هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 18 بهمن 1400 ساعت 11:10
دوشنبه 18 بهمن 1400 11:07 ساعت
2022-2-7 11:10:10
شناسه خبر : 355328
کپسول های آتش نشانی وسیله های بسیار مهم و ضروری در هر محیطی هستند و فرقی نمی کند که ساخت ساختمان شما مسکونی، تجاری، اداری و غیره باشد و باید حتماً از کپسول آتش نشانی در هر مکانی استفاده شود.

 برای استفاده از کپسول های آتش نشانی باید این کپسول دارای محتویات باشد تا بتوانیم در هنگام مواجهه با آتش سوزی، این محتویات را به سمت آتش تخلیه نماییم و به همین جهت توجه به شارژ دوره ای کپسول های آتش نشانی بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید. کپسول های آتش نشانی در تنوع بالایی از نظر محتویات هستند و باید شارژ کپسول آتش نشانی مناسب برای آنها انجام گیرد.

شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی استوانه ای فلزی مستحکم می باشد که در آن از آب یا مواد خفه کننده حریق استفاده می شود. زمانی که بخواهید از کپسول آتش نشانی استفاده کنید ، با کشیدن ضامن و فشار دادن اهرم می توانید محتویات داخل کپسول را به بیرون انتقال دهید و این محتویات با فشار زیادی از کپسول خارج می گردد تا بتواند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد.

انواع شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی با توجه به متفاوت بودن مواد در حال احتراق به صورت مختلف در نظر گرفته شده‌اند و باید برای خرید کپسول ، دقت کافی را داشته باشد.

انواع شارژ کپسول آتش نشانی برای خاموش کننده های محتوایی آب ،خاموش کننده های محتوی گاز ، خاموش کننده های محتوی کف، خاموش کننده های محتوی پودر، خاموش کننده های محترم دی اکسید کربن، خاموش کننده های محتوی مواد هالوژن ، خاموش کننده های مواد شیمیایی مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.

 نکات مهم در مورد شارژ کپسول آتش نشانی

شارژ کپسول باید در دوره های ۶ ماه تا یک ساله با توجه به نوع کپسول انجام شود. خدمات شارژ کپسول آتش نشانی توسط شرکت های ارائه دهنده این خدمات ارائه می گردد که مرکز خدمات ایمنی آتش گریز تهران یکی از این مجموعه های با سابقه و معتبر در کشورمان است. مورد دیگری که باید در زمان شارژ کپسول آتش نشانی به آن دقت داشته باشید، این است که اگر شما حتی یک بار از کپسول آتش نشانی استفاده کنید،، باید شارژ مجدد را انجام دهید حال آنکه از تمامی محتویات استفاده نکرده باشید ولی باید شارژ به صورت کامل انجام گیرد. نگهداری کپسول آتش نشانی نیاز به دقت بالایی دارد که بتوانید با توجه به آن در صورت وجود هرگونه عیب و ایراد، آن را برطرف نمایید و از شارژ کپسول اطمینان حاصل نمایید.برای این کار لازم است که هر ماه کپسول آتش نشانی بازرسی شود و از سالم بودن بدنه و شارژ بودن آن اطمینان حاصل شود. اما در صورتی که کپسول گاز کربنیک سید دارید نیازی به چک کردن ماهانه نبوده و هر شش ماه یک بار می توانید آن را بررسی کنید.

انتخاب کپسول آتش نشانی و محتویات آن بسیار مهم است و این باید با توجه به مواد قابل اشتعال محیط مورد نظر شما انتخاب شود.

شارژ کپسول

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

 کپسول های آتش نشانی با توجه به نوع آنها می‌توانند در بازه های ۶ ماهه، سالانه یا هر دو سال یکبار شارژ شوند بنابراین نوع کپسول مورد نظر شما بسیار مهم در شارژ آن می باشد. برای اطلاع از زمان شارژ می توانید به برچسب روی این کپسول مراجعه کنید تا از زمان شارژ بعدی مطلع شوید. قیمت شارژ کپسول آتش نشانی با توجه به محتویات کپسول و همچنین وزن آن می‌تواند مختلف باشد ، همچنین مرکز مختلف خدمات شارژ کپسول را با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌کنند. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات شارژ کپسول دارید با مرکز خدمات ایمنی آتش گریز تهران تماس حاصل فرمایید. این مجموعه خدماتی عالی را با قیمت مناسب به شما ارائه کنند. کیفیت خدمات شارژ کپسول آتش نشانی بسیار مهم است و تنها برخی از مراکز این کیفیت بالا را برای مواد اولیه کپسول های آتش نشانی در نظر می گیرند.

