هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 فروردين 1403
ساعت 01:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 بهمن 1402 ساعت 00:51
پنجشنبه 26 بهمن 1402 00:50 ساعت
2024-2-15 00:51:34
شناسه خبر : 375565
کارشناس هواشناسی مازندران با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی از روز جمعه گفت: بارش برف از روز شنبه به مناطق میان بند کشیده می شود.
کارشناس هواشناسی مازندران خبر داد؛

برف و باران در راه مازندران

کارشناس هواشناسی مازندران با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی از روز جمعه گفت: بارش برف از روز شنبه به مناطق میان بند کشیده می شود.
به گزارش رجانیوز، محمد شعبانپور با اشاره به استقرار جریانات گرم جنوبی طی هفته جاری و افزایش محسوس دما در استان تا روز پنجشنبه گفت: مدل‌های پیش یابی هواشناسی ورود سامانه سرد و بارشی از روز جمعه را نشان می‌دهد و از نیمه غربی استان شاهد بارش باران خواهیم بود.
 
وی افزود: این سامانه تا اواخر وقت یکشنبه ۲۹ بهمن در استان ادامه دارد و با بارش متناوب باران، کاهش محسوس دما، وزش باد نسبتاً شدید و در ارتفاعات و محورهای کوهستانی مه آلود با بارش برف و کولاک همراه است.
 
کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به کاهش محسوس دما از شنبه شب بارش برف به مناطق میان بند (تا ارتفاع ۴۰۰ متر) نیز کشیده می‌شود.
 
شعبانپور افزود: آب گرفتگی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، اختلال در تردد و لغزندگی در ارتفاعات و محورهای کوهستانی به دلیل کاهش دید، بارش وکولاک برف و یخبندان - افزایش مصرف حامل‌های انرژی به دلیل کاهش محسوس دما از پیامدهای این سامانه بارشی خواهد بود.
 
وی به رانندگان توصیه کرد: احتیاط در تردد محورهای کوهستانی، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و آمادگی عوامل راهداری و پلیس راه، پرهیز از صعود به ارتفاعات و سایر اقدامات پیشگیرانه انجام شود.
 
انتهای پیام/


40
پسندیدم