هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 20:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 14:49
چهارشنبه 11 مهر 1397 14:41 ساعت
2018-10-3 14:49:32
شناسه خبر : 293686
دولت با دلار 4200 تومانی به زائران مظلوم اباعبدالله (ع) کمک کند(...) نگذارید اربعین در ایران سرد بشود، این خواست اسرائیل و آمریکا است.  اربعین اباعبدالله(ع) از ده میلیون بمب هیروشیما برای آمریکا و اسرائیل ضررش سنگین تر است.
دولت با دلار 4200 تومانی به زائران مظلوم اباعبدالله (ع) کمک کند(...) نگذارید اربعین در ایران سرد بشود، این خواست اسرائیل و آمریکا است. اربعین اباعبدالله(ع) از ده میلیون بمب هیروشیما برای آمریکا و اسرائیل ضررش سنگین تر است.

گروه معارف - رجانیوز: «اولین شکوفه‌های عاشورایی در اربعین شکفته شد. اولین جوشش‌های چشمه‌ی جوشان محبت حسینی - که شطّ همیشه جاری زیارت را در طول این قرن‌ها به راه انداخته است - در اربعین پدید آمد. مغناطیس پُرجاذبه‌ی حسینی، اولین دل‌ها را در اربعین به سوی خود جذب کرد؛ رفتن جابربن‌عبداللَّه و عطیّه به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین، سرآغاز حرکت پُربرکتی بود که در طول قرن‌ها تا امروز، پیوسته و پی درپی این حرکت پُرشکوه‌تر، پُرجاذبه‌تر و پُرشورتر شده است و نام و یاد عاشورا را روزبه‌روز در دنیا زنده‌تر کرده است».1

 

به گزارش رجانیوز؛ چندین سال است که راهپیمایی اربعین به روز شمار محبان اباعبدالله(ع) و قلب تپنده جهان اسلام تبدیل شده است. اتفاقی که اوج قدرت و وحدت مسلمین را به نمایش گذارده و استکبار جهانی را نگران کرده است. 

 

هر ساله با فرارسیدن موسم اربعین حسینی(ع)، شیعیان و محبین آن حضرت، از ایران و عراق گرفته تا قلب اروپا و آمریکا آماده مانور جهانی اربعین حسینی می شوند. عراقی ها هر آنچه دارند به میان میدان می آورند تا از زائران ولی نعمتشان خوب پذیرایی کنند. ایرانی ها موکب می زنند و به زوار خدمات می دهند. هر کس به نوبه خود تلاش می کند تا خاری به پای زائری اصابت نکند و تشنگی بر احدی چیره نشود و  زائران حسینی (ع) با حال و خاطره خوب به زیارت تاکید شده اربعین بپردازند. 

 

سال هاست که این مانور قدرت و اتحادِ اربعین حسینی(ع)، دشمنان را ترسانده است تا آنجا که از هیچ تلاشی برای ممانعت از برگزاری این راهپیمایی عظیم جهانی فروگذار نمی کنند. برنامه ریزی های چندین ساله، خرج پول های کلان، ایجاد تهدید های امنیتی و اقتصادی و ده ها شرارت دیگر هیچ کدام نتوانسته اندکی از شکوه راهپیمایی اربعین حسینی(ع) بکاهد بلکه هر سال بر عظمت و شکوه آن افزوده می شود. 

 

امسال هم علی رغم تمامی فشار های اقتصادی و معیشتی خیل مشتاقان راهپیمایی اربعین متقاضی شرکت در این حرکت عبادی - سیاسی  هستند اما دولت و نهاد های مسئول موظف اند تا روند برگزاری راهپیمایی اربعین اعم از ارائه دلار دولتی، تسهیل روند خروج از کشور، کاهش مبالغ پرداختی برای ویزا، فراهم آوردن امکانات و وسائل رفاهی در مرز و جاده های مواصلاتی به مرزهای غرب کشور ، تسهیل نمایند. 

