هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 13 خرداد 1402
ساعت 12:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت 06:52
پنجشنبه 10 فروردين 1402 06:28 ساعت
2023-3-30 06:52:05
شناسه خبر : 365915
تاکسی‌های بدون راننده اکنون در حومه پکن برای اجاره در دسترس هستند و فصل جدیدی را در حمل‌ونقل هوشمند رقم می‌زنند.
تاکسی‌های بدون راننده اکنون در حومه پکن برای اجاره در دسترس هستند و فصل جدیدی را در حمل‌ونقل هوشمند رقم می‌زنند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: به نقل از سی جی تی ان، پکن در اوایل ماه مارس مجوزهایی را به غول فناوری چینی بایدو و استارتاپ خودروهای خودران Pony.ai که تحت حمایت تویوتا است اعطا کرد تا ارائه خدمات تاکسی کاملاً بدون راننده در این کشور آغاز شود.
 
به گزارش رجانیوز؛ بر اساس این گزارش، اولین بار است که به یک ناوگان وسایل نقلیه کاملاً خودران مجوز فعالیت در یک کلانشهر در سطح جهانی ارائه شده است.
 
پیش از این، تاکسی های خودران باید در مواقع اضطراری یک راننده انسانی همراه خود می داشتند. با این حال، مجوز جدید به دو شرکت اجازه می‌دهد تا تاکسی های خودران را فقط با مسافران داخل آن و بدون نیاز به حضور راننده کمکی به کار بگیرند.
 
این دو شرکت که هر دو از بازیگران پیشرو در صنعت رانندگی خودران چین هستند، هر کدام ۱۰ وسیله نقلیه خودران را در منطقه ای به وسعت ۶۰ کیلومتر مربع در Yizhuang واقع در حومه جنوبی پکن مستقر کرده اند. بایدو قصد دارد خدمات سواری خودران خود را به ۶۵ شهر در سال ۲۰۲۵ و ۱۰۰ شهر در سال ۲۰۳۰ گسترش دهد.
 
بر اساس پیش‌بینی‌های موسسه مشاوره جهانی IHS Markit، انتظار می‌رود ارزش بازار خدمات تاکسی خودران چین تا سال ۲۰۳۰ به ۱۸۸.۶ میلیارد دلار برسد که ۶۰ درصد از بازار خودروهای سواری کشور چین را در آن زمان تشکیل می‌دهد.
 
انتهای پیام/