هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 10:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 فروردين 1403 ساعت 19:10
پنجشنبه 30 فروردين 1403 19:00 ساعت
2024-4-18 19:10:30
شناسه خبر : 379547
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۲ درصد نرخ بیکاری بانوان کشور با توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۲ کاهش یافت.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۲ درصد نرخ بیکاری بانوان کشور با توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در سال ۱۴۰۲ کاهش یافت.
گروه اقتصاد-رجانیوز: انسیه خزعلی روز پنجشنبه در سفر به استان سمنان و در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بانوان استان در خانه تاریخی تدین سمنان در جمع خبرنگاران، با اشاره به تلاش های دولت برای اشتغال خانگی بانوان، افزود: با پیگیری های انجام شده سال گذشته مشاغل خانگی افزایش قابل توجهی داشت که در کاهش نرخ بیکاری موثر است.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: ۸۰ درصد تسهیلات سال گذشته در قسمت مشاغل خانگی پرداخت شد و ضمن صدور مجوزهایی در این زمینه، تفاهم نامه‌هایی نیز با وزارت کار منعقد و مقرر شد تا ۱۰ درصد تسهیلاتی که به استانداری‌ها واگذار می‌شود به بانوان سرپرست خانوار اختصاص یابد.
 
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص صندوق حمایت خرد اشتغال زنان خانه دار، گفت: در گذشته، مشکلاتی در قبول ضمانت از سوی برخی بانک‌ها وجود داشت که در سال‌جاری مقرر شد تا موانع موجود در بحث ضمانت نامه های بانکی رفع و حمایت از زنان خانه‌دار تسریع و تسهیل شود.
 
بازارچه‌های ویژه فروش تولیدات بانوان
خزعلی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه بازار فروش تولیدات بانوان، بیان کرد: یکی از مسائل مهم در همه استان‌ها، بازار و جایگاه داخلی و خارجی برای عرضه محصولاتِ هنری بانوان است که در همه استان‌ها تصویب اعتبار برای راه اندازی بازارچه‌ها انجام و در استان سمنان نیز این اعتبار تصویب شد و مکان یابی در حال انجام است.
 
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای بحث صادرات هم در حال رایزنی هستیم و در بخش مجازی، پلتفرم هایی در حال طراحی است که با کشورهایی که با آنها در ارتباط هستیم، از طریق مجازی برای فروش کالا مورد استفاده قرار گیرد.
 
انتهای پیام/