 

رهبر انقلاب هم همواره تاکید داشته اند تا روند برگزاری راهپیمایی اربعین تسهیل شود. در همین راستا حجت الاسلام پناهیان طی مصاحبه ای در سال 93 به توصیه رهبر انقلاب اشاره کرده اند: 

اولاً امسال رهبر معظم انقلاب توصیه به حضور بیشتر در مراسم اربعین کربلای معلی فرموده‌اند و به مسئولین مربوطه نیز دستور داده‌اند تا آنجا که می‌توانند تسهیلات لازم را برای زائران اربعین فراهم کنند. ایشان بهتر از هرکسی به آثار بابرکت معنوی و سیاسی این همایش عظیم توجه دارند و طبیعی است که پیاده‌روی برای زیارت کربلا، که مورد توصیه‌ی اکید ائمه‌ی معصومین ‌علیهم‌السلام بوده است، مورد اهتمام ایشان باشد و این تجمعی که موجب تقویت جبهه‌ی حق علیه باطل است، مورد عنایت ایشان قرار گیرد. رهبر انقلاب برای زیارت اربعین امسال، خطاب به مسئولان تأکید داشتند که راه زیارت اربعین را هموار کنند و از نزدیک شاهد بودم که ایشان تا چه میزان برای اربعین امسال اهمیت قائل هستند و نقش اربعین را در تقویت قدرت اسلام بسیار زیاد می‌دانند. با توجه به اوضاع فعلی منطقه، با شرکت در زیارت اربعین، باید دشمن را ناامید کنیم.

 

اخیرا هم آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع معظم تقلید قم، طی نامه ای به رییس جمهور خواستار تسهیل روند برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی شدند. ایشان در بخشی از این نامه فرموده اند: 

حال با توجه به نزدیکی ایام زیارت اربعین حسینی علیه‌السلام و اشتیاق خیل عاشقان به حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی لازم است تمهیداتی اندیشیده شود تا هزینه این مراسم بین‌المللی که به نوعی بهترین جلوه تعظیم شعائر دینی است با کاهش قابل‌توجه همراه شود تا دل‌سوختگان حسینی محروم از آن نشوند. شکی نیست که این نظام و مملکت با فرهنگ حسینی و درس گرفتن از قیام عاشورا فتنه‌ها و مشکلات را پشت سر گذاشته است و تمام مسئولین مملکتی از صدر تا ذیل مدیون خون اباعبدالله الحسین علیه‌السلام هستند، لذا با توجه به افزایش غیرمنطقی قیمت دلار و هزینه‌های جانبی لازم است تمهیداتی بیش از گذشته برای ارائه تسهیلات نقدی و غیر نقدی دیگر جهت تشرف زوار اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در نظر گرفته شود تا شاید از این طریق ادای دینی بسیار کوچک توسط مسئولین محترم نسبت به ساحت نورانی امامت شود.

 

 

 

بعد از آن هم آیت الله شیخ حسین انصاریان، خطیب و دانشمند مشهور کشورمان در یکی از خطابه های خود، تسهیل برگزاری راهپیمایی جهانی اربعین را خواستار شده است:

 

اربعین نزدیک است، امام صادق (ع) می فرمایند بسیاری از شیعیان ما نمی توانند به زیارت بروند؛ کسانی که قدرت دارند پول بدهند تا مستضعفان به زیارت بروند. در مسیر  حج واجب اگر احتمال ضرر بدهید مستطیع نیستید، نروید؛ اما اگر در راه حسین(ع) یقین به خطر هم داشته باشید بروید. 
 
پولدارها، دولت! ، اگر می توانی با دلار 4200 به این زائران مظلوم اباعبدالله که نمی توانند اربعین امسال بروند کمک کن ، باید دلار 14 و 15 هزار تومان بخرند. با محبت اعلام کن ، بیایید اسم بنویسید و 4200 تومان بروید ویزا بگیرید. امام صادق(ع) می فرماید اگر کسی برای زیارت حسین(ع) ما پول بدهد، عین این است که خودش رفته باشد زیارت. 
 
نگذارید در ایران اربعین سرد بشود ، این خواست اسرائیل و آمریکا است. اربعین اباعبدالله(ع) از ده میلیون بمب هیروشیما برای آمریکا و اسرائیل ضررش سنگین تر است.

 


آیت الله انصاریان.mp4 | دانلود فیلم

 

دولت باید در راستای اجرای هر چه باشکوه تر راهپیمایی اربعین حسینی(ع) و از طرفی اجابت توصیه علما و مراجع تقلید و در راس آن ها تاکید دائمی رهبر انقلاب تصمیمات جدیدی در ارائه دلار دولتی و کاهش هزینه های راهپیمایی و افزایش خدمات رفاهی زائران اربعین حسینی(ع) اتخاذ کند تا راهپیمایی امسال هم

با شکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

1.پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب ۸۵/۰۱/۰۱