هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 01:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 فروردين 1403 ساعت 12:57
سه شنبه 28 فروردين 1403 12:51 ساعت
2024-4-16 12:57:14
شناسه خبر : 379295
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: فکر می کنم که بخش کوچک باقیمانده نیز در روزهای آینده نهایی شده و ما در ابتدای سال جاری، قانون برنامه ۵ ساله پیشرفت را رسما دریافت و شروع کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: فکر می کنم که بخش کوچک باقیمانده نیز در روزهای آینده نهایی شده و ما در ابتدای سال جاری، قانون برنامه ۵ ساله پیشرفت را رسما دریافت و شروع کنیم.
گروه سیاسی - رجانیوز: رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: فکر می کنم که بخش کوچک باقیمانده نیز در روزهای آینده نهایی شده و ما در ابتدای سال جاری، قانون برنامه ۵ ساله پیشرفت را رسما دریافت و شروع کنیم.
 
به گزارش  رجانیوز به نقل از تسنیم، داود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری سخنگوی اقتصادی دولت با تقدیر از بخش نیروهای مسلح و دفاعی کشور که حماسه مهم را خلق کردند، گفت: قانون برنامه هفتم در سال گذشته پس از ارایه لایحه از سوی دولت، در مجلس نیز مورد تصویب قرار گرفت و پاره ای از اختلاف نظرها بین شورای نگهبان و مجمع تشخیص، هیات عالی نظارت و مجلس شورای اسلامی باقی بود که بخش عمده ای از آنها تا پایان سال رفع شد.
 
وی افزود:  فکر می کنم که بخش کوچک باقیمانده نیز  در روزهای آینده نهایی شده و ما در ابتدای سال جاری، قانون برنامه 5 ساله پیشرفت را رسما دریافت و شروع کنیم.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: رسیدگی به بخش دوم بودجه در مجلس به سرعت انجام شده است و طی امروز و فردا در کمیسیون تلفیق نهایی می شود و هفته آینده به صحن علنی مجلس می‌آید. همچنین قانون بوجه از ابتدای سال اجرا می شود ولی پرداختی های این ماه بر اساس جداول سال گذشته بود.
 
منظور تصریح کرد: اعتبارات بخش ورزش و فرهنگ 45 درصد افزایش یافته است این در حالی است که افزایش بودجه دولت 23 دردصد بوده. همچنین  در بخش سلامت شامل تحول قابل توجه ای بودیم که رشد 30 درصدی داشت و قرار است  25 درصد کادر درمان استخدام خواهند شدو  1800 نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی در سال جدید می شوند که در کل 4 هزار میلیارد توامن برای کادر درمان در نظر گرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه 3500 هزار میلیارد تومان برای تغذیه دانشجویان پژشکی اعتبار تخصیص یافته که دو برابر سال گذشته است، ادامه داد: در حوزه دانشکاه و آموزش عالی  بیش از بودجه عمومی رشد داشته است که دانشگاه های برتر 40 درصد و متوسط 30 درصد رشد اعتبارات داشتند.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین خبر داد که امسال 70 هزار معلم جذب خواهد شد.
 
منظور تاکید کرد: امسال طرح های زیادی افتتاح خواهد شد زیرا  اعتبارات آن ها تامین شده و تا پایان سال این پروژه های افتتاح می شوند.
 
انتهای پیام/