هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 آذر 1401 ساعت 14:34
يكشنبه 13 آذر 1401 14:32 ساعت
2022-12-4 14:34:27
شناسه خبر : 362997
مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 ، شرایط و مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت شرکت در آزمون سردفتری اسناد رسمی + مشاوره قبولی

متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ ملزم به تنظیم مدارک می باشند. عکس، کپی مدرک تحصیلی، کارت ملی، شناسنامه، گواهی پایان خدمت و هفت گواهی مهارت کامپیوتر مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ است که بدون آن ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری امکان پذیر نیست. دانشجویانی که در هر آزمونی از جمله آزمون های حقوق شرکت می کنند، دارای اعتبار هستند. پس از اطمینان از احراز شرایط شرکت در آزمون، اولین اقدام عملی برای شرکت در آزمون، ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 می باشد. شرکت در آزمون سردفتری مانند سایر معاینات مستلزم ارائه مدارکی است که در اطلاعیه منتشر شده توسط متولی این رسیدگی یعنی سازمان ثبت اسناد و املاک گزارش شده است.

بدیهی است در صورتی که داوطلب آزمون سردفتری فاقد هر یک از این مدارک باشد، امکان ثبت نام در آزمون سردفتری وجود ندارد، با توجه به اینکه آزمون سردفتری هر چند سال یکبار برگزار می شود، اگر امکان ثبت نام داوطلب وجود نداشته باشد، چندین سال در بازار کار عقب مانده است. با توجه به بحث اهمیت مدارک برای ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی در این مقاله به ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1401 می پردازیم و مهمترین نکات در این مورد را توضیح می دهیم.

https://www.daneshgozar.com/

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱

برخلاف سایر آزمون های حقوقی، این آزمون به صورت منظم برگزار نمی شود و هر سال برگزار نمی شود. در اطلاعیه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال 97 که به مناسبت ثبت نام آزمون سردفتر منتشر شد، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون سردفتری اعلام شد.

بنابراین با وجود اینکه اطلاعیه برگزاری آزمون سردفتری ۱۴۰۱ هنوز منتشر نشده و مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ رسما اعلام نشده است، اما پس از آخرین اعلامیه، کشور و منتشر شده است. سازمان ثبت اسناد و املاک پیش بینی می کند مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به شرح زیر است و داوطلبان آزمون سردفتر باید قبل از فرا رسیدن زمان ثبت نام این آزمون شوند.

 1. کپی مدرک تحصیلی (بسته به موضوع اعلام شده)
 2. کپی دو طرف کارت ملی
 3. کپی تمام صفحات شناسنامه
 4. کپی پایان خدمت یا ترخیص قطعی دو طرف از کارت خدمات کشوری (برای آقایان).
 5. شش قطعه عکس رنگی در سایز (4*3) با زمینه سفید و نوشته شده در پشت
 6. هفت گواهی مهارت کامپیوتر
 7. گواهی مربوطه صادره از مراجع ذیصلاح و کارت ایثار (برای داوطلبان دارای هزینه ایثارگری)

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ را دارند توجه داشته باشند که ثبت نام در آزمون سردفتری تنها اولین قدم برای ورود به حرفه سردفتری است. اما بدون شک مهمترین قدم در آزمون سردفتری انتخاب بهترین منابع آزمون است. بنابراین به داوطلبان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ توصیه می شود برای جلوگیری از سردرگمی بین منابع مختلف آزمون و کسب نمره مطلوب در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به مشاور مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون سردفتری

شرایط ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱

شرایط عمومی آزمون سردفتری تقریباً مشابه سایر اصطلاحات حقوقی مانند وصیت نامه است و در آگهی آزمون سردفتری 97 به عنوان معاینه نهایی سردفتری آمده است. در خصوص وضعیت فعلی ثبت نام آزمون سردفتری 1401، لازم به ذکر است که علیرغم عدم اعلام رسمی از سوی آژانس ثبت آثار و منازل این کشور به صورت رسمی و در نتیجه شرایط ثبت اسناد رسمی 1401. معاینه سردفتری مشهود نیست، می توان آن را در نظر گرفت

 • تابعیت ایرانی
 • انطباق عملی با قانون اساسی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان)
 • عدم شناخت و سابقه ضعیف حقوق اجتماعی را سلب می کند
 • عدم اعمال مجازات انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضایی یا وکالت قانونی و عدم اعمال مجازات انفصال موقت از این خدمات در مدت انفصال یا تعلیق.
 • بدون اعتیاد به مواد مخدر
 • دارا بودن سلامت، آمادگی جسمانی و توانایی های لازم برای انجام وظایف سردفتری به تشخیص پزشکی قانونی

داوطلبان آزمون سردفتری ۱۴۰۱ توجه داشته باشند که در صورت واجد شرایط بودن در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ و قصد شرکت در این آزمون، از این پس می توانند با ارائه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری، اقدام به انتخاب و مطالعه نمایند.

