هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 11:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 فروردين 1403 ساعت 21:01
پنجشنبه 30 فروردين 1403 20:42 ساعت
2024-4-18 21:01:27
شناسه خبر : 379577
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران گفت: برگزاری حراج‌های شمش طلا در دولت سیزدهم منجر به شفافیت و حذف واسطه گری در بازار شد که نفع تولیدکنندگان این صنعت را به همراه داشت.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران گفت: برگزاری حراج‌های شمش طلا در دولت سیزدهم منجر به شفافیت و حذف واسطه گری در بازار شد که نفع تولیدکنندگان این صنعت را به همراه داشت.
گروه اقتصاد-رجانیوز: نادر بذرافشان برگزاری حراج‌های شمش در دولت سیزدهم را یک اتفاق مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیش از این اقدام، شمش از طریق شرکت‌هایی وارد کشور می‌شود و دولت اجازه داده بود که شمش‌ها در بازار فروخته شود در دولت سیزدهم مرکز مبادله طلا و ارز با رویکرد شفافیت و رقابت اقدام به برگزاری حراج‌های شمش کرد.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: رسته‌های تولیدی و آب شده صنعت طلا اقدام به شرکت در این حراج‌ها کردند این امر باعث شد تا شمش‌های طلا به صورت مستقیم به دست تولید کننده واقعی برسد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: برگزاری حراج‌ها نیاز تولیدکنندگان را فراهم کرد ضمن اینکه روند فرایند شمش طلا نیز مورد رصد قرار گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه این اتحادیه نقش نظارتی در برگزاری حراج‌های شمش را دارد گفت: هویت افراد در صنف طلا توسط این اتحادیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
بذرافشان بیان داشت: قیمت‌های پایه شمش نیز از طریق شرکت‌های وارد کننده اعلام می‌شود و با حضور مسئولان بانک مرکزی و مرکز مبادله طلا و ارز نظارت‌ها صورت می‌گیرد.
 
وی تاکید کرد: براساس شیوه نامه حراج حضوری شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، متقاضیان خرید شمش طلای مرکز مبادله ایران شامل «فروشندگان عمده شمش طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر»، «تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا دارای پروانه کسب مجاز و معتبر» و «خرده فروشان طلای آبشده دارای پروانه کسب مجاز و معتبر » هستند.
 
انتهای پیام/