هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 04:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 شهريور 1402 ساعت 14:05
يكشنبه 26 شهريور 1402 13:17 ساعت
2023-9-17 14:05:26
شناسه خبر : 371519
 رییس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله بزرگ ادوات و ابزار آلات آمریکایی شامل هزاران شوکر برقی ویژه آشوب و اغتشاش از یک فروند شناور در بدو ورود به مرزهای آبی جنوب کشور خبر داد.
رییس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله بزرگ ادوات و ابزار آلات آمریکایی شامل هزاران شوکر برقی ویژه آشوب و اغتشاش از یک فروند شناور در بدو ورود به مرزهای آبی جنوب کشور خبر داد.
گروه سیاسی - رجانیوز: رییس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله بزرگ ادوات و ابزار آلات آمریکایی شامل هزاران شوکر برقی ویژه آشوب و اغتشاش از یک فروند شناور در بدو ورود به مرزهای آبی جنوب کشور خبر داد.
 
به گزارش  رجانیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مجتبی قهرمانی روز یکشنبه گفت: با هماهنگی رییس حوزه قضایی شهرستان بندرخمیر و در نتیجه رصد و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) یک محموله بزرگ سلاح و ابزارآلات آمریکایی ویژه آشوب و اغتشاش در بدو ورود به مرزهای آبی جنوب کشور کشف و ضبط شد.
 
وی با اشاره به اینکه محموله یادشده در یک فروند لنج باری جاسازی شده بود، تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) پس از اطلاع از انتقال این محموله بزرگ سلاح که شامل بیش از ۶ هزار عدد شوکر برقی ساخت ایالات متحده آمریکا است و می‌تواند در آشوب و اغتشاشات مورد استفاده قرار گیرد، عملیاتی را برای توقیف آن طراحی و اجرا کردند.
 
 
رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: در نتیجه یک کار دقیق اطلاعاتی محموله مورد نظر از زمان بارگیری در آن سوی مرزهای کشور مورد رصد و رهگیری قرار گرفت و به محض ورود به آب‌های ایران در مجاورت بندرخمیر شناسایی و توقیف شد.
 
وی تصریح کرد: در این زمینه ۲ نفر دستگیر شده‌اند که با صدور قرار تامین کیفری در بازداشت به سر می‌برند و سایر عوامل و مرتبطان شبکه و اقدامات آنها تحت اشراف کامل اطلاعاتی قرار دارند.
 
قهرمانی خاطرنشان کرد: در نتیجه تحقیقات مقدماتی و بر اساس گزارش ضابطان مشخص شده که این محموله سلاح برای ایجاد اغتشاش و آشوب در روزهای آینده آماده و به کشور منتقل شده است.
 
رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین اظهار کرد: تعداد قابل توجهی سلاح گرم و شورشی هم به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات هرمزگان کشف و ضبط شده است.
 
قهرمانی از مجاهدت و ایثار سربازان گمنام امام زمان(عج) که با اشراف اطلاعاتی و اقدامات مقتدرانه خود در همکاری با دستگاه قضایی با هدف پشتیبانی و حفاظت از امنیت ملت بزرگ ایران از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، قدردانی کرد.
 
وی در پایان با هشدار به مخلین نظم و امنیت عمومی، تاکید کرد: افرادی که سودای چنین جرایمی را در سر می‌پرورانند، بدانند که دستگاه قضایی برای حفظ امنیت مردم با کسی تعارف ندارد و مجازات این‌گونه افراد قاطع و بدون اغماض خواهد بود.