هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 شهريور 1402
ساعت 15:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 دى 1399 ساعت 15:10
شنبه 27 دى 1399 14:55 ساعت
2021-1-16 15:10:45
شناسه خبر : 343582
شهیدان من سه قطره بودند در برابر اقیانوس شهدا. بارها گفته‌ام که ای کاش به تعداد تار موی سرم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم. شرمنده‌ام که چرا آن‌قدر کم بودند؛ ای کاش زیاد بودند.
شهیدان من سه قطره بودند در برابر اقیانوس شهدا. بارها گفته‌ام که ای کاش به تعداد تار موی سرم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم. شرمنده‌ام که چرا آن‌قدر کم بودند؛ ای کاش زیاد بودند.

گروه زنان و خانواده-رجانیوز: در جایی نه چندان دور از ما، مادرانی زندگی می‌کنند که فرزندانشان را در راه دفاع از عقیده و وطن فدا کرده‌اند و باز هم خود را مدیون و شرمندۀ انقلاب اسلامی می‌دانند و آرزو می‌کنند کاش فرزندان بیشتری داشتند تا به انقلاب تقدیم کنند. یکی از این مادران، سرکار خانم خالقی‌پور هستند که سه شهید در دامان خود پرورش داده‌اند و تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

 

رجانیوز با سرکار خانم خالقی‌پور گفت و گو کرده است. ایشان معتقد است هر کس به اندازۀ خود وظیفه‌ای دارد که اگر آن وظیفه را به درستی انجام ندهد، باید در پیشگاه شهدا پاسخگو باشد. آنان از هر آن‌چه داشتند گذشتند و جانشان را در راه اسلام و ایران فدا کردند. ایشان می‌گوید شهیدان من سه قطره بودند در برابر اقیانوس شهدا و شرمنده‌ام که چرا آن‌قدر کم بودند؛ ای کاش زیاد بودند.

 

متن زیر گفت و گوی کامل رجانیوز با سرکار خانم خالقی‌پور مادر شهیدان خالقی‌پور می‌باشد:

 

*خانم خالقی‌پور، امروزه جامعۀ ما با مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی و شیوع بیماری کرونا و عوارض اجتماعی و اقتصادی آن روبروست که به اختلافات خانوادگی دامن زده است. به نظر شما راهکار حل این تعارضات چیست؟

توصیۀ من به زوج‌های جوان این است که با وجود این سختی‌ها، در اختلافات زناشویی کمی صبر و حوصله به خرج دهند. در دوران جوانی ما هم مشکلات زیادی وجود داشت؛ از جمله مشکلات مالی، مشکل مسکن، کمبود محبت از جانب برخی پدر و مادرها و ... .قرآن به ما می‌گوید در سختی‌ها و ناراحتی‌ها، از صبر و نماز کمک بگیرید. رفتار زن و شوهر هنگام بروز تعارض منوط به تربیت خانوادگی آن دو نفر است. منِ مادر اگر فرزندم را درست تربیت کنم، این فرزند زمانی که بزرگ می‌شود و ازدواج می‌کند، خیلی در زندگی‌اش تنش ایجاد نمی‌شود، تقاضای بی‌مورد ندارد و خواسته‌های خود را مطابق با شرایط زندگی خودش تنظیم می‌کند.