هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 تير 1401
ساعت 01:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 خرداد 1401 ساعت 13:30
سه شنبه 31 خرداد 1401 13:12 ساعت
2022-6-21 13:30:52
شناسه خبر : 358498
کره جنوبی روز سه شنبه موشک فضایی «نوری» را در قالب ماموریتی حیاتی برای برنامه فضایی این کشور و در دومین تلاش برای قرار دادن ماهواره در مدار زمین، به فضا پرتاب کرد.
به گزارش رجانیوز، کره جنوبی روز سه شنبه موشک فضایی «نوری» را در قالب ماموریتی حیاتی برای برنامه فضایی این کشور و در دومین تلاش برای قرار دادن ماهواره در مدار زمین، به فضا پرتاب کرد.
 
این موشک ۲۰۰ تنی از مرکز فضایی نارو در سواحل جنوبی کشور کره جنوبی پرتاب شد.
 
انتظار می رود که موشک توالی پروازش را کمی بیش از ۱۶ دقیقه تکمیل کند و در صورتی که پرتاب طبق برنامه پیش رود، ماهواره ها را در مدار ۷۰۰ کیلومتری زمین مستقر کند.
 
کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد موشک فضایی بومی "نوری" خود را که قرار بود روز پنجشنبه پرتاب شود، به دلیل برخی مشکلات فنی چند روز با تاخیر پرتاب کند. گزارش ها حاکی از آن است مهندسان هوافضا یک قطعه معیوب در یکی از حسگرها را تعمیر کرده اند و همین امر دلیل تاخیر در پرتاب این موشک فضایی اعلام شده است.
 
مؤسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI) پرتاب برنامه ریزی شده روز پنجشنبه نوری را لغو و زمان پرتاب نوری را روز ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) اعلام کرد.
 
پرتاب موفقیت آمیز این موشک باعث می شود که کره جنوبی پس از روسیه، آمریکا، فرانسه، چین، ژاپن و هند به جایگاه هفتم در جهان در زمینه توسعه سیستم های پرتاب فضایی دست یابد، موشکی که از قابلیت حمل یک ماهواره با وزن بیش از یک تن برخوردار است.
 
این دستاورد همچنین به مثابه برخورداری کره جنوبی از فناوری مستقل برای ساخت و پرتاب موشک های فضایی با قابلیت حمل ماهواره است که فصل جدیدی را در برنامه فضایی این کشور می گشاید.