هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 01:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 اسفند 1401 ساعت 10:03
شنبه 27 اسفند 1401 09:47 ساعت
2023-3-18 10:03:22
شناسه خبر : 365735
بیش از چهارصد عنوان کتاب دربارۀ تاریخ معاصر ایران از دورۀ مشروطه تا انقلاب اسلامی در ویژه‌نامۀ کتاب ایران معرفی شدند.
بیش از چهارصد عنوان کتاب دربارۀ تاریخ معاصر ایران از دورۀ مشروطه تا انقلاب اسلامی در ویژه‌نامۀ کتاب ایران معرفی شدند.

گروه فرهنگی_رجانیوز نخستین شمارۀ «کتاب ایران» با همکاری مؤسسۀ فرهنگی مطبوعاتی ایران و دبیرخانۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو منتشر شد.

 

به گزارش رجانیوز ؛  جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو با موضوع مقابله با تطهیر چهرۀ پهلوی‌ها و مقابله با تحریف تاریخ انقلاب در سال 96 تأسیس شد و هر دو سال بهترین کتاب‌هایی که دربارۀ تاریخ انقلاب نوشته شده باشد را معرفی می‌نماید. تا کنون دو دوره از این جایزه برگزار شده و دور سوم آن نیز در شهریورماه 1402 برگزار خواهد شد؛ لذا مؤسسۀ فرهنگی مطبوعاتی ایران با همکاری دبیرخانۀ این جایزه برآن شدند تا برخی از آثاری که در این دو دوره، به دبیرخانۀ جایزه شهید اندرزگو ارسال شده است را در ویژه‌نامۀ «کتاب ایران» معرفی نمایند.

 

این ویژه‌نامه شامل سه فصل است:

فصل اول در سه بخش «رمان بزرگسال»، «روایت و تاریخ‌شفاهی» و «کودک و نوجوان» به معرفی چهارصد اثر که مرتبط با موضوعات تاریخ انقلاب از مشروطه تا انقلاب اسلامی پرداخته است.

 

در فصل دوم گفت‌وگوهایی با اساتید و نویسندگان حوزۀ تاریخ و ادبیات شامل: موسی حقانی، مهدی جمشیدی، احمد شاکری، سعید فخرزاده، محسن پرویز، جواد کامور بخشایش، یاسر عسگری، رضا قریبی، قاسم تبریزی، سید صادق رضایی، جعفر مرادحاصلی، احمد عطایی، محمود عظیمی‌پور، وجیهه سامانی، حسین زحمتکش، حامد اشتری، هادی حکیمیان، مجید ملامحمدی، علی‌اکبر والایی، مهدی فیروزجایی، راضیه تجار، سپیده انوشه، سجاد خالقی، سمیه ذوقی، طاهره مشایخ، طیبه پازوکی، عبدالرحمن اونق و محمدعلی مرادیان است.

 

فصل سوم نیز حاوی چهل و دو یادداشت اختصاصی دربارۀ برترین آثار مرتبط با تاریخ انقلاب اسلامی گردآوری و تنظیم شده است.

 

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این ویژه‌نامه به آدرسwww.ketabir.com  مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۸۷۶۱۷۲۰ تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/