخست وزیر این کشور با وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن درباره قراردادهای خرید بالگرد و سامانه پهپادی خبر داد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ثابت محمد العباسی، وزیر دفاع عراق خبر داد که محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در سفر به واشنگتن درباره قرارداد خرید بالگردها و سامانه پهپادی گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش رجانیوز، العباسی گفت که السودانی با وزیر دفاع آمریکا درباره سرویس هواپیماهای اف – ۱۶ و قرارداد خرید بالگردهای «بل» و نیز تمایل به ایجاد قرارداد سامانه پهپادی آندروترون رایزنی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه از دستورالعمل‌های دولت، پشتیبانی و افزایش تجهیزات نیروهای مسلح و امنیتی بر اساس آخرین تحولات صنعتی و اکتشافات علمی، حمایت از صنایع ملی و سرمایه گذاری است، خاطرنشان کرد که عراق از امنیت برخوردار است و دولت السودانی از سرمایه‌گذاری و صنایع به طور عام و از صنایع دفاعی و نظامی به طور خاص حمایت می‌کند.
 
العباسی افزود: ۵۴ شرکت خارجی، خواستار سرمایه‌گذاری و عرضه تجهیزات نظامی خود به عراق هستند.
 
وی تاکید کرد که وزارت دفاع عراق با حمایت نخست وزیر کشور، به دنبال توسعه توانمندی‌های نیروهای مسلح و حمایت از زیرساخت‌های وزارتخانه و خواستار همکاری با شرکت‌های مشارکت کننده در نمایشگاه صنایع جنگی است.
 
نخست وزیر عراق روز گذشته (شنبه ) و پس از پایان سفر رسمی یک هفته ای خود به واشنگتن به بغداد بازگشت.
 
در این سفر یک هیات دولتی و پارلمانی شامل وزرا، نمایندگان پارلمان، مشاوران و نمایندگانی از بخش های خصوصی و صنعتگران متخصص السودانی را همراهی کردند.
 
مذاکرات گسترده با مقامات امریکایی درخصوص روابط دوجانبه، پرونده های اقتصادی، مالی، تجاری، امنیتی و امضای قراردادهای سرمایه گذاری با شرکت های بزرگ آمریکایی، دیدار با رییس جمهور، وزیر دفاع و دیگر مقامات آمریکایی از مهمترین برنامه های نخست وزیر عراق در این سفر بود.
 
در جریان این سفر نخستین نشست کمیته عالی هماهنگی مشترک دو کشور با هدف پیشروی به سمت فعالسازی توافقنامه چارچوب استراتژیک در محورهای انرژی، همکاری بانکی و مالی، حمل و نقل، مبارزه با فساد، استرداد اموال عراق و بخش تجارت، آموزش و فرهنگ نیز برگزار شده است.
 
محمد شیاع السودانی در سفر خود به آمریکا با نمایندگان و مقامات ارشد چند شرکت مهم فعال در بخش تسلیحات از جمله شرکت لاکهید مارتین دیدار کرد.
 
انتهای پیام/