هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 08:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 18:40
چهارشنبه 2 اسفند 1402 18:13 ساعت
2024-2-21 18:40:01
شناسه خبر : 375915
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد کشورش قصد مداخله در دولت جدید پاکستان را ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد کشورش قصد مداخله در دولت جدید پاکستان را ندارد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید تشکیل دولت جدید یک موضوع داخلی پاکستان است و آمریکا نمی‌خواهند که در امور داخلی این کشور دخالت کنند.
 
به گزارش رجانیوز، «متیو میلر» در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: اتهامات درباره دخالت یا تقلب در انتخابات پاکستان، باید بطور کامل و شفاف بررسی شود. این تحقیقات باید بر اساس قوانین و رویه‌های خود پاکستان انجام شود.
 
به گفته دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا، وقتی که صحبت از هرگونه ادعا یا اتهام مداخله به میان می‌آید، منظور واشنگتن یک بررسی کامل در این باره است.
 
پس از اعلام نتایج انتخابات پاکستان، هزاران نفر از حامیان حزب اتحاد بزرگ دموکراتیک به دلیل تقلب ادعایی در انتخابات پارلمان پاکستان در استان «سند» به خیابان‌ها آمده‌اند. در شهر «جامشورو» رهبران و حامیان حزب اتحاد بزرگ دموکراتیک تحصن کردند و راه بین حیدرآباد-جامشورو را مسدود کردند و بررسی عادلانه نتایج انتخابات را خواستار شدند. تظاهرات کنندگان پاکستانی معتقدند که برای شکست نامزدهای مستقل مورد حمایت عمران خان، تقلب صورت گرفته است.
 
گفتنی است که ۱۹ حزب سیاسی مذهبی پاکستان با توافق بر یک دستور کار برای همکاری، تشکل جدیدی تحت عنوان «اتحاد بزرک دموکراتیک» تشکیل داده‌اند.
 
انتهای پیام/