هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 05:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1403 ساعت 10:58
دوشنبه 3 ارديبهشت 1403 10:56 ساعت
2024-4-22 10:58:34
شناسه خبر : 379923
وقتی اسرائیل غاصب به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد بلافاصله رهبر معظم انقلاب فرمودند سیلی سخت خواهند خورد. چند روز بعد نیز تاکید کردند تنبیه می‌شوند. همان روزها بود که چه‌بسا برخی در دل‌شان این گذشت که رهبر معظم انقلاب چطور با این صلابت و استحکام از تنبیه و سیلی سخت و ادب‌کردن دشمن می‌گویند؟
وقتی اسرائیل غاصب به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد بلافاصله رهبر معظم انقلاب فرمودند سیلی سخت خواهند خورد. چند روز بعد نیز تاکید کردند تنبیه می‌شوند. همان روزها بود که چه‌بسا برخی در دل‌شان این گذشت که رهبر معظم انقلاب چطور با این صلابت و استحکام از تنبیه و سیلی سخت و ادب‌کردن دشمن می‌گویند؟
گروه سیاسی - رجانیوز: وقتی اسرائیل غاصب به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد بلافاصله رهبر معظم انقلاب فرمودند سیلی سخت خواهند خورد. چند روز بعد نیز تاکید کردند تنبیه می‌شوند. همان روزها بود که چه‌بسا برخی در دل‌شان این گذشت که رهبر معظم انقلاب چطور با این صلابت و استحکام از تنبیه و سیلی سخت و ادب‌کردن دشمن می‌گویند؟
 
به گزارش رجانیوز، محسن مهدیان نوشت: منتظر بودید بعد از تنبیه سخت رژیم صهیونیستی رهبر معظم انقلاب پیام دهند؟ روز گذشته این پیام را در جمع فرماندهان نیروهای مسلح بیان کردند؛ پیامي كه هم مخاطب بیرونی داشت و هم داخلی. مخاطب خارجی پیام اقتدار گرفت و اما مخاطب داخلی...
 
یکم. اصلاح یک خطای ذهنی
 
از ساعات اولیه پس از تنبیه سخت، رسانه‌های دشمن در جنگ روایت‌ها سراغ تردیدسازی در اهداف موشک‌های سپاه رفتند. ابتدا گفتند 99درصد موشک‌ها رهگیری شده‌اند. بعد ناچار شدند اصلاح کنند و به 97درصد رسیدند. پس از انتشار فیلم‌ها باز هم با خفت حرف خود را پس گرفتند و به 84درصد رسیدند. حال آنکه باز هم دروغ می‌گفتند تا اینکه ناچار شدند اعلام کنند هرکس فیلم و عکس از حمله موشکی ایران منتشر کند، مجازات می‌شود. گذشت تا اینکه دیروز فیلم شلیک به پایگاه رژیم صهیونیستی توسط سپاه منتشر شد و باز هم رسانه‌های دشمن روسیاه‌تر شدند.
 
اما واقعیت این است که رهبر معظم انقلاب غیرمستقیم فرمودند از این مسائل عبور کنید. موفقیت ایران اینجا نیست و این موضوع مسئله فرعی است. سخنان رهبر معظم انقلاب یک خطای تحلیلی را در ذهن‌ها اصلاح کرد و آن دقیقا همان بود که اتفاقا غربی‌ها و خاصه صهیونیست‌ها بهتر از ما فهمیده بودند.  به همین دلیل ايشان فرمودند: آنچه باعث شد دشمن از دست ما عصبانی شود همین موضوع اصلی است.
 
اما موضوع اصلی چیست؟
ايشان موضوع اصلی را فرمودند: «ظهور قدرت اراده ملت ایران».
 
به سخن دیگر اصل ماجرا انتساب تنبیه سخت به اراده ملت است. این ملت بود که تصمیم گرفت دشمن را ادب کند و این سیلی سخت ثمره وحدت درونی مردم و بروز اراده توحیدی آنهاست. این جملات را داشته باشید؛ آشناست. رهبر معظم انقلاب همین تعابیر را پس از حمله ایران به عین‌الاسد داشتند. آن روزها نیز عده‌ای در این ماندند که در عین‌الاسد چه گذشته است. اما رهبر معظم انقلاب حمله به پایگاه نظامی آمریکا را یوم‌الله دانستند و علت این نامگذاری را اینطور توضیح دادند: «اینکه ملتی با چنین قدرت و توان روحی به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند، نشان‌دهنده دست قدرت الهی است؛ پس این روز بزرگ نیز جزو ایام‌الله است.»
 
تا اینجا را داشته باشیم. بند دوم ادامه همین بخش است.
 
دوم. پاسخ به یک سؤال ذهنی
اجازه دهید به چند روز قبل برگردیم. وقتی اسرائیل غاصب به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد بلافاصله رهبر معظم انقلاب فرمودند سیلی سخت خواهند خورد. چند روز بعد نیز تاکید کردند تنبیه می‌شوند. همان روزها بود که چه‌بسا برخی در دل‌شان این گذشت که رهبر معظم انقلاب چطور با این صلابت و استحکام از تنبیه و سیلی سخت و ادب‌کردن دشمن می‌گویند؟ شاید هم نگران شدند که اگر انتقام بگیریم چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ به این سوال را هم رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی مسلح دادند. آنجا که گفتند: «به خداوند متعال حُسن‌ظن داشته باشید و به او توکل کنید و بدانید که وعده خداوند در دفاع از مومنین حتمی و تخلف‌ناپذیر است.»
 
صلابت و استحکام رهبر معظم انقلاب در تهدید و تنبیه دشمن را باید در همین اعتماد به سنت قطعی الهی در دفاع از مومنین دید. و اما این دو بند یک جمع‌بندی کلیدی دارد.
 
 
سوم. درس نهایی
در بند یکم فرمودند: تنبیه سخت ثمره ظهور اراده ملت است.
 
در بند دوم فرمودند: وعده خداوند در دفاع از مومنین حتمی و تخلف‌ناپذیر است.
 
و نتیجه اصلی؟ این را نیز سال‌ها قبل يعني در سال94 فرمودند؛ جمله‌ای که تاریخی ماند: «من به تک‌تک این مردم اعتماد دارم. این حرکت عمومی را می‌بینم و اعتقاد دارم این دست خداست که کار می‌کند.»
 
حرف نهایی اینجاست؛ جايی که اراده مردم حاکم شود یدالله نیز همانجاست و احدی یارای مقابله با یدالله را ندارد.
 
و راز اینکه فرمودند به خدا حسن‌ظن داشته باشید، اشاره به همین پیروزی قطعی است.
 
انتهای پیام/ 


11
پسندیدم