هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 22:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16:53
دوشنبه 13 مرداد 1399 16:51 ساعت
2020-8-3 16:53:11
شناسه خبر : 338294
یکی از اشتباهاتی که هنگام برگزاری کلاس آنلاین رخ می‌دهد این است که عده‌ای از افراد شبکه‌های اجتماعی را بستر مناسبی برای برگزاری کلاس آنلاین می‌دانند.
یکی از اشتباهاتی که هنگام برگزاری کلاس آنلاین رخ می‌دهد این است که عده‌ای از افراد شبکه‌های اجتماعی را بستر مناسبی برای برگزاری کلاس آنلاین می‌دانند.
در صورتی که یک جایگزین مناسب برای این روش به نام نرم افزار کلاس آنلاین وجود دارد. این نرم افزار امکانات بیشتری از  شبکه اجتماعی پوشش می‌دهد. نرم افزار کلاس آنلاین امکانات زیادی از جمله حضور و غیاب، صحبت همزمان بین کاربران، وبکم‌های نامحدود، ضبط ویدو از کلاس را برای شما فراهم آورده است، که این امکانات را در هیچ شبکه اجتماعی نمی‌توان یافت.

یکی از نکات قابل توجه این است که نصب و راه اندازی نرم افزار کلاس آنلاین به سادگی قابل انجام نیست و نیازمند امکاناتی از قبیل سرور و نیروی متخصص است. نکته قابل توجه این است که سرویس دهندگان و اجاره دهندگان کلاس آنلاین قادر خواهند بود با کمترین هزینه این خدمات را ارائه دهند.

کدام نرم افرار کلاس آنلاین؟

بعد از الزام داشتن یک نرم افزار مناسب برای برگزاری کلاس آنلاین نوبت به انتخاب بهترین نرم افزار کلاس آنلاین می‌رسد. یکی از مشخصه‌های داشتن یک نرم افزار کلاس آنلاین خوب قابلیت یوزرفرندلی یا کاربرپسند بودن آن است. به زبان دیگر دسترسی ساده کاربران به این نرم افزار است. از دیگر امکانات یک کلاس خوب مواردی است که در زیر تک تک آن را ذکر خواهیم کرد:

 • صدا و تصویر با بهترین کیفیت
 • کاستن هزینه‌ها
 • امکان ضبط ویدئو
 • پشتیبانی مناسب
 • نیاز به نصب نرم افزار نیست
 • امکان نظرسنجی
 • امکان اشتراک گذاری تخته وایتبرد تعاملی
 • امکان تعامل دو جانبه استاد و مدرس
 • امکان ویرایش کدهای نرم افزار
 • امکان ارسال اس ام اس یادآوری به استاد و کاربران
 • امکاناتی مانند اتصال LMS
 • امکان ایجاد بی نهایت کلاس و یوزر

ارائه رایگان نرم افزار کلاس آنلاین

به هیچ وجه نیاز نیست به خاطر رایگان بودن شبکه‌های اجتماعی به آن تکیه کرد. برگزاری کلاس آنلاین در رومیت عملا رایگان است زیرا شما صرفا هزینه سرور و کارشناس فنی جهت نصب نرم افزار را پرداخت می‌کنید.

معرفی بهترین نرم افزارهای کلاس آنلاین

بیشتر نرم افزارهای کلاس آنلاین خارجی دارای مشکل تحریم هستند بنابراین کارایی آنچنانی ندارند.در این مطلب قصد داریم جدای از بحث تحریم بهترین نرم افزارهای کلاس آنلاین را معرفی کنیم و در ادامه عالی‌ترین نرم افزار کلاس آنلاین را معرفی کنیم.

نرم افزار فارسی برگزاری کلاس آنلاین بیگ بلوباتن

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین بیگ بلوباتن اختصاصی شده توسط رومیت جز معدود نرم افزارهایی است که مشکل تحریم ندارد و به زبان فارسی ارائه می‌شود. علاوه بر این دارای ویژگی‌هایی می‌باشند که کمتر نرم افزاری این ویژگی‌ها را دارد.

 

 

 

امکانات نرم افزار کلاس آنلاین رومیت

§کاملا امن و رمزگذاری شده

نرم افزار رومیت درای امنیت قابل قبولی است. با استفاده از سیستم‌های احراز هویت و گواهی نامه‌های امنیتی خیال شما بابت امنیت نرم افزار راحت باشد.

§استفاده از تعداد زیادی دوربین وبکم

داشتن یک ارتباط تصویری با حداکثر وبکم بسیار اهمیت دارد. با این حساب شما قادر خواهید بود ارتباط خود را با کاربران حفظ کنید.

§ورود با یک کلیک به کلاس

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار کلاس آنلاین بیگ بلوباتن این است که ورود  از طریق مرورگرهایی مانند سافاری، موزیلا، فایرفاکس و کروم و تنها با یک کلیک امکان پذیر است.

تماس با مشاوران رومیت: 021-91090414

ویژگی‌ نرم افزار کلاس آنلاین Bigbluebutton

 • رفع مشکل تحریم
 • اتاق استراحت
 • ارائه محتوای چند رسانه‌ای
 • امکان اشتراک گذاری دسکتاپ
 • امکان استفاده از تخته وایتبرد
 • ضبط و ذخیره ویدئو کلاس
 • امکان چت دو طرفه
 • امکان حضور در کلاس با استفاده از موبایل
 • امکانی به نام اس ام اس یادآوری
 • امکان اجازه گرفتن دانش آموزان برای پرسیدن سوال
 • امکان نظرسنجی بین دانش آموزان
 • خاصیت متن باز بودن و قابل ادیت بودن کدها

تماس با مشاوران رومیت: 021-91090414

نرم افزار کلاس آنلاین ادوب کانکت

نرم افزار محبوب دیگر در دنیا برای برگزاری کلاس آنلاین نرم افزار کلاس آنلاین ادوبی کانکت است. این نرم افزار دارای ترجمه فارسی نمی‌باشد همچنین متن باز نیست اما هر ساله این نرم افزار آپدیت می‌شود.

