هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 11:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 فروردين 1403 ساعت 18:25
پنجشنبه 30 فروردين 1403 18:21 ساعت
2024-4-18 18:25:16
شناسه خبر : 379523
مردم دیار گهرخیز و زرافشان سمنان با آغوش گرم خویش مشتاقانه چشم‌انتظار پذیرایی از حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی و هیات همراه در این دیار در نخستین سفر کاروان مردمی دولت سیزدهم در بهار سال ۱۴۰۳ هستند.
مردم دیار گهرخیز و زرافشان سمنان با آغوش گرم خویش مشتاقانه چشم‌انتظار پذیرایی از حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی و هیات همراه در این دیار در نخستین سفر کاروان مردمی دولت سیزدهم در بهار سال ۱۴۰۳ هستند.
گروه سیاست-رجانیوز: اینجا سمنان دیار عاشقان، عارفان و علما، دیار شهیدپرور و اسوه اخلاق و ادب است و مردمانش بی‌صبرانه منتظر پیچش عطر گل محمدی در سرتاسر این خطه کویری هستند.
 
به گزارش رجانیوز، تماشای سیل خودجوش مردمی در انتظار سید محرومان در فضایی آکنده از احساسی عجیب از حُب و دوستی با شور و شوقی وصف‌ناپذیر هر بیننده ای را جادو می‌کند و گواه بر وفادارای، دلبستگی و وابستگی مردم این دیار به انقلاب اسلامی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است.
 
اینجا سیل جمعیت با شوقی وصف ناپذیر برای حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی لحظه‌شماری می‌کنند و در انتظار سقایی هستند که به دستورش لب تشنه این دیار به دلیل بحران کم‌آبی و خشکسالی‌های متوالی با دستور انتقال آب بین حوضه‌ای سیراب شود.
 
مردم دارالمرحمه سمنان از گروه‌های سنی و اقشار مختلف از ورزشکار، کارگر، دانش‌آموز، دانشجو و معلم گرفته تا پزشک، مهندس و وکیل، از ساعاتی قبل برای حضور بالاترین مقام اجرایی دولت در این دیار به تکاپو افتاده‌اند و هر قشری و گروهی با دلنوشته و پلاکاردهایی که به دست دارند و یا بر در و دیوار شهر چسبانده‌اند، اشتیاق خود از حضور کاروان دولت مردمی را به منصه ظهور گذاشته‌اند.
 
سمنان استان چهار فصل با مردمانی سخت‌کوش و سخاوتمند، بی‌صبرانه منتظر حضور کاروان دوات مردمی است تا خداقوتی جانانه به دولتمردان در تحقق «وعده صادق» و تنبیه رژیم غاصب صهیونیستی توسط دلاورمردان وطن بگویند.
 
بوی شیرینی تلاش و ترقی و تعالی به مشام مردم دلسوز و وفادار به نظام جمهوری اسلامی استان سمنان می رسد و منتظر هستند تا در استقبالی گرم از رییس جمهور حکم ادب و مهمان‌نوازی را به جا آورند و از احیای واحدهای تولیدی راکد در این دیار سپاسگزاری و توسعه دانش‌بنیان‌ها به منظور اشتغال برای دانش‌آموختگان بیکار این دیار را درخواست کنند.
 
دارالمرحمه سمنان با قرارگیری در مسیر زائران امام رضا(ع) سالانه افتخار میزبانی از میلیون‌ها مسافر عبوری را دارد و ارایه خدمت به مسافران نیازمند زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی، آب و راه ایمن است. مردم این دیار بی‌صبرانه با دل‌های مملو از مهرورزی منتظر حضور کاروان دولت مردمی هستند تا این مشکلات را با دولتمردان در میان بگذارند و نگاه بی‌دریغ آنان را به این مسایل متمرکز کنند تا رفع این مشکلات برگ زرین و دستاورد ماندگار دولت سیزدهم در هفتمین استان پهناور کشور باشد.
 
دومین سفر آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم به استان سمنان امروز پنجشنبه سی‌ام فروردین ۱۴۰۳ برنامه‌ریزی شده است.
 
با حضور رییس جمهور دیدارهای مردمی در مسجد امام(ره) سمنان و در استادیوم شاهرود، جشن احیای ۲۰۰ واحد راکد استان در دولت سیزدهم در یکی از کارخانه‌ها، افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی ، جشن واگذاری زمین در قالب طرح جوانی جمعیت، نشست «حل مساله» با محوریت تامین آب، فعالیت معادن و راه‌اندازی کارخانه‌های سهامی، و نشست شورای اداری، در سفر یکروزه دولت سیزدهم برگزار می‌شود.
 
وزیران دولت سیزدهم به هشت شهرستان استان سمنان برای افتتاح طرح‌هایی مانند مدارس، آبرسانی، مراکز بهداشت، تقاطع‌های غیرهمسطح سفر می‌کنند. دیدار با نخبگان و نشست‌های شورای اداری در شهرستان‌ها با حضور وزیران، دیگر برنامه‌های سفر دولت سیزدهم به استان سمنان است.
 
در دور اول سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور به سمنان در آبان ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۶ درصد اعتبارات طرح‌های عمرانی جذب شد که بیشترین جذب اعتبار در سفرهای دور اول رییس‌جمهور بوده است. دور اول سفر هیات دولت به سمنان ۱۴۵ مصوبه داشت که بالغ بر۳۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافت. از ۱۳۷ طرح دور اول سفر ۲۶ مصوبه کامل اجرا شد، ۸۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۵ مصوبه در دست پیگیری است.
 
۵۵۵ طرح نیمه تمام استان سمنان وجود دارد که اعتباری بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام این طرح‌ها نیاز است.
 
در دور دوم سفر آیت الله رئیسی به سمنان طرح‌هایی با درصد پیشرفت بالا و با اعتبار ۹۲هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال پیشنهاد شد که ۷۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در مصوبات اولیه گنجانده شد.
 
در سفر اول آیت‌الله رئیسی به استان سمنان ۴۶۷ ریزپروژه تخصیص اعتبار شد که از این تعداد ۲۱۱ طرح به بهره‌برداری رسید و ۲۵۶ طرح هم در دست اقدام است.
 
انتهای پیام/