هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 01:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 فروردين 1403 ساعت 21:39
دوشنبه 27 فروردين 1403 21:31 ساعت
2024-4-15 21:39:00
شناسه خبر : 379279
یک تحلیلگر عرب درباره پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تجاوزگری رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق، گفت عملیات کوبنده ایران، آرزوی همه عرب ها و مسلمانان در سراسر دنیا بود.
یک تحلیلگر عرب درباره پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تجاوزگری رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق، گفت عملیات کوبنده ایران، آرزوی همه عرب ها و مسلمانان در سراسر دنیا بود.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: «علی الزبیدی» کارشناس شبکه النجباء عراق در برنامه «جمله مفیده» درباره پاسخ جمهوری اسلامی ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری کشورمان در دمشق، گفت: برایمان آرزو بود که اسرائیل با این شدت در هم کوبیده شود.
 
به گزارش رجانیوز، وی تأکید کرد: گفته می شود در پایگاه نفتالین، ۴۴ افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی کشته شده اند و وضعیت ۱۸ افسر دیگر نیز بسیار وخیم است.
 
الزبیدی افزود: این عملیات، برای مسلمانان و عرب ها در همه مناطق یک آرزو بود.
 
این کارشناس عراقی تصریح کرد: ارزیابی های اولیه نشان دهنده آن است که میزان خسارت وارده به رژیم صهیونیستی بر اثر حمله شب گذشته ۱.۳ میلیارد دلار بوده است.
 
الزبیدی با اشاره به خویشتنداری ایران و خودداری از واکنش شتابزده، گفت: ایران فقط ۱۴ روز منتظر ماند. در ابتدای ماه آوریل، کنسولگری اش مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت و در بامداد ۱۴ آوریل به این حمله پاسخ داد.
 
الزبیدی افزود: عده ای به دلیل صبر و بردباری و برنامه ریزی که از ایران دیده بودند، بر این باور بودند که ایران پس از چهار تا شش ماه یا یک سال به این تجاوز رژیم صهیونیستی پاسخ خواهد داد. اما ایران با برنامه ریزی دقیق و دقت بالا به رژیم اشغالگر پاسخ داد که میزان خسارات آن، ۱.۳ میلیارد دلار بود.
 
کارشناس عراقی با اشاره به خسارت های جانبی این حمله برای رژیم اشغالگر تصریح کرد: به دنبال پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی، شرکت های بیمه در سرزمین های اشغالی میلیاردها دلار دچار خسارت شدند. موضوع دیگر، فرار صهیونیست ها از سرزمین های اشغالی است که با توجه به اینکه صهیونیست ها از مناطق مختلف دنیا به سرزمین های اشغالی آمده اند، بخش زیادی از آنها به فکر فرار از این منطقه افتاده اند.
 
الزبیدی با اشاره به خسارت وارده به اعتبار رژیم اشغالگر، گفت: قبل از این حمله، رژیم صهیونیستی از امنیت نسبی برخوردار بود و از سال ۱۹۴۸ تاکنون، هیچ کدام از حاکمان عرب به اسرائیل حمله نکرده است. بلکه آنها حافظان این رژیم بوده اند.
 
انتهای پیام/