هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 21:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 10:10
يكشنبه 10 مهر 1401 09:58 ساعت
2022-10-2 10:10:21
شناسه خبر : 361082
دستگیری ۹ تبعه بیگانه، ۷۷ نفر از عوامل گروهک‌های معاند، ۳ نفر از سران بهائیت، ۹۲ نفر از وابستگان رژیم پهلوی، ۲۸ نفر از اوباش، ۵ عضو گروهک‌های تکفیری و تروریستی و ۴۹ نفر از مرتبطین با گروهک منافقین، همگرایی و همدستی همه دشمنان برای رسیدن به هدف مشترکی را نشان می‌دهد که چهار دهه در پی آن هستند.
دستگیری ۹ تبعه بیگانه، ۷۷ نفر از عوامل گروهک‌های معاند، ۳ نفر از سران بهائیت، ۹۲ نفر از وابستگان رژیم پهلوی، ۲۸ نفر از اوباش، ۵ عضو گروهک‌های تکفیری و تروریستی و ۴۹ نفر از مرتبطین با گروهک منافقین، همگرایی و همدستی همه دشمنان برای رسیدن به هدف مشترکی را نشان می‌دهد که چهار دهه در پی آن هستند.

گروه سیاسی-رجانیوز: بیانیه وزارت اطلاعات درباره پشت پرده حوادث اخیر در کشور حاوی نکات مهمی بود که از برنامه‌ریزی سنگین و طولانی‌مدت دشمنان قسم خورده مردم ایران برای به نتیجه رساندن پروژه آشوب و اغتشاش در کشور حکایت دارد.

 
تخاصم و عداوت دشمنان ایران اسلامی داستان تازه‌ای نیست و در طول عمر ۴۳ ساله جمهوری اسلامی از این نوع همدستی‌ها، توطئه‌ها و کارشکنی‌ها بسیار ثبت شده؛ از ترورهای کور تروریستی در سال‌های اولیه انقلاب ۵۷ تا وطن‌فروشی در دوران جنگ تحمیلی و نیز آشوب‌های مقطعی که در دهه‌های گذشته ثبت شده، همگی به نحوی نیات دشمنان را برای مردم نشان داده و دست آنها را رو کرده است.
 
اما در داستان آشوب‌های اخیر که از انتقادات و اعتراضات مردمی به مرگ یک بانوی جوان در یکی از مراکز انتظامی آغاز شد، دشمنان سعی کردند از این رویداد بیشترین بهره‌برداری سیاسی را داشته باشند؛ زیرا در همان روزهای نخست دستگاه‌های مسئول و در رأس آنها رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی و مسئول اجرای قانون اساسی دستور پیگیری قانونی موضوع را به وزارت کشور داده بود و سایر قوا نیز به فراخور وظیفه ذاتی خود وارد میان شدند تا با رفع شبهات و ابهامات پیش آمده، ابعاد واقعه را برای خانواده وی و مردم روشن سازند.
 
در روزهای ابتدایی شاید اعتراضات رنگ و بوی نقد داشت اما به مرور و با ورود دشمنان قسم خورده ایران به ماجرا، اشرار و مرتبطان با گروه‌های معاند، تروریست‌ها، سلطنت‌طلبان و تجزیه‌طلبان سعی کردند اعتراضات را از فضای مسالمت‌آمیز به سمت خشونت و درگیری سوق دهند و فضای آشوب و ناامنی را بر جامعه حاکم سازند؛ اکنون با گذشت حدود دو هفته از این ماجرا، وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای تفصیلی جزئیات بیشتری از تحرکات این معاندان را علنی کرد که مرور آنها خالی از لطف نیست:
 
همیشه پای یک منافق در میان است
گروهک تروریستی منافقین که کشتار بیش از ۱۷ هزار تن از شهروندان کشورمان را در ترورهای کور به‌ویژه در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی در کارنامه سیاه خود ثبت کرده است، در روزهای گذشته هم یکی از میدان‌دارانی بود که نه تنها سعی کرد با استفاده از نیروهای سرسپرده خود در آلبانی عملیات‌های روانی کشته‌سازی و هشتگ‌زنی را اجرا کند، در داخل نیز با استفاده از عناصر فریب‌خورده و پیاده‌نظامش سعی در سازماندهی اغتشاشگران داشت.
 
در این راستا وزارت اطلاعات از دستگیری ۴۹ نفر از عوامل و مرتبطین گروهک نفاق خبر داده است که بنا به دستور تروریست‌های آلبانی‌نشین، از تولید اخبار جعلی تحریک‌کننده‌ اغتشاشگران تا سازماندهی ترور و تخریب، جهت‌دهی به شعارها، حضور مستقیم در اغتشاشات خیابانی و تخریب اموال عمومی، تأمین تجهیزات مختلف برای مقابله با پلیس و مواد محترقه برای به آتش کشیدن اماکن و خودروهای عمومی و شخصی فعالیت داشته‌اند.
 
نقش تجزیه‌طلبان در آشوب‌ها  
ایران سرزمین قومیت‌هایی است که در اعصار گذشته وحدت و انسجام ملی خود را حفظ کرده‌اند؛ در طی چهار دهه گذشته نیز برخی گروهک‌های تجزیه‌طلب سعی داشته‌اند با تحریک احساسات قومی در غرب، جنوب و جنوب‌شرق کشور، توده مردم را با خود همراه کنند اما با وجود روحیه میهن‌پرستی ایرانیان موفق به تحقق هدف شوم خود نبوده‌اند که نمونه آن را در فرجام گروهک جندالشیطان در سیستان و بلوچستان یا گروهک‌هایی در غرب و جنوب غرب کشور دیده‌ایم.
 
