هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 12:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 اسفند 1402 ساعت 15:10
شنبه 12 اسفند 1402 15:08 ساعت
2024-3-2 15:10:22
شناسه خبر : 376344
 دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای صدور مجوز حرفه‌ای خود باید تا 11 فروردین‌ماه سال 1403، یعنی کمتر از یک ماه دیگر، موضوع مالکیت مشترک را حل کنند و درغیر این‌صورت نمی‌توانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست بیاورند.
دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای صدور مجوز حرفه‌ای خود باید تا 11 فروردین‌ماه سال 1403، یعنی کمتر از یک ماه دیگر، موضوع مالکیت مشترک را حل کنند و درغیر این‌صورت نمی‌توانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست بیاورند.
گروه ورزشی - رجانیوز: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای صدور مجوز حرفه‌ای خود باید تا 11 فروردین‌ماه سال 1403، یعنی کمتر از یک ماه دیگر، موضوع مالکیت مشترک را حل کنند و درغیر این‌صورت نمی‌توانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست بیاورند. در این میان، خبرهای رسیده حاکی از آن است که پس از سال‌ها انتظار و وعده‌های داده شده، مشکل مالکیت مشترک سرخابی‌ها در آستانه حل شدن قرار دارد و طبق اعلام وزیر ورزش و جوانان تا پیش از موعد مقرر، این موضوع نهایی خواهد شد.
 
 در چند وقت اخیر جلسات متعددی برای تعیین مالک جدید دو باشگاه برگزار شده و در آخرین جلسه که روز پنجشنبه پیرامون این موضوع برگزار شد، نشست مشترکی در وزارت ورزش و جوانان با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، رضا درویش و علی خطیر مدیران‌عامل دو باشگاه و مدیران کمیته صدور مجوز حرفه‌ای تشکیل شد. به گزارش تسنیم، پروسه واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس یک قدم جلوتر از استقلال است و احتمالاً سرخ‌های پایتخت به‌عنوان اولین باشگاه به مالک جدید واگذار خواهند شد. شنیده می‌شود مالک جدید باشگاه پرسپولیس شرکت تأمین اجتماعی خواهد بود و قرار است پروسه اداری این انتقال بزودی نهایی شود. طبق مقررات، موضوع واگذاری ابتدا باید در هیأت دولت به تصویب برسد، پس از آن قراردادی بین سازمان خصوصی‌سازی و این شرکت امضا و سپس نامه نهایی به سازمان بورس فرستاده شود تا مالکیت 51 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی انتقال یابد. در این زمینه نام شستا، شرکت زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی نیز مطرح شده است. درباره استقلال اما موانعی بر سر انتقال مالکیت این باشگاه به مجموعه‌های پتروشیمی و نفت و گاز وجود دارد و سازمان خصوصی‌سازی در تلاش است آنها را برطرف کند. این بحث نیز مطرح شده که مالکیت‌ آبی‌ها فعلاً در اختیار وزارت ورزش بماند و با توجه به واگذاری پرسپولیس، دیگر مشکل مالکیت مشترک گریبان این باشگاه را نگیرد و بتواند مجوز حرفه‌ای را دریافت کند اما در این صورت، فرضیه دولتی ماندن باشگاه استقلال هم مطرح شده و عده‌ای بر این باور هستند که ممکن است مشکلاتی از این نظر به وجود بیاید. با توجه به این مورد باید دید استقلال در نهایت به مجموعه‌های پتروشیمی و نفت و گاز واگذار می‌شود یا در اختیار وزارت ورزش می‌ماند. آنچه تاکنون مطرح شده همین دو مورد است مگر اینکه در روزهای آینده اتفاقات دیگری رخ دهد.
 
 وعده معاون وزیر ورزش درباره استقلال و پرسپولیس
سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص وضعیت واگذاری استقلال و پرسپولیس گفت: «بحث مالکیت‌ باشگاه‌ها را وزارت ورزش دنبال می‌کند و همان‌طور که وزیر محترم ورزش گفتند، وزارت ورزش دنبال باشگاه‌داری و تیم‌داری نیست و این جزو وظایف وزارت ورزش به شمار نمی‌رود. وظیفه وزارت ورزش نظارت بر باشگاه‌ها است و کارهای خوبی در حال صورت گرفتن است. ان‌شاءالله طی روزها و هفته‌های آینده خبرهای خیلی خوبی دراین باره می‌شنوید. امیدوارم هر چه زودتر تکلیف این دو باشگاه مشخص شود.»
 
منبع: روزنامه ایران
 
انتهای پیام/