هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 07:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 10:14
چهارشنبه 8 آبان 1398 10:00 ساعت
2019-10-30 10:14:23
شناسه خبر : 329249
جلیلی گفت: امروز القاء ناامیدی به جوانان تاکتیک روشن دشمن برای جلوگیری از شکل گیری مجدد الگوی مقاومت و پیشرفت در حوزه های مختلف نظیر صنعت، کشاورزی و غیره است.
جلیلی گفت: امروز القاء ناامیدی به جوانان تاکتیک روشن دشمن برای جلوگیری از شکل گیری مجدد الگوی مقاومت و پیشرفت در حوزه های مختلف نظیر صنعت، کشاورزی و غیره است.
گروه سیاسی-رجانیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز با حضور در «انزلی محله» شهرستان لنگرود استان گیلان، در مراسم یادواره 59 شهید والامقام این منطقه به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
وی در بخشی از سخنانش «عدم تحقق صحیح ایمان و عمل صالح» را علت «فاصله میان وعده های قرآنی و وضعیت مسلمانان» دانست و خاطرنشان کرد: صرف اتکا به شعارهای دینی منجر به حرکت جامعه اسلامی به سمت اهداف خود نخواهد شد.
 
دکتر جلیلی ضمن مقایسه قیام ملت ایران در حمایت از حضرت امام(ره) و به انجام رساندن انقلاب اسلامی با صدراسلام، آن را نتیجه ایمان به اسلام و عمل به آموزه‌های آن دانست.
 
وی با اشاره به حماسه آفرینی رزمندگان لنگرود در عملیات کربلای 2 افزود: دشمنانی که این جوانان را به خاک و خون کشاندند امروز به صراحت اعلام میکنند که ملت ایران با مقاومت خود در دفاع مقدس عزت و قدرت به ارمغان آورد و ما را با همه‌ی حمایت ها از صدام شکست داد.
 
 
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی تبلیغات رسانه ای دشمن در عرصه فرهنگ و اعمال راهبرد فشار حداکثری در حوزه اقتصاد را در ادامه جنگ تحمیلی معرفی کرد و عنوان نمود: دشمن از اجرای دوباره الگوی مقاومت دفاع مقدس در حوزه های دیگر هراس دارد. او میداند اگر همانگونه که جوانان شهرها و روستاها در دهه 60 در مقابل او قیام کردند، امروز نیز جوانان مومن انقلابی در عرصه فرهنگ و اقتصاد در برابر او قد علم کنند، مجددا زمین گیر خواهد شد و پیشرفتی که پس از دفاع مقدس در حوزه نظامی بوجود آمد، در زمینه های دیگر نیز رخ خواهد داد.
 
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور در ادامه تصریح داشت: امروز القاء ناامیدی به جوانان تاکتیک روشن دشمن برای جلوگیری از شکل گیری مجدد الگوی مقاومت و پیشرفت در حوزه های مختلف نظیر صنعت، کشاورزی و غیره است و ما باید این فرصت را مغتنم بشماریم که مراسم یادواره شهدا، محلی برای یادآوری الزامات ادامه دادن راه آنان در جهت عقب راندن دشمن و به ارمغان آوردن پیشرفت، عزت و اقتدار ملی است.
 
شهید غلامرضا سعیدی، نوجوان شهید لنگرودی بود که دکتر جلیلی از او به عنوان نمونه‌ای کمیاب از گنج جنگ نامید که برآمده از مکتب محرم و صفر بوده و برای ملت ایران سربلندی و پیشرفت به ارمغان آورد و دشمن در برابر او زانو زد.
 
جلیلی در ادامه سخنانش با تشکر از آقای اسماعیل یکتایی، نویسنده لنگرودی حوزه ادبیات دفاع مقدس و اشاره به کتاب «رقص روی یک پا»، گفت: توصیه من آنست که نه تنها در لنگرود و گیلان بلکه در کل کشور همگان این کتاب را مطالعات کنند تا بدانند که هریک از این شهدا یک مناری از نور هستند که میتوانند راه را به ما نشان بدهند.
 
وی افزود: با مطالعه این کتاب و نکاتی که در آن مطرح شده است میفهمیم که کار بزرگ نوجوانان و جوانان انزلی‌محله آن بود که از روستاهای لنگرود صدها کیلومتر دورتر به جبهه ها رفتند و در دهن دشمنان این ملت زدند تا غرور، افتخار و اشک شوق آن برای ملتی بماند که فرزندان خود را اینگونه تربیت نمودند.
 
 
عضو شورای راهبردی سیاست خارجی اضافه کرد: امروز دشمنان به صراحت بیان میکنند که هزینه های آنها برای نا امن کردن ایران، منجر شده که او به کانون امنیت در منطقه ای نا امن تبدیل شود.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در انتهای سخنانش با اشاره به تحقق پیشرفت با اجرای الگوی صحیح مقاومت فعال در دفاع مقدس، لازمه پیروزی بر فشارهای اقتصادی دشمنان را به کاربستن مجدد همان الگو دانست و تصریح داشت: این توفیق بزرگ ملت ایران بود که امام خمینی(ره) شهادت به برتری آنها نسبت به مسلمانان صدراسلام داد. 
 
جلیلی افزود: جای امام(ره) خالی است که امروز ببیند که همان مردم با جانشین خلف او در برابر دشمنان ایستادند و بنا به شهادت آیات قرآن کریم و به یاری خداوند متعال جوانان امروز ما از این پیچ تاریخی عبور خواهند کرد. من به جوانان عزیزمان عرض میکنم که ادامه راه شهدای والامقام انقلاب اسلامی و غنیمت دانستن گنج های جنگ لازمه‌ای برای قدم برداشتن در گام دوم است؛ تکریم شهدا و یاد آنها به این معناست که مدل رفتاری آنها مجددا در شهرها پیاده شود تا ان شاءالله این ملت به سرمنزل مقصود خود برسد.