این بار نیز ردپای این گروهک‌ها در حوادث اخیر دیده شد که بعد از مدت‌ها از مخفی‌گاه‌های خود بیرون آمدند تا بار دیگر عرض اندام کنند اما با ضرب شست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی مواجه شدند و مقرهای آنها در آن‌سوی مرزها هدف قرار گرفت. بر اساس آمار وزارت اطلاعات، ۷۷ نفر از عوامل گروهکی کردستان اعم از عناصر مزدور کومله، دمکرات، پاک و پژاک تا تعدادی از کادرهای رده‌بالای این گروهک‌ها که در دو سوی مرزهای غربی کشور مشغول دسیسه و توطئه‌چینی علیه مردم مظلوم کردستان بودند، دستگیر شدند. 
 
ذکر این نکته ضروری است که در میان بازداشت‌شدگان، یک کادر برجسته و عضو مرکزیت یکی از گروهک‌های مستقر در اقلیم کردستان عراق نیز حضور دارد. وی آموزش‌های نظامی را در پایگاه‌های آمریکایی ـ صهیونیستی اقلیم مذکور فراگرفته و به‌عنوان فرمانده مبرز نظامی شناخته می‌شود. این فرد در حال طراحی، سازماندهی و هدایت هسته‌های آشوبگر برای منطقه غرب کشور بود که طی یک عملیات غافلگیرانه، دستگیر و به محل‌های از پیش تعیین شده منتقل و هم‌اکنون در زندان است.  
 
ورود تروریست‌های تکفیری‌ به ماجرا
دستگیری ۵ عضو گروهک‌های تکفیری ـ تروریستی همراه با ۳۶ کیلوگرم مواد منفجره که با استفاده از فرصت اغتشاشات، درصدد بمب‌گذاری در محافل مردمی و نیز در جمع آشوب‌گران و انتساب انفجارها به طرف‌های مقابلِ هر یک، برای تشدید نزاع و درگیری طرفین بودند، از این منظر حایز اهمیت است که این گروهک های تکفیری از عراق و سوریه سیلی سخنی از محور مقاومت و بخصوص شهید قاسم سیلمانی خورده بودند.
 
اینکه این تروریست‌ها با طراحی ترور یکی از مسئولان ارشد کشور، طرح‌های بمب‌گذاری در یکی از هیآت عزاداری شیراز و در میدان شهدای مشهد را داشتند، نشان می دهد که اینها از اساس با اسلام و تشیع زاویه دارند.
 
بهاییت؛ دست پنهان صهیونیسم
این‌که عناصر فرقه ضاله بهاییت تحت لوای رژیم صهیونیستی ابزاری برای جاسوسی و خرابکاری به شمار می‌روند، بر کسی پوشیده نیست. استقرار مرکز بهاییت در حیفا در فلسطین اشغالی گویای همه ابعاد این همکاری است؛ آن‌ها این‌بار نیز بیکار ننشستند و ورود پر حجمی به صحنه‌ آشوب و اغتشاش و تشویق به خرابکاری و تخریب اماکن عمومی داشتند که در این رابطه هسته اصلی و سرّی بهاییت شامل سه نفر از سران بهاییت و دو نفر از تیم رسانه‌ای آن‌ها بازداشت شدند.
 
ردپای عناصر تاریخ مصرف گذشته
اینکه ۹۲ نفر از وابستگان رژیم پهلوی و از سلطنت‌طلبان نشان‌دار در صحنه‌های اغتشاش و پشت صحنه‌ها شناسایی و بازداشت شدند، نشان می‌دهد که بقایای این رژیم تاریخ مصرف گذشته هنوز سودای حکومت بر مردمی را دارند که حضورشان در اریکه قدرت نتیجه‌ای جز تباهی و وابستگی و عقب‌ماندگی برای کشور نداشت. در حوادث سال ۸۸ نیز چهره‌های شاخص و سرسپردگان این گروه تلاش وافری برای به آشوب کشیدن اعتراض‌ها داشتند.
 
حضور اتباع خارجی در تجمعات
آن‌طور که وزارت اطلاعات به مردم گزارش داده، در حوادث اخیر ۹ تبعه‌ بیگانه از اتباع کشورهایی چون آلمان، لهستان، ایتالیا، فرانسه، هلند، سوئد نیز در صحنه‌ اغتشاشات یا در پشت صحنه‌های توطئه بازداشت شدند. این موضوع نیز مسبوق به سابقه است و در حرکت‌هایی چون فتنه ۸۸ و حتی حوادث سال ۹۸ اقدامات مشابهی از سوی اتباع خارجی یا حتی وابستگان سفارتخانه‌های خارجی در تهران صورت گرفته بود که برای نمونه می‌توان به بازداشت اخیر معاون سفیر انگلستان به علت «انجام تحرکات اطلاعاتی از محل رزمایش‌های موشکی» اشاره کرد و حتی سفیر این کشور در آبان ۹۸ در تجمع مقابل دانشگاه امیر کبیر تهران حضور داشت.
 
اوباش در کانون تخریب اموال عمومی  
یکی از شگردهای معاندن در تجمعات و اعتراضات استفاده از اوباش سابقه‌دار است که با اهداف گوناگون در صحنه حضور یافته و به مراکز دولتی و انتظامی و حافظان نظم و امنیت حمله می‌کنند. حوادث اخیر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این ارتباط ۲۸ نفر از اراذل و اوباش دارای سابقه‌ زندان، خرید و فروش و مصرف مواد مخدر، اوباش‌گری و تجاوز به عنف دستگیر شدند و از آنها دو کارگاهِ تولید کوکتل مولوتف هم کشف شده است.
 
انتهای پیام/


کلیدواژه ها »