امکانات نرم افزار کلاس آنلاین ادوبی کانکت

§امکان تغییر ظاهر کلاس

از امکانات جذاب نرم افزار ادوبی کانکت امکان تغییر قالب کلاس است شما با این ویژگی قادر خواهید بود ظاهر کلاس خود را طبق سلیقه خود بچینید.

§امکان برگزاری نظر سنجی

ادوب کانکت هم مشابه نرم افزار بیگ بلوباتن دارای امکان نظرسنجی است. شما با این امکان قادر خواهید بود یک نظر سنجی موثر بین دانشجویان ایجاد کنید و در انتها نمودار این نظر سنجی را به اشتراک بگذارید.

§امکان تخته وایتبرد الکترونیکی

امکان تخته وایتبرد الکترونیکی بین ادوب کانکت و رقیب خود یعنی بیگ بلوباتن مشترک است. و تقریبا می‌توان گفت این امکان در تمامی نرم‌افزارهای کلاس آنلاین وجود دارد. شما قادر خواهید بود با استفاده از قلم نوری و صفحه تاچ محتوای خود را به اشتراک بگذارید.

§امکان اشتراک دسکتاپ

یکی از اشتراک‌ نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش است. با امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش قادر خواهید بود دسکتاپ و یا نرم افزارهایی که روی دسکتاپ باز شده اند را تدریس نمایید. این ویژگی در ادوبی و بیگ بلوباتن یکسان است.

§امکان چت دو طرفه

با این امکان شما قادر خواهید بود نظرات کاربران را در قالب پیام دریافت و همه کاربران قادر به مشاهده این پیام‌ها خواهند بود.

§وبکم اشتراکی

با این امکان شما قادر خواهید بود وبکم را برای حداکثر دونفر فعال نمایید.

§اتاق زیر مجموعه

با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود کلاس را به چند کلاس زیر مجموعه تبدیل کنید و هر یک از اعضای کلاس را به یک اتاق زیر مجموعه اختصاص دهید. نکته قابل توجه این است که در این نوع کلاس‌ها این است که استاد قادر خواهد بود به تمامی کلاس‌ها سر بزند و در پایان اتمام کلاس را بزند.

§امکان ضبط کلاس

یکی دیگر از امکانات خاص که در تعداد کمی نرم افزار وجود دارد امکان ضبط کلاس است. شما با فشردن دکمه توقف می‌توانید بین ضبط کلاس وقفه ایجاد کنید.

نرم افزار ادوبی کانکت یا بیگ بلوباتن

در زیر یک مقایسه ساده بین امکانات ادوبی کانکت و بیگ بلوباتن خواهد شد و در پایان قضاوت را به عهده شما خواهیم گذاشت.

§محیط نرم افزار

با یک مقایسه ساده بین محیط دو نرم افزار کلاس آنلاین ادوبی و بیگ بلوباتن خواهید فهمید که محیط نرم افزار ادوبی کانکت بسیار شلوغ و پیچیده است اما نرم افزار بیگ بلوباتن دارای یک محیط ساده  است.

§اتصال با api

با استفاده از api می‌توانید سیستم کلاس آنلاین را در cms های مختلف استفاده نمایید. در صورتی که ادوبی کانکت تنها امکان اتصال به دروپال را دارد.

تماس با مشاوران رومیت: 021-91090414

§دسترسی کاربران به کلاس بدون نصب اپلیکیشن

یکی از قابلیت‌های نرم افزار بیگ بلوباتن امکان دسترسی به کلاس تنها با یک کلیک است و نیازی به نصب نرم افزار ندارد. در صورتی که جهت استفاده از ادوبی کانکت نیاز به نصب نرم افزار دارید.

§امکان بازپخش ویدئو کلاس

با استفاده از هر دو نرم افزار کلاس آنلاین قادر خواهید بود ویدئو را به صورت بازپخش  مشاهده نمایید. با نرم افزار ادوبی کانکت قادر خواهید بود به لینک بازپخش دسترسی پیدا کنید. در صورتی که با استفاده از نرم افزار بیگ بلوباتن قادر خواهید بود بدون نصب نرم افزار به لینک بازپخش دسترسی داشته باشید.

§مدیریت کلاس و اعضای کلاس

امکان مدیریت کلاس‌ها و دانش‌آموزان در نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین بیگ بلوباتن وجود دارد.

§زبان فضای کلاس همچنین مدیریت کلاس

محیط کلاس در نرم افزار بیگ بلوباتن فارسی است در صورتی که زبان کلاس در ادوبی کانکت انگلیسی است. یکی دیگر از نکات مهم  این است که فضای مدیریت کلاس یا داشبورد ادوبی کانکت انگلیسی است اما بیگ بلوباتن فارسی است.

تصمیم نهایی با شماست کدام نرم افزار بیگ بلوباتن یا ادوبی کانکت؟

در پایان قضاوت را به عهده شما خواهیم گذاشت موارد بالا را یک به یک بررسی کنید. و با مقایسه این دو نرم افزار با توجه به نیار خود تصمیم نهایی را بگیرید. در پایان باید گفت لذت گشت و گذار و تست کلاس آنلاین رایگان رومیت را از دست ندهید.