هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 15:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1403 ساعت 14:19
يكشنبه 26 فروردين 1403 14:12 ساعت
2024-4-14 14:19:44
شناسه خبر : 379091
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تلافی‌جویانه شب گذشته، پایگاه هوایی «نواتیم» رژیم صهیونیستی را که در حمله تروریستی این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق نقش داشت، هدف قرار داد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تلافی‌جویانه شب گذشته، پایگاه هوایی «نواتیم» رژیم صهیونیستی را که در حمله تروریستی این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق نقش داشت، هدف قرار داد.
گروه بین الملل - رجانیوز: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تلافی‌جویانه شب گذشته، پایگاه هوایی «نواتیم» رژیم صهیونیستی را که در حمله تروریستی این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق نقش داشت، هدف قرار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از  ایسنا، پایگاه هوایی «نواتیم» رژیم صهیونیستی که در ۱۱۰۰ کیلومتری خاک ایران، در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر «بئرالسبع» و در نزدیکی «موشاو نواتیم» در صحرای النقب قرار دارد، از جمله اهداف اصلی حملات شب گذشته جمهوری اسلامی ایران بود.
 
اهمیت این پایگاه در این است که علاوه بر اینکه در حملات تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق و شهادت چندین مستشار ایرانی نقش داشت، مقر اصلی جدیدترین جنگنده F-۳۵ است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی پس از معامله با ایالات متحده آنها را در اختیار گرفته است و همچنین دارای فرودگاهی با سه باند است و اخیراً برای استفاده این نوع جنگنده مدرن شده است.

 
پایگاه نواتیم به دلیل استقرار اسکادران پشتیبانی حمل و نقل «سوپر هرکول ۱۰۳»، حضور اسکادران عملیاتی ۱۱۶ و ۱۴۰ از جنگنده‌های F۳۵، حضور اسکادران آموزشی ۱۱۷ (آموزش خلبانی F۳۵) و استقرار اسکادران اطلاعاتی ۱۲۲ یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های هوایی رژیم صهیونیستی است.
 
همچنین آشیانه هواپیمای شخصی «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی و مقر بسیاری از عناصر جاسوسی ارشد رژیم صهیونیستی در این پایگاه قرار دارد.
 
طبق گزارش منابع خبری، در جریان حملات دیشب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه نواتیم در صحرای نقب با ۱۳ تا ۱۴ موشک بالستیک هدف قرار گرفت که در نتیجه آسیب شدیدی به تجهیزات و زیرساخت‌های آن وارد شده است.
 
 
سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر هم اواخر دیشب تایید کرد که حمله ایران به یک پایگاه نظامی در جنوب فلسطین اشغالی آسیب وارد کرد.
 
چندین صحنه نشان می‌دهد که پهپادها و موشک‌های ایران تأسیسات نظامی و فرودگاه‌ها را در مناطقی در فلسطین اشغالی هدف قرار می‌دهند و آتش‌سوزی پس از انفجارهای بزرگ در آنجا رخ می‌دهد.
 
 
رسانه‌های ایران هم گزارش کردند یکی از اهداف حملات دیشب جمهوری اسلامی پایگاه هوایی «نواتیم» در جنوب سرزمین‌های اشغالی فلسطین بود که «نیروهای سپاه پاسداران در سال گذشته مانورهای موشکی را بر روی مدلی شبیه به این پایگاه انجام داده بودند.»
 
انتهای پیام/