هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 04:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 ارديبهشت 1403 ساعت 18:33
دوشنبه 3 ارديبهشت 1403 17:48 ساعت
2024-4-22 18:33:43
شناسه خبر : 379951
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه ۱۴۰۳ کل اعتبارات بخش رفاهی ۶۲۶ همت در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۱۱۹ همت افزایش یافته است.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه ۱۴۰۳ کل اعتبارات بخش رفاهی ۶۲۶ همت در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۱۱۹ همت افزایش یافته است.
گروه اقتصاد-رجانیوز: علی‌اصغر باقرزاده در گفت‌وگویی درباره اعتبارات حوزه زیرساخت‌های فنی و تخصصی بخش سلامت در بودجه ۱۴۰۳ اظهار داشت: کل اعتبارات بخش سلامت در بودجه حدود ۴۰۹ همت است که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد رشد کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: در بودجه سال جاری ۲۲.۸ همت اعتبار تملک دارایی شامل ۲۱.۵ همت اعتبار ارزش افزوده و ۷.۷ همت اعتبار پیوست یک برای طرح‌های بهداشتی و عمرانی اختصاص یافته است؛ همچنین در بخش دانشجویی ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تغذیه دانشجویی تعیین شده که نسبت به سال قبل رشد حدود ۶۶ درصد را تجربه کرده است.
 
این نماینده مجلس درباره اعتبارات بخش رفاه در بودجه ۱۴۰۳، توضیح داد: کل اعتبارات بخش رفاهی حدود ۶۲۶ همت در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۱۱۹ همت افزایش یافته است؛ همچنین، اعتبارات بنیاد شهید از ۷۲ همت به ۸۷ همت (۲۱ درصد رشد)، اعتبارات بهزیستی از ۱۹ همت به ۲۵ همت (۳۲ درصد رشد) و اعتبارات کمیته امداد از ۱۴.۹همت به ۱۸ همت (۲۱ درصد رشد) افزایش یافته است.
 
باقرزاده افزود: تفاوت در رشد این دو نهاد به دلیل اضافه شدن ۱۵۰ هزار معلول خیلی شدید است که قبلاً یارانه نگهداری در منزل را نمی‌گرفتند و همچنین افزایش اعتبار کمک هزینه معلولین شدید موضوع ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولین است.
 
وی در پاسخ به اینکه در بخش رفاهی بودجه، برای صندوق‌ها چه میزان اعتبار تخصیص داده شده است، گفت: اعتبارات صندوق‌ها از ۳۳۰ همت با ۲۲.۵ درصد رشد به ۴۰۵ همت افزایش یافته است، البته کل مصارف صندوق‌ها حدود ۵۱۳ همت است که قاعدتاً باید ۱۰۸ همت را از محل کسور و عواید سرمایه‌گذاری بیاورند و چون قادر به تامین سهم آورده خود نیستند همواره دولت ۹۰ تا ۹۲ درصد مصارف صندوق‌ها را از بودجه عمومی پرداخت می‌کند.
 
انتهای پیام/


7
پسندیدم