هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 25 تير 1403
ساعت 09:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 خرداد 1402 ساعت 20:03
دوشنبه 1 خرداد 1402 19:46 ساعت
2023-5-22 20:03:26
شناسه خبر : 367693
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر از شناسایی گروه خونی O بمبئی در این استان که یک گونه نادر است، خبر داد.
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر از شناسایی گروه خونی O بمبئی در این استان که یک گونه نادر است، خبر داد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: علیرضا باستین مدیرکل انتقال خون استان بوشهر عصر امروز در نشست با خبرنگاران از شناسایی گروه خونی O بمبئی در این استان که یک گونه نادر است، خبر داد و اظهار داشت: این گروه خونی متعلق به جوانی ۲۶ ساله است که برای نخستین بار خون اهدا کرده و با آزمایشات اولیه مشخص شده است که در سرم این شخص آنتی بادی وجود دارد.
 
به گزارش رجانیوز؛ وی افزود: خون این جوان به واحد سرولوژی ارجاع و پس از انجام آزمایشات اختصاصی در این واحد، مشخص شد که گروه خونی این شخص O بمبئی است.
 
این مقام مسؤول با بیان اینکه این جوان بوشهری، پنجمین فرد شناسایی شده با این گروه خونی نادر در استان بوشهر است، ادامه داد: اگر در بین جمعیت یک‌هزار تا ۵ هزار نفری جامعه، آنتی ژن خاص خون مشاهده نشود آن فرد دارای گروه خونی نادر است و در صورتی که خون فردی در بین جمعیت ۵ هزار تا ۱۰ هزار یک منطقه جغرافیایی، آنتی ژن‌های خاص را نداشته باشد، دارای گروه خونی بسیار نادر است.
 
باستین اضافه کرد: گروه خونی o بمبئی یکی از گروه‌های خونی نادر در بین افراد جامعه است و به دلیل احتمال عارضه همولیتیک داخل عروقی که تزریق خون برای این افراد ایجاد می‌کند، غربالگری آنتی بادی در گروه بندی سرمی افراد باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home