شرایط شرکت در آزمون سردفتری برای خانم ها

آزمون سردفتری هر چند سال یکبار توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار می شود و به همین دلیل متقاضیان دریافت پروانه سردفتری در این آزمون شرکت کرده و در صورت کسب حداکثر امتیاز در این آزمون پذیرفته می شوند. ضمناً داوطلبان باید در آزمون شرکت کنند، زیرا در صورت عدم وجود این شرایط حتی در صورت ورود داوطلب در آزمون، قبولی وی باطل خواهد بود.

شرایطی که قبلا ذکر شد اعم از شرایط عمومی از جمله ایرانی بودن، عدم اعتبار، انطباق لیسانس با مدارک فوق و شرایط اختصاصی از قبیل شرایط سنی شرکت در این آزمون، برای آقایان یکسان می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که آخرین معاینه سردفتری در سال 1396 انجام شده و شرایط همانند معاینات قبلی است.

در سال جدید در صورت برگزاری آزمون سردفتری، شرایط شرکت در این آزمون در دفترچه آزمون سردفتری و یا به صورت اطلاعیه ای از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور منتشر می شود که ممکن است با سال 1396 متفاوت باشد. با توجه به اهمیت این موضوع به محض انتشار مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون سردفتری در این مقاله به اطلاع شما عزیزان می رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک لازم ثبت نام آزمون سردفتری به مشاوران دانش گذار مراجعه بگذارید. کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی دانش گذار نیز با ارائه خدمات مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص شرایط ثبت نام آزمون سردفتری 1401 هستند.

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی ملیت : همانطور که در راهنمای برگزاری آزمون سردفتری ذکر شده است، هنوز تاریخ دقیق این آزمون اعلام نشده است. اما حتی اگر احتمال بالایی هم باشد، باید برای آن آماده باشید. اولین چیزی که باید روی آن تمرکز کنیم برنامه ریزی و یادگیری خوب است.
نکته دیگر این است که چه نوع سؤالاتی در انتظار ما است. متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از منابع موفق نمی شوند و نه تنها وقت خود را تلف می کنند بلکه باید منتظر آزمون مجهول دیگری نیز بمانند.

بعد از قبولی در آزمون کتبی نوبت به مصاحبه آزمون سردفتری می رسد. این مرحله نیز بسیار مهم است و باید با محتوای دوره خاص و سایر جنبه های عمومی آشنا شوند. به نظر می رسد دریافت این موارد از طریق مشاوره راحت تر باشد. بنابراین توصیه می شود از مشاوره های متخصصین در این زمینه اکیدا استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در آزمون سردفتری

مشاوره برای مدارک ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱

لازم است متقاضیان قبل از تصمیم به شرکت در آزمون های حقوقی مانند آزمون وکالت شرکت کنند تا از واجد شرایط بودن در آن آزمون اطمینان حاصل کنند. همچنین به داوطلبان آزمون سردفتری 1401 توصیه می شود قبل از تهیه مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 به نکات زیر توجه کنند:

قبل از ثبت نام و واریز وجه خود، مطمئن شوید که شرایط شرکت در آزمون از جمله شرط سنی و مدرک تحصیلی مورد نیاز را دارید. بر اساس اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افرادی که می خواهند در آزمون سردفتری شرکت کنند باید حداقل 24 سال سن داشته باشند و بیش از 50 سال سن داشته باشند.

همچنین قبولی نهایی در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ مستلزم دارا بودن مدارک تحصیلی معین و مدارک تخصصی است که بدون آن در صورت قبولی در آزمون کتبی، ادامه مراحل شرکت در آزمون غیرممکن خواهد بود. بنابراین اطلاعیه برگزاری آزمون سردفتری ۱۴۰۱ هنوز منتشر نشده و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به صورت رسمی اعلام نشده است.

جمع بندی

داوطلبان واجد شرایط سهمیه ایثارگری باید قبل از برگزاری آزمون گواهینامه و کارت جانبازی مناسب را از مرجع ذیصلاح دریافت کنند. در هنگام ثبت نام آزمون نیز باید گزینه سهمیه جانبازی را انتخاب کنید. ثبت نام و قبولی در آزمون کتبی سردفتر، داوطلبان را در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ مستحق نمی کند و پذیرش نهایی داوطلبان تنها پس از آزمون شفاهی و گزینش انجام می شود.

برای آشنایی بیشتر با مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ به وب سایت مشاوره تحصیلی دانش گذار مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی دانش گذار نیز آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص مدارک لازم جهت ثبت نام هستند.

 کلیدواژه ها »