هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 12:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 19:06
سه شنبه 14 فروردين 1403 18:56 ساعت
2024-4-2 19:06:25
شناسه خبر : 378039
کتاب «مفاتیح‌الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بررسی و معرفی می‌شود.
کتاب «مفاتیح‌الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بررسی و معرفی می‌شود.
گروه معارف-رجانیوز: کتاب «مفاتیح الجنان» با گردآوری شیخ عباس قمی به عنوان دهمین کتاب از سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» یکشنبه- ۱۹ فروردین‌ماه- ساعت ۱۰ در اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معرفی و بررسی می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، «مفاتیح الجنان» مجموعه‌ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها، منسوب به پیامبر اسلام و ائمه طاهرین (ع) است که توسط شیخ عباس قمی در سال ۱۳۰۴، جمع‌آوری و تدوین شده‌ است. این مجموعه، با دقت و احاطه‌ای که مؤلف آن بر آثار اهل بیت و کتب دعا و زیارات داشته، از معتبرترین کتب و ادعیه مانند اقبال سیدبن طاووس و زاد المعاد علامه مجلسی، گردآوری شده‌ است.
 
تاکنون کتاب‌های «تاریخ پیامبر اسلام» اثر محمدابراهیم آیتی، «نثر طوبی؛ دایره‌المعارف لغات قرآن کریم» اثر علامه ابوالحسن شعرانی، «بیست مقاله قزوینی» از مجموعه پژوهش‌های علامه محمد قزوینی، «زندگانی فاطمه زهرا سلام الله علیها» نوشته سیدجعفر شهیدی، «مسئله حجاب» استاد شهیدمرتضی مطهری، «واژه و معنای آن از فارسی میانه تا فارسی» نوشته کتایون مزداپور، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» سلسله جلسات استاد سیدعلی خامنه‌ای مشهد مقدس رمضان المبارک ۱۳۵۳ ، «حواصل و بوتیمار» نوشته امیرحسن یزدگردی، «خواب آشفته نفت» نوشته محمدعلی موحد در سلسله نشست‌های «صد کتاب ماندگار قرن» معرفی و بررسی شده است.
 
انتهای پیام/


3
پسندیدم