هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 اسفند 1402
ساعت 07:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 13 دى 1401 ساعت 12:45
سه شنبه 13 دى 1401 12:34 ساعت
2023-1-3 12:45:38
شناسه خبر : 363789
تاریخ قدسی انقلاب شاهد مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها از سوی کسانی است که پرچم فکری و عملی مقاومت را برافراشتند و بی‌شک علامه مصباح یزدی و شهید سلیمانی دو نمونه برجسته‌ای هستند که به عنوان لازم و ملزوم یکدیگر، مکتب مقاومت را در پیش گرفتند.
تاریخ قدسی انقلاب شاهد مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها از سوی کسانی است که پرچم فکری و عملی مقاومت را برافراشتند و بی‌شک علامه مصباح یزدی و شهید سلیمانی دو نمونه برجسته‌ای هستند که به عنوان لازم و ملزوم یکدیگر، مکتب مقاومت را در پیش گرفتند.
گروه سیاسی رجانیوز: علی خضریان نماینده‌‌ی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت:
 
‏در زمانه‌ای که جامعه ایران قریب به یک قرن از حضور تحمیلی و استعماری «تجدد غربی» و به تبع آن تلاش برای بی‌هویتی فکری و عملی را تجربه می‌کرد، انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) با اندیشه مقاومت برای خروج از زیر سایه تاریک غرب و شرق به پیروزی رسید.
 
‏انقلابی که به دلیل تأکید بر هویت‌های دینی و ملی و شعارهای آزادی خواهی و استقلال طلبی که در ابعاد ملی و جهانی سر داده بود، از همان ابتدای پیروزی در مقابل قدرت‌های جهانی غرب و شرق ایستاد و سرآغاز یک «نزاع بزرگ تاریخی» گردید.
 
‏مروری بر تاریخ نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی با هدایت پیامبرگونه امام راحل و مجاهدت مردم که سرنوشت خویش را خارج از سایه بی هویتی و سلطه قدرت غرب و شرق دنبال می‌کردند، همواره با نبرد نظری و جهاد عملی همراه بوده و معادله جدیدی را با بسیج نیروهای اجتماعی در ایران پدید آورده است.
 
‏تاریخ قدسی انقلاب طی ۴۳ سال گذشته شاهد مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها از سوی کسانی است که پرچم فکری و عملی مقاومت را برافراشتند و بی‌شک علامه مصباح یزدی و شهید سلیمانی دو نمونه برجسته‌ای هستند که از دریچه فکر و عمل به عنوان لازم و ملزوم یکدیگر در واقعیت، مکتب مقاومت را در پیش گرفتند.
 
‏بطوریکه مقاومت در میدان عمل، بدون دارا بودن مبنای عقلانی و فکری برای توجیه نظری و مبانی معرفتی آن بی‌معناست. و از طرفی دیگر نیز تولید نظریه سیاسی اسلام بر اساس فکر و اندیشه برآمده از متن دین برای مقابله با استیلای ولایت طاغوت نیز بدون اقدام و عمل بی‌نتیجه خواهد بود.
 
‏لذا عقلانیت انقلابی حکم می‌کند تا برای پیروزی بزرگ در جنگ همه جانبه‌ای که غرب در جهت جلوگیری از شکست پروژه جهانی سازی و دهکده جهانی با «اسلام انقلابی» به راه انداخته است، خط روشن مکتب فکری و عملی مقاومت تا احیای هویت جمعی در جهان اسلام و ایجاد ‎تمدن نوین اسلامی امتداد پیدا کند.