هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 25 شهريور 1400 ساعت 15:19
پنجشنبه 25 شهريور 1400 15:12 ساعت
2021-9-16 15:19:53
شناسه خبر : 351068
بالاخره پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن مردم لبنان با نبود سوخت که در پی تحریم‌های آمریکا به وجود آمده بود، با ورود سوخت ارسالی ایران به این کشور، خنده بر لب لبنانی‌ها نقش بست.
بالاخره پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن مردم لبنان با نبود سوخت که در پی تحریم‌های آمریکا به وجود آمده بود، با ورود سوخت ارسالی ایران به این کشور، خنده بر لب لبنانی‌ها نقش بست.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: بالاخره پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم کردن مردم لبنان با نبود سوخت که در پی تحریم‌های آمریکا به وجود آمده بود، با ورود سوخت ارسالی ایران به این کشور، خنده بر لب لبنانی‌ها نقش بست.

 

 

 

به گزارش رجانیوز، صبح امروز(پنجشنبه) تانکرهای پر تعداد حامل سوخت ایران که از سمت بندر بانیاس سوریه به لبنان در حال حرکت بودند، در میان استقبال مردم، وارد این کشور شدند.

 

 

 

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در روز عاشورا، با اشاره به بحران سوختی ایجاد شده در لبنان، اعلام کرد که به زودی کشتی‌های حامل سوخت جمهوری اسلامی ایران به سمت لبنان حرکت خواهند کرد.

 

با توجه به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در تشدید نارضایتی مردمی در لبنان، سیدحسن نصرالله در سخنرانی یاد شده به آنها هشدار داد و گفت: از نخستین لحظه حرکت کشتی به سمت لبنان ما آن را قلمرو لبنان می‌دانیم.

 

جمهوری اسلامی ایران با فروش سوخت به لبنان به‌منظور حل بحران سوختی این کشور، علاوه بر اینکه بی‌اثر بودن تحریم‌ در تحت شعاع قرار دادن روابط دو کشور متحد را به دنیا مخابره کرد، نشان داد که متحدین منطقه‌ای خود را در شرایط دشوار تنها نمی‌گذارد.

 

در همین راستا دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در روز عاشورای حسینی عنوان کرده بود که «ایران، علیرغم محاصره، تحریم‌ها و فشارهای موجود بر آن هرگز متحدان خود را رها نکرده و دوستان خود را نیز سرخورده نکرده، و دست بریده شهید قاسم سلیمانی در محوطه فرودگاه عراق گواه این است که ایران دوستان خود را رها نمی‌کند.»

 

البته شادمانی مردم لبنان بابت خریداری سوخت توسط حزب‌الله از سوی جمهوری اسلامی ایران یک سوی ماجراست. در طرف دیگر ماجرا، برخی مقامات لبنانیِ مخالف حزب‌الله و حامی آمریکا قرار دارند که به‌نظر می‌رسد علاقه چندانی به حل بحران سوختی در این کشور ندارند و ترجیح‌شان این است که لبنان همچنان در بحران به سر ببرد.

 

پس از سخنرانی مذکور دبیرکل حزب‌الله لبنان، سعدالدین حریری، رهبر حزب المستقبل اظهار کرد که «وارد کردن سوخت برای لبنان از ایران، وابسته کردن لبنان به کشوری است که زیر تحریم‌های سنگین آمریکا و بخشی از جامعه جهانی قرار دارد و این امر برای لبنان نیز مصیبت ایجاد خواهد کرد.»

 

با این حال آنچه که مشخص است این است که ایالات متحده و متحدانش به دنبال آن بودند که با محاصره اقتصادی و اعمال تحریم علیه کشور‌های محور مقاومت، با ایجاد نارضایتی در بین مردم، آنها را نسبت به مقاومت بدبین کنند. اما جمهوری اسلامی ایران با ارسال میلیون‌ها لیتر سوخت از قبیل گازوئیل و بنزین به لبنان، غرب را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home