هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 15:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 اسفند 1402 ساعت 21:40
شنبه 5 اسفند 1402 21:34 ساعت
2024-2-24 21:40:20
شناسه خبر : 376065
شماری از دانشجویان دانشگاه استنفورد با سر دادن شعارهایی در حمایت از فلسطین خواستار رسیدگی به موضوع نقش این دانشگاه به کمک در جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شدند.
شماری از دانشجویان دانشگاه استنفورد با سر دادن شعارهایی در حمایت از فلسطین خواستار رسیدگی به موضوع نقش این دانشگاه به کمک در جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شدند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دانشجویان طرفدار فلسطین جلسه دانشگاه استنفورد با والدین دانشجویان را قطع کردند.
 
به گزارش رجانیوز، نیروهای امنیتی این دانشجویان معترض را به خارج از جلسه دانشگاه هدایت کردند. این دانشجویان متهم به ارتکاب جرم شدند.
 
مسئولان دانشگاه اعلام کردند این دانشجویان با اقدامات انضباطی روبرو خواهند شد. در طول برگزاری این جلسه، معترضان ایستاده بودند، فریاد می‌زدند و شعار می‌دادند.
 
با گذشت حدود ۴۵ دقیقه از آغاز جلسه، معترضان دو پارچه نوشته را در دست گرفتند و تکه‌های کاغذ را از بالکن به سوی پایین پرتاب کردند که روی آنها نوشته شده بود «بیش از ۲۹ هزار نفر در غزه کشته شده اند»، «اسراییل بمب می‌اندازد و استنفورد سود می کند» و «استنفورد از تاکتیک‌های ترساندن بچه‌های شما استفاده می‌کند.»
 
معترضان با سر دادن شعارهایی همانند «دستان شما به خون فلسطینیان آلوده است»، «فلسطین را آزاد کنید» و «زنده باد آزادی، مرگ بر اشغالگری» در سخنرانی دو مسئول دانشگاه اختلال ایجاد کردند.
 
یکی از معترضان به حضار گفت پدرش توسط نظامیان صهیونیست در غزه کشته شده است.
 
کارکنان و نیروهای امنیتی دانشگاه برخی از معترضان را با توسل به زور از جلسه خارج کردند. پیش تر، ۱۸ معترض به دلیل ایجاد اختلال در یک رویداد دانشگاهی بازداشت شدند.
 
به گفته معترضان، به آنها گفته شده است در تاریخ مشخصی در ماه آوریل باید در دادگاه حاضر شوند.
 
با این حال این معترضان با پارچه‌نوشته‌های خود در مقابل سالن تجمع کردند و به شعار دادن ادامه دادند. یکی از معترضان به نام اِدِر در سخنانی گفت که آنها در این اعتراض شرکت کردند «تا مطالبات دانشجویی را اعلام کنند که شامل رسیدگی نقش دانشگاه استنفورد به کمک به نسل کشی در غزه می‌شود.»
 
درخواست‌های دیگر شامل تحریم نهادها و شرکت‌های «همدست در جنایات جنگی، آپارتاید و نسل‌کشی اسراییل»، درخواست آتش‌بس و تأمین منابع برای فلسطینی‌های خارج از کشور است.
 
انتهای پیام/