هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 14:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1403 ساعت 16:59
يكشنبه 26 فروردين 1403 16:13 ساعت
2024-4-14 16:59:14
شناسه خبر : 379122
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه مشکل اساسی در ثبت سفارش دارو لجام گسیختگی است، گفت: ثبت سفارش‌ها باید براساس نیاز جامعه و اولویت‌های تعیین شده باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه مشکل اساسی در ثبت سفارش دارو لجام گسیختگی است، گفت: ثبت سفارش‌ها باید براساس نیاز جامعه و اولویت‌های تعیین شده باشد.
گروه سیاست-رجانیوز: سیداحمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه باید مسئولیت‌ها در حوزه دارو و بهداشت مشخص باشد و در مسیر انجام وظیفه، دستگاه‌ها هماهنگی لازم را داشته باشند، افزود: باید موضوعات مبتلابه بخش دارو شکافته شده و به صورت جزء به جزء مورد بررسی قرار گیرد تا راهکارهای لازم برای رفع مشکلات ارائه شود.
 
به گزارش رجانیوز، وی خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف کشور به عنوان قوه عاقله باید برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم را داشته باشند و در این زمینه توجیهات قابل قبول نیست.
 
رئیس کل دیوان محاسبات کشور اولویت‌گذاری‌ها و تعیین موارد مهم و اولویت‌دار را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: ایراد اصلی در اختصاص ارز نیست بلکه مشکل اساسی، لجام گسیختگی در ثبت سفارش دارو است. بنابراین باید ثبت سفارش‌ها براساس نیاز جامعه و اولویت‌های تعیین شده باشد.
 
دستغیب اظهارداشت: هرچند که اهمیت تامین دارو در کشور بسیار بالاست اما باید نقش ارز اختصاص یافته در بهای تمام شده کالاها نیز مشخص و به دیوان محاسبات کشور اعلام شود تا بتوانیم سهم و نقش ارز را در تامین دارو و تجهیزات تعیین و محاسبه کنیم. این کار باعث می‌شود که هم گزارش‌ها واقع بینانه‌تر باشد و هم سازمان‌ها در عملکرد خود بهتر عمل کنند.
 
وی افزود: انتظار می‌رود که مصرف نیز مدیریت شود و میزان تخصیص‌ها متناسب با مصرف واقعی جامعه باشد.
 
انتهای پیام/