شارژ کپسول آتش نشانی در تهران

 در تهران با توجه به وجود ساختمان های مختلف نیاز به کپسول آتش نشانی نیز افزایش پیدا کرده است و به همین منظور مراکز ارائه دهنده ی خدمات شارژ کپسول آتش نشانی در تهران فعالیت گسترده‌ای دارند. مجموعه خدمات ایمنی آتش گریز تهران یکی از مرکز ارائه دهنده ی خدمات شارژ کپسول آتش نشانی و فروش انواع کپسول آتش نشانی در تهران می باشد.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی

توجه به زمان شارژ کپسول آتش نشانی بسیار مهم است و باید توجه داشته باشید که در زمان های لازم باید حتماً سریعا نسبت به شارژ کپسول اقدام کرد تا در مواقع ضروری این وسیله عملکرد مناسب در اختیار شما باشد.شارژ کپسول آتش نشانی بعد از هر بار استفاده یکی از موارد مهم برای شارژ کپسول این است که زمانی که از کپسول آتش نشانی استفاده می کنید حتی اگر محتویات آن کاملاً خالی نشده باشد، نیز باید حتما اقدام به شارژ مجدد کپسول نمایید و آن را آماده برای استفاده نمایید. شارژ کپسول آتش نشانی پس از هر بار استفاده بسیار مهم است.

شارژ انواع کپسول آتش نشانی

 شارژ و پر کردن کپسول آتش نشانی به صورت متغیر بوده زیرا هر یک از کپسول ها دارای وزن و ظرفیت و نوع مختلفی می باشند که باید به آن توجه داشته باشیم.بنابراین کپسول های آتش نشانی با توجه به محتویات آنها از مواد مناسب پر می‌شود که در ادامه به انواع کپسولهای آتشنشانی می‌پردازیم:

کپسول آتش نشانی آب و گاز

 یکی از انواع کپسول های آتش نشانی ،کپسول آتش نشانی آب و گاز می باشد که این کپسول از آب و گاز نیتروژن پر می‌شود و در زمان استفاده با فشار گاز به بیرون پرتاب می گردد. این نوع کپسول ها برای خاموش کردن مواد کاغذی و چوبی بسیار موثر خواهد بود.

کپسول آتش نشانی پودر و گاز

شارژ کپسول آتش نشانی در این نوع از پودرهای خشک یا شیمیایی تشکیل می شود. بنابراین در این کپسول ها از گاز ازت و یا گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این کپسول ها برای آتش سوزی وسیله های الکترونیکی و یا مایعات قابل اشتعال به کار می رود.

کپسول آتش نشانی co۲

یکی از انواع کپسول های بسیار رایج کپسول آتش نشانی co2 می باشد که شارژ کپسول آتش نشانی در این نوع از محتویات گاز دی اکسید کربن بوده و با توجه به اینکه این مواد ممکن است در کپسول ته نشین شوند می توانید هر ماه آن را سر و ته قرار داده تا بتوان از این مشکل جلوگیری کنید.

کپسول آتش نشانی بیوورسال

 یکی از دیگر کپسولهای آتش نشانی کپسول آتش نشانی بیوورسال میباشد که این کپسول به کپسول دوستدار محیط زیست نیز معروف است در شارژ کپسول آتش نشانی در این نوع از ۹۶ درصد آب و در حدود ۴ درصد بیوورسال استفاده میشود.

شارژ کپسول آتشنشانی

اهمیت شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی بسیار مهم هستند اما برخی از افراد اهمیت لازم را به این کپسول‌ ها نمی دهند و در زمان‌ های لازم، شارژ کپسول را انجام نمی دهند.  باید بدانید که این نوع خاموش کننده ها باید هر زمان آماده استفاده باشند تا در زمان حریق بتوان از آن به راحتی استفاده کرد. در زمان بروز آتش سوزی شما زمان کوتاهی را برای استفاده از کپسول های آتش نشانی دارید بنابراین استفاده از این خاموش کننده ها فقط در زمانی انجام خواهد شد که بتواند عملکرد درستی را از آن مشاهده کرد به همین جهت اهمیت کپسول های آتش نشانی بر همگان آشکار است. استفاده از کپسول های آتش نشانی باید مناسب با مکان مورد نظر باشد یعنی در هر مکان می توان از یک یا چند کپسول آتش نشانی در حجم مناسب استفاده کرد.

https://sharjkapsol.com/ 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home