هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 10:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 31 فروردين 1403 ساعت 12:58
جمعه 31 فروردين 1403 12:46 ساعت
2024-4-19 12:58:38
شناسه خبر : 379632
کارشناس هواشناسی اعلام کرد: در دو روز آینده احتمال خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور به دلیل وقوع باد شدید وجود دارد.
کارشناس هواشناسی اعلام کرد: در دو روز آینده احتمال خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور به دلیل وقوع باد شدید وجود دارد.
گروه اقتصاد-رجانیوز: کبری رفیعی، در خصوص وضعیت جوی کشور برای امروز جمعه ۳۱ فروردین و روزهای آتی گفت: امروز بیشتر در ساعات بعدازظهر در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور و همین‌طور ارتفاعات البرز مرکزی، شمال استان فارس، چهارمحال‌وبختیاری و غرب اصفهان بارش‌های رگباری ادامه خواهد داشت و گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد: برای فردا نیز در شمال غرب کشور، در بخش‌های شرقی استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و همین‌طور استان‌های همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال‌وبختیاری، شمال و شرق استان فارس، یزد، نیمه غربی کرمان و شمال هرمزگان، در ساعات بعدازظهر بارش پیش‌بینی‌شده است. علاوه بر این در ارتفاعات زاگرس جنوبی در کرمان نیز بارش‌ها شدت خواهد داشت.
 
این کارشناس هواشناسی در خصوص پیش‌بینی روز یکشنبه ادامه داد: در روز یکشنبه علاوه بر این مناطق، در ارتفاعات یزد، شمال شرق فارس و کرمان، باز هم بارش‌ها ادامه خواهد داشت.
 
وی افزود: روز دوشنبه نیز کل نوار غربی کشور و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز بارش خواهند داشت. علاوه بر این شدت سامانه بارشی در استان‌های یزد، اصفهان، شمال فارس، بوشهر و ارتفاعات کرمان در روز دوشنبه افزایش خواهد یافت.
 
رفیعی خاطرنشان کرد: طی ۲ روز آینده احتمال بارش تگرگ در مناطق کوهستانی وجود دارد و مناطقی از نوار شرقی کشور نیز به دلیل احتمال وزش باد شدید، با احتمال خیزش گردوخاک مواجه خواهند بود. همچنین برای روز دوشنبه مناطق شمالی خلیج‌فارس و سه‌شنبه، خلیج‌فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد بود.
 
این کارشناس هواشناسی ادامه داد: تهران هم امروز وزش باد را خواهد داشت و آسمان این استان صاف تا کمی ابری خواهد بود و به‌تدریج شاهد افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید در تهران خواهیم بود. بیشینه دمای تهران نیز امروز ۲۶ خواهد شد و کمینه دما هم به ۱۵ درجه سانتیگراد رسید.
 
انتهای پیام/