هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 11:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 19:40
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 19:38 ساعت
2024-4-21 19:40:01
شناسه خبر : 379900
یک عضو سابق ارتش اسرائیل در بخشی از مستند بازی «اختاپوس» که به موضوع شکل‌گیری رژیم صهیونیستی و عملیات طوفان الاقصی پرداخته است می‌گوید: وقتی عضو ارتش شدم فکر می‌کردم بتوانم یک برخورد انسانی در ماموریتم داشته باشم، اما من در ارتش به یک هیولا تبدیل شدم.
یک عضو سابق ارتش اسرائیل در بخشی از مستند بازی «اختاپوس» که به موضوع شکل‌گیری رژیم صهیونیستی و عملیات طوفان الاقصی پرداخته است می‌گوید: وقتی عضو ارتش شدم فکر می‌کردم بتوانم یک برخورد انسانی در ماموریتم داشته باشم، اما من در ارتش به یک هیولا تبدیل شدم.
گروه فرهنگ-رجانیوز: مجموعه مستند بازی اختاپوس با همکاری موسسه شهید آوینی به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد فیاضی، با نگاهی متفاوت به موضوع شکل گیری رژیم صهیونیستی و عملیات طوفان الاقصی پرداخته است.
 
به گزارش رجانیوز، روایت این مجموعه ۱۰ قسمتی را که از ۲۷ فروردین هر شب ساعت ۲۳ پخش و روز بعد ساعت ۱۷ از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود وحید رونقی بر عهده دارد.
 
در این مستند چنین روایت می شود: در هر بازی، یک طرف بازنده و طرف دیگر برنده خواهد شد. اما در بازی اختاپوس، هیچ کس برنده نیست. بازی اختاپوس، بازی جنایت و مرگ است. در این بازی، هدف، نسل کشی است و طراح آن رژیم صهیونیستی که البته هم داور است و هم بازیکن. به همین دلیل، همیشه خود را در این بازی، برنده اعلام می‌کند و البته به خود حق می‌دهد بازنده را با فجیع ترین و بی رحمانه ترین شکل بکشد. این بازی جنایتکارانه توسط دولت آمریکا و بسیاری از دولت‌های اروپایی مدافع حقوق بشر حمایت می شود. فلسطینی ها بویژه زنان و کودکان، هدف آسانی برای رژیم در این بازی هستند.
 
آغاز این بازی، به سال ها پیش از تاسیس رژیم جعلی باز می گردد. در آن زمان یک گروه تروریستی به نام هاگانا، افراد را برای کشتن فلسطینی ها آموزش می‌داد و هدف اصلی استفاده از بمب گذاری و ترور برای بیرون راندن فلسطینی ها از خانه و وطن خودشان بود. باروخ تیروش از اعضای گروه ضربت هاگانا در مصاحبه ای اذعان کرد، «من به شخصه این طور آموزش دیدم که فقط تیرم را به هدف بزنم. هر شلیک باید به هدف اصابت می کرد.».
 
سرانجام این گروه های تروریستی پس از فروپاشی عثمانی توانستند با کمک انگلیس البته در ازای دریافت پول از ثروتمندان یهودی پایه های این رژیم جعلی را در مناطق فلسطینی بنیانگذاری کنند و با ناآرام کردن شرایط برای یهودیان سراسر جهان، آنها را به سمت این منطقه سوق می دادند. در آن زمان، اروپا در التهاب جنگ جهانی دوم به سر می برد و دست هایی در پشت پرده، یهودیان را به سمت فلسطین سوق می دادند. در بخش دیگری از مستند بازی اختاپوس آمده است: «با پایان جنگ، کشتی های مهاجران غیرقانونی، گروه گروه وارد فلسطین شدند.»
 
در بازی اختاپوس همچنین ریشه های این افسانه که صهیونیست ها، زمین فلسطینی ها را خریدند، بررسی می کند. براساس اسناد، فقط بخش بسیار کوچکی از زمین های فلسطینی با تطمیع و تهدید به فروش رفته و بقیه آن، به زور از دست صاحبانش گرفته شده است.
 
در اولین کنگره صهیونیستی، یک ریاضیدان یهودی اهل لیتوانی به نام هرمان شاپیرا پیشنهاد تشکیل صندوقی برای کمک به یهودیان با هدف خرید زمین در فلسطین را ارائه داد. یوناس لوینسون، برق اوکراین هم ریاست آن را برعهده گرفت. یک سرمایه دار صهیونیسم روس به نام اسحاق گلدبرگ، یک مزرعه زیتون را در فلسطین خرید و آن را به این بنیاد داد و صندوق ملی یهود اینگونه تاسیس شد. همچنین انجمن استعمار یهود یکی دیگر از بنیادهای صهیونیستی بود که هدفش خارج کردن زمین از دست فلسطینیان بود. این انجمن را موریس د هرش تاسیس کرده بود؛ همان فردی که انجمن استعمار یهود را در آرژانتین به وجود آورده بود، اما طرحش شکست خورد.
 
خاندان روچیلد، از ثروتمندان یهودی اروپایی بودند که ۱۵ میلیون فرانک فرانسه به خرید زمین در فلسطین اختصاص داد. روچیلد در ازای پرداخت پول به انگلیس برای بازسازی کشور جنگ زده، از بالفور وعده اعلام تاسیس رژیم جعلی را به آنها بدهد. دولت انگلیس با این معامله موافقت کرد.
 
در زمان تاسیس رژیم صهیونیستی، با وجود همه حمایت های مالی و اقدامات در سایر کشورها برای سوق دادن یهودیان برای خروج از کشورهای خودشان، باز هم فقط یک سوم جمعیت فلسطین، یهودی بودند
 
فرزندان و نوادگان اعضای تروریستی هاگان و یهودیانی که از اروپا اخراج شده بودند، سربازان ارتش رژیم جعلی را بوجود آوردند که بیش از هفتاد سال هدف قرار دادن فلسطینی ها از زن و مرد و کودک و پیر وجوان در پوست و خونشان ریشه دوانده است. گیل هیلل، یک عضو سابق ارتش اسرائیل در بخشی از مستند بازی اختاپوس می‌گوید، وقتی عضو ارتش شدم فکر می کردم بتوانم یک برخورد انسانی در ماموریتم داشته باشم، اما من در ارتش به یک هیولا تبدیل شدم.
 
اما در آن سوی بازی، محور مقاومت قرار دارد که این بازی را غیرعادلانه و غیرانسانی می داند و مانع آن می شود. هفتم اکتبر ۲۰۲۳، یک بار دیگر، حماس به عنوان مخالفان بازی اختاپوسی رژیم صهیونیستی، صحنه بازی که همان کیبوتس رعیم بود را به جهنم اختاپوس تبدیل کردند. چرا که رعیم، نماد و سمبل جنایت های صد ساله رژیم صهیونیستی بود.
 
انتهای پیام/


4
پسندیدم