هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 09:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 14:57
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 14:53 ساعت
2024-5-15 14:57:27
شناسه خبر : 380876
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تاکنون در پهنه ۱۳۷ میلیون هکتاری اراضی منابع طبیعی ۱۳۵ میلیون هکتار حدنگاری شده است و به بیان دیگر ۹۹.۵ درصد از اراضی منابع طبیعی حدنگاری و اسناد آن صادر و به متولیان تحویل داده شده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تاکنون در پهنه ۱۳۷ میلیون هکتاری اراضی منابع طبیعی ۱۳۵ میلیون هکتار حدنگاری شده است و به بیان دیگر ۹۹.۵ درصد از اراضی منابع طبیعی حدنگاری و اسناد آن صادر و به متولیان تحویل داده شده است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: حسن بابایی در آیین رونمایی از تمبر اختصاصی و سند الکترونیک سازمان ثبت اسناد که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه برگزار شد، درباره آخرین وضعیت حدنگاری اظهار داشت: یکی از مهمترین راهبردها در سازمان ثبت و از برنامه‌های کاربردی و کلان نظام، اجرای قانون حدنگاری است.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد: تاکنون در پهنه ۱۳۷ میلیون هکتاری اراضی منابع طبیعی ۱۳۵ میلیون هکتار حدنگاری شده است. به بیان دیگر ۹۹.۵ درصد از اراضی منابع طبیعی حدنگاری و اسناد آن صادر و به متولیان تحویل داده شده است.
 
بابایی افزود: در حوزه پهنه کشاورزی که تقاضا محور است، بسیاری از کشاورزان از حدنگاری اراضی کشاورزی استقبال نمی‌کردند و تصور می شد در صورت حدنگاری این اراضی، یارانه صاحبان آن قطع خواهد شد و یا مسائل حاشیه ای در این رابطه وجود داشت و عنوان می شد که در صورت حدنگاری از مردم مالیات گرفته خواهد شد که در این رابطه فرهنگسازی‌های خوبی صورت گرفت.
 
۶۰ درصد از اراضی کشاورزی حدنگاری شده است
وی اضافه کرد: در پایان سال ۱۴۰۰، تنها چهار درصد از اراضی کشاورزی حدنگاری شده بود اما امروز ۶۰ درصد از اراضی کشاورزی معادل ۹ میلیون هکتار حدنگاری شده است و اکنون شاهد رشد ۱۵ برابری در این حوزه هستیم و هشت میلیون و ۹۲۲ هزار و ۴۴۴ قطعه کشاورزی حدنگاری و تثبیت شده است.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد اراضی کشاورزی ۱۰ استان حدنگاری انجام شده و پیش بینی ما این است که تا پایان سال جاری ۸۰ درصد حدنگاری اراضی کشاورزی انجام می‌شود همچنین تا پایان ۱۴۰۴ حدنگاری اراضی کشاورزی را به اتمام برسانیم و جشن پایان حدنگاری اراضی کشاورزی برگزار خواهیم کرد.
 
بابایی با اشاره به موانع انجام حدنگاری در کشور گفت: در برخی از استان ها مساحت های اراضی کشاورزی واقعی نیستند؛ در گذشته برای دریافت سهمیه کود، سم و.... مساحت های بیشتری اعلام شده است. طی هفته گذشته استان های کرمان، زنجان و گیلان این مساحت ها را واقعی کردند و استان های خوزستان، آذربایجان غربی، گلستان و کهکیلویه و بویراحمد اعلام کردند تا پایان هفته مساحت های خود را واقعی خواهند کرد.
 
انتهای پیام/