هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 13 آذر 1402
ساعت 05:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 آبان 1402 ساعت 13:07
شنبه 20 آبان 1402 11:50 ساعت
2023-11-11 13:07:40
شناسه خبر : 372449
نیروهای مقاومت در غزه از انهدام یک پهپاد شناسایی غول پیکر اسرائیلی به نام «هرون تی پی» خبر دادند.
نیروهای مقاومت در غزه از انهدام یک پهپاد شناسایی غول پیکر اسرائیلی به نام «هرون تی پی» خبر دادند.
گروه بین الملل - رجانیوز: نیروهای مقاومت در غزه از انهدام یک پهپاد شناسایی غول پیکر اسرائیلی به نام «هرون تی پی» خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، گروه مقاومت «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین، امروز (شنبه) در سی و ششمین روز جنگ، از انهدام یک پهپاد غول پیکر ارتش اسرائیل به نام «هرون تی پی» (ایتان) خبر داد.
 
سرایا القدس در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که این پهپاد شناسایی را مورد هدف قرار داده است. پهپاد ایتان با طول بال ۲۶ متر و طول بدنه ۱۳ متر به اندازه یک هواپیمای مسافربری است. ایتان، واژه‌ای عبری و به معنای «با صلابت» است.
 
دقایقی بعد نیز سرایا القدس اعلام کرد که کیبوتس کیسوویم در اطراف غزه را با راکت هدف قرار داده است؛ مناطق مسکونی اطراف غزه خالی از سکنه و محل تجمع نظامیان صهیونیستی است.
 
از سوی دیگر گروه مقاومت عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس نیز خبر داد که با موشک «الیاسین ۱۰۵» سه خودروی زرهی ارتش اسرائیل را در جنوب شهر غزه هدف قرار داده است.
 
سقوط پهپاد ایتان و ادامه حملات راکتی مقاومت به خوبی نشان از شکست صهیونیست‌ها در نابودی توانایی‌های نظامی حماس و جهاد اسلامی دارد.
 
جنگ در حالی امروز وارد سی و ششمین روز خود شد که شب گذشته غزه شاهد شدیدترین حملات از ابتدای جنگ از زمین و آسمان بود و اشغالگران بی مهابا اقدام به بمباران اطراف بیمارستان‌ها کردند. تانک‌های زرهی ارتش رژیم اشغالگر نیز بیمارستان‌های «الرنتیسی» و «النصر» برای کودکان و دو بیمارستان دیگر فعال در حوزه چشم‌پزشکی و سلامت روان را از هر طرف به محاصره درآوردند.