هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 خرداد 1403
ساعت 22:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 خرداد 1400 ساعت 18:45
سه شنبه 25 خرداد 1400 18:22 ساعت
2021-6-15 18:45:59
شناسه خبر : 348569
رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق گفت: نگاه رئیسی به منتقدین و استماع سخنان آنها قابل تقدیر است. هشت سال از روحانی دفاع کردیم اما امکان برگزاری جلسه با او به شیوه جلسه‌ای که  با رئیسی داشتیم، فراهم نشد.
رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق گفت: نگاه رئیسی به منتقدین و استماع سخنان آنها قابل تقدیر است. هشت سال از روحانی دفاع کردیم اما امکان برگزاری جلسه با او به شیوه جلسه‌ای که با رئیسی داشتیم، فراهم نشد.

گروه سیاسی-رجانیوز: سیّد ابراهیم رئیسی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر امروز (سه‌شنبه 25 خرداد) با جمعی از مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

محورهای اظهارات رئیسی بدین شرح است:

 

من در زمینه ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، جز در محضر مقدس خداوند متعال، شهدا و مردم، به هیچ جریان و گروه خاصی احساس بدهکاری نخواهم کرد.

 

لطف و حمایت ائتلاف‌ها و گروه‌ها از من و همچنین وجود برخی افرادی که قرار بود در انتخابات شرکت کنند و در میانه راه به حمایت از من پرداختند، سبب نمی‌شود که در صورت کسب رای مردم نسبت به مجموعه، گروه و یا عزیزی احساس بدهکاری کنم.

 

ستاد ما به هیچ عنوان نماد دولت آینده نخواهد بود و نباید از روی ستاد نسبت به آینده دولت داوری کرد. ما نسبت به احدی در رابطه با آینده بدهکار نخواهیم بود و کسی حق سهم خواهی در این زمینه را ندارد.

 

اگر رای مردم به من تعلق گرفت، شایسته سالاری در دولت به شکلی خواهد بود که دانشگاه، بازار و رسانه آن را باور داشته باشد.

 

انتقاد و نقدپذیری به اصلاح امور کمک می کند و اگر مدیری راه نقد و نقدپذیری را برای خود باز نگذاشت، اولین جفا را به خود و مجموعه‌اش کرده است چرا که نگفتن آسیب‌ها از سوی دیگران، سبب می شود که مدیر با خودش فکر کند که هم درست می‌اندیشیده و هم درست عمل می‌کرده است.

 

ما طی دو سال گذشته نهایت همکاری را با وزرای دولت داشته‌ایم. زمانی به آقای روحانی گفتم من دو سال است که با همه وزرای شما در قوه قضاییه کار می‌کنم و جلسات مستمری می‌گذارم و مشکلی هم برای کار کردن حتی با وزرای دولت شما ندارم. شما یک روز در هیئت دولت از آنها بپرسید که رئیسی با شما چگونه کار می‌کند؟ به آقای روحانی گفتم ممکن است رویکرد من با شما متفاوت باشد اما با هیچ‌یک از وزرای دولت مشکلی ندارم و کار می‌کنم.

 

محمدعلی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار گفت: دوره مدیریت رئیسی در قوه قضاییه اصلاح طلبانه بود، اصلاح طلبی به شعار نیست به کارنامه است که شما دارید.

 

وکیلی گفت: در دوره ریاست رئیسی بر قوه قضاییه شاهد مزاحمتی برای مطبوعات نبودیم.

 

وکیلی با اشاره به رفتار منصفانه رئیسی با اقشار مختلف بویژه فعالان رسانه در دوران ریاست بر قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا مشکلات مطبوعات اصلاح‌طلب در هیئت نظارت بر مطبوعات را حل کرد.

 

وی گفت: رئیسی می تواند دولت وحدت ملی را برای نخستین بار در کشور تشکیل دهد.

 

مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد نیز اظهار کرد: رفتار با متانت رئیسی در جریان رقابت های انتخاباتی، مناظرات و در برابر تخریب‌ها، جلوه ای از حق‌مداری و حضور وی در جبهه حق بود.

 

وی ادامه داد: در دوران مدیریت رئیسی در قوه قضاییه مشکلات با یک تذکر ساده مرتفع میشد. شاهد روش اخلاقمدارانه و با تساهل و تسامح رئیسی در قوه قضاییه بودیم.

 

مدیر مسئول روزنامه آرمان ملی نیز در این جلسه گفت: استقلال و شایسته سالاری رئیسی قابل توجه است.

 

مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد نیز اظهار کرد: رئیسی یک روحیه آرام و منعطف دارد که به صدا‌های مختلف گوش می‌دهد.

 

وی گفت: چالش‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین چالش‌های رئیسی خواهد بود.

 

رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق نیز گفت: نگاه رئیسی به منتقدین و استماع سخنان آنها قابل تقدیر است.

 

وی ادامه داد: هشت سال از روحانی دفاع کردیم اما امکان برگزاری جلسه با او به شیوه جلسه‌ای که  با رئیسی داشتیم، فراهم نشد.

 

دبیر انجمن صنفی مدیران روزنامه‌های غیردولتی نیز اعلام کرد: در 8 سال اخیر ارتباط بسیار ضعیفی با رئیس جمهور داشتیم. برای رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های خصوصی بسته نجات تعبیه کنید.

 

مدیرمسئول رسانه «راوی» نیز با اشاره به دوران ریاست رییسی بر سازمان بازرسی گفت: در آن زمان کارها با سرعت و دقت در سازمان بازرسی انجام شد. روحیه رئیسی در قوه قضاییه حمایت از مطبوعات بوده است.

 

مدیرعامل ایلنا نیز گفت: باور نمی‌کردم در آن قوه قضائیه فردی مانند شما با این نگاه وجود داشته باشد. همان موقع به به نگاه حمایتی رئیسی از رسانه‌ها پی بردم. رئیسی نشان داد منصف است.

 

مدیرعامل خبرگزاری ایسنا نیز اظهار کرد: رئیسی در دوران ریاست بر قوه قضاییه بسیار موفق عمل کرد و درب اتاقش باز بود و توانست در مقابل فساد و مفسدین بایستد. تاکید رئیسی بر ضرورت ارتباط با دنیا بسیار حائز اهمیت است. تنها در دوره ریاست رئیسی توانستیم با رئیس قوه قضاییه جلسه برگزار کنیم.

 

مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت نیز گفت:  تیم اقتصادی و صنعتی خوبی در کنار رئیسی هستند.