هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 10:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 ارديبهشت 1403 ساعت 16:24
شنبه 1 ارديبهشت 1403 16:08 ساعت
2024-4-20 16:24:05
شناسه خبر : 379758
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مجلس شورای اسلامی گفت: دستور ضربتی و پیگیری‌های مداوم رئیس‌جمهور و حضور میدانی وزیر کشور در منطقه سبب کاهش مشکلات سیل در استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های آب، برق و راه‌های مواصلاتی شده است.
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مجلس شورای اسلامی گفت: دستور ضربتی و پیگیری‌های مداوم رئیس‌جمهور و حضور میدانی وزیر کشور در منطقه سبب کاهش مشکلات سیل در استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های آب، برق و راه‌های مواصلاتی شده است.
گروه سیاست-رجانیوز: اسماعیل حسین زهی درباره اقدامات اخیر دولت برای مهار سیل در استان سیستان و بلوچستان و خدمات رسانی به مردم اظهار داشت: بارش‌های سیل آسای اخیر در این استان به تاسیسات آب ۲۸۹ روستا و ۶ شهر استان آسیب وارد کرد.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد: بارندگی‌های شدید در جنوب استان و بالا آمدن سطح آب مشکلاتی را برای مردم جنوب ایجاد کرد به نحوی که برق ۳۰۰ روستا قطع شد و راه‌های حدود بیش از ۳۰۰ روستا نیز آسیب دید.
 
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با اشاره دستورات رئیس جمهور برای رفع مشکلات مناطق سیل زده افزود: معاون اول رئیس جمهور نیز پیگیر حل مسائل ایجاد شده به دلیل وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان است و وزیر کشور نیز همراه با سایر ارگان‌ها و نهادهای مرتبط، در منطقه حاضر شد تا بهسازی راه های ارتباط با سرعت بیشتری انجام شود.
 
حسین زهی با اشاره به اینکه اکنون ارتباط محور چابهار به نیکشهر برقرار شده و بهسازی محور چابهار - کنارک و زرآباد هم در حال انجام است، گفت: بر اساس اقدامات انجام شده، برق اکثر روستاها وصل و مشکلات فیبرنوری آنها برطرف شده است.
 
وی تصریح کرد: بیشترین خسارت به زیرساخت‌های استان سیستان و بلوچستان از قبیل راه‌های جاده‌ای و مواصلاتی وارد شده و در این بخش وزارت راه وشهرسازی اقدامات لازم را انجام داده است.
 
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم کاری‌های دولت‌های قبل بحران‌های طبیعی را در استان سیستان و بلوچستان افزایش داده است، یادآورشد: ایجاد پل، جاده و راه‌های فرعی و اصلی باید در دولت‌های قبل انجام می‌شد تا در شرایط بارندگی سخت، مانع آسیب به راه‌های ارتباطی، روستایی و زیرساخت‌های استان شود. چرا که جاده‌ها و راه‌های اصلی و فرعی استان هم سطح زمین هستند و در زمان افزایش بارندگی تخریب می‌شوند.
 
حسین زهی با اشاره به جنس خاک در بیشتر مناطق سیستان و بلوچستان که بافت ریزدانه دارد، تصریح کرد: این بافت مانع نفوذ آب به داخل آن می‌شود که در زمان بارندگی شدید، آب و سیلاب بالا آمده و به زیرساخت‌های استان آسیب می‌زند.
 
وی با بیان اینکه اکثر وزرای دولت از مناطق سیل زده بازدید کرده و دستورات لازم را در این باره اعلام کردند، گفت: امید است با دستوراتی که برای اجرای سریع مشکلات زیرساختی داده شده، هرچه زودتر مشکلات مناطق سیل زده رفع شود تا مردم بتوانند از امکانات لازم استفاده کنند.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بازنگری در بهبود زیرساخت‌های آب و فاضلاب، برق، جاده‌های مواصلاتی شهری و روستایی از جمله اقدامات مهم دولت در همین چند روز اخیر است که نسبت به بازسازی و بهسازی آنها دستورات لازم داده شده و بهبود آنها در حال انجام است.
 
انتهای پیام/