هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 01:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 خرداد 1402 ساعت 16:39
شنبه 6 خرداد 1402 16:37 ساعت
2023-5-27 16:39:25
شناسه خبر : 367839
«آژانس تحقیقات فدرال» پاکستان، عمران خان نخست‌وزیر سابق این کشور، همسرش و بیش از 500 عضو ارشد حزب او را در فهرست ممنوع‌الخروجی قرار داد.
«آژانس تحقیقات فدرال» پاکستان، عمران خان نخست‌وزیر سابق این کشور، همسرش و بیش از 500 عضو ارشد حزب او را در فهرست ممنوع‌الخروجی قرار داد.
گروه بین الملل - رجانیوز: «آژانس تحقیقات فدرال» پاکستان، عمران خان نخست‌وزیر سابق این کشور، همسرش و بیش از 500 عضو ارشد حزب او را در فهرست ممنوع‌الخروجی قرار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، در شرایطی که گمانه‌زنی درباره احتمال انحلال حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان نخست‌وزیر سابق تشدید شده است، ممنوع الخروجی او و همسرش خبرساز شده است.
 
منابع رسانه‌ای از اسلام آباد پایتخت پاکستان خبر دادند که یک نهاد دولت فدرال این کشور، نام عمران خان نخست‌وزیر سابق، «بشرا بی بی» همسر او و بیش از ۵۰۰ عضو ارشد حزب اپوزیسیون تحریک انصاف را ممنوع الخروج کرد.
 
به گزارش روزنامه «دیلی صاباح»، اقدام آژانس تحقیقات فدرال پاکستان در ممنوع الخروجی این افراد در شرایطی انجام شده که تنش‌ها عمران خان و حزبش با ارتش و دولت پاکستان همچنان ادامه دارد.
 
به گفته حداقل دو مقام دولتی پاکستان، آژانس تحقیقات فدرال که مسئول مرز و مهاجرت است نام عمران خان و همسرش و صدها عضو حزب نخست‌وزیر سابق را در فهرست ممنوع الخروجی قرار داد.
 
یک مقام دولت پاکستانی که نامش فاش نشده است، در این باره گفت: «این یک رویه معمول است. همه کسانی که پرونده قضایی در دادگاه دارند، از خروج از کشور ممنوع می‌شوند».
 
اشاره او به پیگیری شکایت از عمران خان درباره برخی پرونده‌های اتهامی علیه او از قبیل اتهام فساد است که دستگیری او را هم در پی داشت اما در نهایت و بعد از اعتراضات شدید و مرگبار در پاکستان، کار به صدور قرار وثیقه و آزادی او کشید.
 
دولت و ارتش پاکستان، عمران خان و طرفداران حزب تحریک انصاف را به انجام حملات به تاسیسات و نهادهای دولتی و نظامی متهم کردند اما او و حزبش ضمن رد این اتهام و درخواست برای انجام تحقیقات مستقل درباره اعتراضات مرگبار، گفته‌اند که مخالفان حزب درصدد توجیه سرکوب‌های اخیر هستند.
 
در نتیجه اعتراضت به دستگیری عمران خان و ناآرامی‌های بعد از آن، حداقل 9 نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند و همچنین نیروهای امنیتی بسیاری از اعضای ارشد حزب تحریک انصاف و طرفدارانش را بازداشت کردند.
 
عمران خان که پیش از این گفته بود فرمانده ارتش پاکستان با او مشکل دارد، روز گذشته ضمن هشدار درباره هرج و مرج در کشور خواستار گفت‌وگوی فوری با مقام‌های این کشور شد.