هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 17:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 فروردين 1400 ساعت 13:41
دوشنبه 30 فروردين 1400 13:35 ساعت
2021-4-19 13:41:22
شناسه خبر : 346558
طبق آخرین اخباری که از جبهه‌های یمن به گوش می‌رسد، ارتش و انصارالله یمن با تحت کنترل گرفتن رشته‌کوه‌های «البلق القبلی» که مشرف به مأرب هستند، اکنون در آستانه محاصره مرکز این شهر راهبردی قرار دارند.
طبق آخرین اخباری که از جبهه‌های یمن به گوش می‌رسد، ارتش و انصارالله یمن با تحت کنترل گرفتن رشته‌کوه‌های «البلق القبلی» که مشرف به مأرب هستند، اکنون در آستانه محاصره مرکز این شهر راهبردی قرار دارند.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: پس از گذشت شش سال از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن، اکنون شرایط نسبت به روزهای ابتدایی جنگ تغییر کرده است. از یک سو سعودی ها خود را در باتلاق یمن می‌بینند که هر چه دست و پا بزنند بیش‌تر غرق می‌شوند، از سوی دیگر نیز یمنی‌ها هر روز موفقیت‌های چشم‌گیری را رقم می‌زنند.

 

به گزارش رجانیوز، طبق آخرین اخباری که از جبهه‌های یمن به گوش می‌رسد، ارتش و انصارالله یمن با تحت کنترل گرفتن رشته‌کوه‌های «البلق القبلی» که مشرف به مأرب هستند، اکنون در آستانه محاصره مرکز این شهر راهبردی قرار دارند.

 

بنابه گزارش پایگاه خبری المیادین، وزارت دفاع یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن به منظور محاصره شهر مأرب، در حال آماده سازی برای ورود از محورهای غربی و جنوبی، به داخل شهر هستد.

 

شهر مأرب برای نیروهای مقاومت یمن از آن حیث که اولین و بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف سعودی و رئیس جمهور مستعفی یمن محسوب می‌شود، دارای اهمیت بالایی است. از همین رو بنا به گزارش خبرگزاری مهر، جنگنده‌های رژیم سعودی به منظور ممانعت از تداوم پیشروی نیروهای مقاومت یمن در جبهه مأرب، مناطق مختلف این استان را طی روزهای اخیر هدف سنگین‌ترین حملات هوایی قرار داده‌اند. در همین ارتباط، شبکه المسیره یمن با انتشار گزارشی اعلام کرده است: جنگنده‌های سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته مناطق مختلف مأرب را هدف حملات گسترده قرار دادند.

 

اما آنچه در میدان عمل مشخص است، این است که طبق گفته وزارت دفاع یمن، ارتش و نیروهای مردمی این کشور بیش از هر زمان دیگری به آزادی شهر استراتژیک مأرب نزدیک شده‌اند و در روزهای آینده باید منتظر خبر آزادی کامل این شهر از لوث ائتلاف سعودی باشیم.